marcinasxd

nieuczciwe ubojnie

Polecane posty

marcinasxd    0

witam 2 lata temu odstawiłem dwa byki. zakładów mięsnych salus do dzis nie udało mi sie odzyskać pieniedzy mimo że sprawa w sądzie jest już wygrana, wszyscy pozostali juz pieniadze otrzymali a w moim wypadku komornik mowi ze nie ma z czego ściągnąć.Ma moze ktos podobna sytuację z tym zakładem albo jest zarientowany jak na dzień dzisiejszy zakład stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

U na s też podobna ubojnia była z takim przypadkiem mnie im się nie udało wykiwać pojechaliśmy ze starszym osobiście i kasę odzyskaliśmy to nie była taka wieka suma ale pieniądze na drzewach nie rosną a w twoim przypadku to nie wiem co ci poradzić u sąsiada też komornik tak mówił a oni jeszcze gnojówę wozili tak dla zarobku to po nich zadzwonił upoił operatora odwiózł do domu i zadzwonił do właściciela że jak kasy nie odda to sprzeda traktor z beczką i odzyska kasę którą mu wisiał a resztę mu odda i poskutkowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

kolego nie wierz komornikowi bo on albo dostał w łapę od twego dłużnika albo morze chce od ciebie (nie znam dokładnie twojej sytuacji ale ja tak miałem). Najlepiej sam musisz poszukać jak firma funkcjonalnie i jaki posiada majątek tak z grubsza i polecał bym nie dzwonić do komornika tylko formę pisemną (zęby wrazi czego mieć dowód) komornik bardziej się stara. Tylko nie zadzieraj za bardzo z nim za bardzo bo sobie gorzej zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Z tego co wiem to zakład został przejęty prze grupy producenckie rolników w celu odzyskania pieniedzy jakie zakład był dłuzny tym rolnikom. Dzisiaj juz jest inny zarzad itd

A byli właściciele (Andraszak) nadal skupują swnie jako inna firma http://www.libero-handel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJ6070    0

Koledzy nie sprzedawajcie bydła do zakładów BIERNACKI.

 

Sprzedałem większą partie byków na wbc.

Bydło zważyłem na samochodach, ale nie mogłem być podczas oceny półtusz (niby potrzebna książeczka zdrowia i częste kontrole sanepidu na zakładzie ) no i zostałem oszukany na kilogramach (bagatelka ok tony mięsa wbc mi brakuje)

Zaniżają wagę półtusz i takie półtusze po wstępnym schłodzeniu trafiają na rozbiór. Tak było w moim przypadku -na drugi dzień po uboju i otrzymaniu rozliczenia pojechałem do nich by przeważyli półtusze, ale odmówili. A gdy wezwałem policję okazało się, że półtusze są już rozebrane - a inne wcześniej bite wisiały na chłodni - pozbyli się dowodów? Oczywiście w rozliczeniu nie podali wagi żywej. Byki według wyliczeń wybiły by się na 53% (czyste Simentale, które śr mają 58% mięsności)

 

Mieli zrobić przedpłatę w trakcie ładowania bydła. p. Szczęsny grzecznie i uprzejmie informował że przelew poszedł a byki czekały na samochodach . W końcu puściłem samochody bo mi zwierząt było szkoda, a po pieniądze musiałem jechać do firmy osobiście (400 km) do firmy. Kręcili wszyscy od najniższego pracownika, po dyrektora i przekładali przelew z godz na godz. Po całym dniu dostałem łaskawie 1/3 sumy. Na resztę napisali zobowiązanie, że resztę dostanę w ciągu tygodnia (mówimy tu o 200 tyś zł) . Ale i tu nie dotrzymali słowa, do dziś nie mam pieniędzy. Zgłosiłem sprawę do Krajowego Rejestru Długów i już oni się tym zajmą. Prokuratura też pójdzie w ruch. Telefonów nie odbierają.

 

Jak czekałem u nich w firmie to spotkałem więcej oszukanych rolników.

 

Handlarzom płacą wyższe ceny za żywiec i od razu do ręki, a rolnika mają w głębokim poważaniu.

Edytowano przez JJ6070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

oni tak działają cały czas od lat jak ktoś chce im coś sprzedać to tylko na żywą wagę i gotówka do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2jacks
      Witam. Dużo sie mówi o uboju gospodarczym i sprzedaży produktów w systemie sprzedaży bezpośredniej...Na zachodzie funkcjonują mobilne rzeżnie/ubojnie http://www.cornerstone-farm.com/mobile-processing-poultry-mpu-mppu takie jak tu. W projekcie PROW widziałem zapisy mówiące że coś ma sie w tym zakresie na polskim rynku zmienić i że takowe mobilne ubojnie mają byc tez wprowadzane u nas...chodzi o niewielkie hodowle głównie ekologiczne...Wiadomo koszty mniejsze, zwierze sie nie męczy...generalnie same plusy
       
      Czy ktoś wie coś na temat takich ubojni mobilnych?...lub może ubojni gospodarskich/małych do uboju drobiu? Jestem w kontakcie z firmą oferującą gospodarską linię ubojową kurczaka i cena lini 35 tysięcy(oczywiście bez budynku:))...Tylko że to linia o wydajności 200-300kg/h..co jest strasznie dużo jeśli chodzi o obój gospodarski. W skład tego wchodzi: oparzelnik elektryczny, wanna ogłuszania i skrwawiania, skubarka bębnowa, wanna patroszenia, wanna schładzania drobiu i stół rozbiorowy...nawet nie wiem czy to wszystko jest niezbędne...W końcu ta mobilna mini ubojnia wydaje sie dużo mniejsza.
       
      Czy ma ktoś wiedzę w tym temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj