Zaloguj się, aby obserwować  
Johnson

Separator Bizon BS

Polecane posty

Johnson    4

Witam. Szukałem podobnego tematu lecz nie znalazłem. Czy ktoś z was wymieniał może wał separatora w tym kombajnie? Może macie jakies rady / wskazówki ? - jest to ten sam wał który daje początek napędowi sieczkarni. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, napewno też sam opisze po dokonanej wymianie.

Edytowano przez Johnson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam demontaż dosyć prosty, odkręcasz obudowę łożyska z jednej i drugiej strony, wchodzisz do zbiornika popuszczasz śruby piast separatora, chyba że będziesz wymieniał od razu belki separatora to wyjęcie wału będzie łatwiejsze. Najlepiej odkręć obudowę łożyska z prawej strony kombajnu będziesz miał łatwiej łożyska ściągnąć. Z lewej strony będziesz też musiał odkręcić obudowę ale już nie ściągasz łożyska ale za to nie będziesz musiał zdejmować kół pasowych. Jak nie będziesz odkręcał belek separatora to jedyny problem będziesz miał w wbicie wału w piasty one są skręcane śrubami i na dwóch klinach. Pozdrawiam Grabarz. jeżeli masz jakieś pytania to pytaj.

Edytowano przez grabarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Chcę tylko wymienić wał - stary ma bicia... Ale nie wykluczam że jeśli jakaś para belek będzie zła to wymienie. Niby mógłbym pisać na priv ale może tutaj jak zapytam to się komuś przyda kiedyś. Powiedz mi Grabarzu, żeby zobaczyć separator a co za tym idzie luzować piasty na nim, mam wejść do zbiornika? Bo w sumie w zbiorniku dolna klapa odsłania mi odrzutnik i mała częśc bębna głownego. Druga klapa odsłania mi dojście do silnika... Jest tam pewna blacha dziwnie leżąca jakby nad separatorem, powinienem właśnie przez to dojść do separatora? Dzięki za poprzednia odpowiedź - wiele pomogła już na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witaj. Ta blacha co jest przykręcona od góry jak otworzysz właz do silnika to odsłoni Ci tylko żmijkę podajnika kłosowego. Faktycznie zapomniałem powiedzieć Tobie jak dojść do tych piast są 2 rozwiązania. Rozwiązanie pierwsze: jak chcesz dostać się do separatora przez zbiornik to musisz odkręcić polowe cylindra odrzutnik a najlepiej cały. Rozwiązanie drugie: odkręcasz klapę pod klepiskami wytrząsacza, przesuwasz klepiska do tylu tak aby odkręcić klepisko separatora. Szczerze polecam rozwiązanie pierwsze moment odkręcisz skrzydła odrzutnika oraz cylinder. Wtedy będziesz miał dużo miejsca aby dostać się do separatora. Ja jak rozbierałem odrzutnik to zajęło mi około 1,5 h tyle że cały rozbierałem musiałem go rozebrać bo poprzedni właściciel kosił kamienie . całe skrzydła odrzutnika były pogięte a belki separatora łyse i połamane a na dodatek przyspawane. Rozkręć najlepiej ten odrzutnik a jak będziesz już wybijał wał separatora to bęben nie spadnie Ci w dół tylko zatrzyma się na klepisku. Pozdrawiam Grabarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Aż chciało by się powiedzieć Ku*wa wielkie dzięki! bardzo mi pomogłeś! Zrobie jak mówisz czyli przez rozebranie odrzutnika by dostać sie dalej. Dzisiaj dopiero zamówiłem w łodzi wał separatora - nr 5110/33 - 025/0 może komuś sie przyda - koszt około 1000 zł plus wiadomo zmiana łozysk obowiązkowa ale to grosze już. Zostanie mi to do wymiany, drobna wizyta elektryka, malowanie paru elementów i powoli można mówić o kombajnie... Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Nie ma sprawy, mnie czeka duzo wiecej pracy mam prawie calego bs'a rozebranego. Z elektryka poradzisz Sobie wystarczy ze bedziesz mil schematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj