Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie a nie wiecie po ile płaci za tonę firma z Sielca koło Chełma, tam gdzie wiatrak postawili w ostatnim roku? Ponoć jest jeszcze jakaś brykieciarnia w Strzyżowie czy Kryłowie? Byłbym wstanie zebrać jakieś do 100 ton, tylko że swoją prasą bele 150 i złożyć to w pryzmę u siebie ( ze względu na rozdrobnienie działek), także by mieli gotowe do odebrania tylko. Dało by radę wyciągnąć ze 100zł za tonę?

Opublikowano (edytowane)

witam hmm ceny absurdalne....u mnie na tą chwile balot 120 na 120 chozi po 70zł i ciężko kupić....dużo bydła u ludzi,ziemie słabe i w tym roku wyjątkowo mało słomy , w żniwa początkowo było po 20zł za balot plus swoja prasa,po paru dniach jóż po 30-35zł plus prasa ,ludzie jóż w marcu zaklepywali działki w żniwa już było cieżko coś kupić...

Edytowane przez milanreal1
Opublikowano

Kupię słomę gotową z Wielkopolski okolice Jarocina morzę być transport własny lub przywóz PILNE!!!Proszę o kontakt ze mną na komunikatorze z góry dzięki.

Opublikowano

A ja trochę kostkuję myślę że od razu jak wezmie z pola to mu skostkuję po 2 zł jak ze stodoły to 3 zł powinna być ,część sobie sami wałkują i płacili po 5 zł za wałek dotychczas tylko widzę że to żadna cena była ,ktoś może sprzedawał słomę a klijent sam sobie wałkował to za ile albo w tym roku jakieś ma propozycję

Opublikowano

dzisiaj właśnie wziołem kase za 1200 kostek słomy po 2,8 pln za kostke z moim dowozem 5 km w jedną strone i częściowym rozładunkiem gość bierze odemnie większe ilości w żniwa prosto z pola płacił mi po 2,2 lub 2,3 kostke wtedy wzioł 3000 gdzieś tak cena koło 3 oscyluje kostki wałki 120x120 lokalna firma skupuje na podłoże po 200 +vat chyba

Opublikowano

No słoma ładne ceny osiągneła i tania już nie będzie. Za wałek brałem w żniwa 20 zł, ale w tym minimum 30 i oczywiście do tego koszt prasowania dolicze. Znajomy zakłada plantacje truskawek i potrzebuje słome. Najlepiej w małych kostkach, ale balotem też nie pogardzi. Troche późno się z tym ruszył ale jak by ktoś miał z powiatu krotoszyńskiego, gostyńskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i sąsiednich też oczywiście to proszę o wiadomość na mój profil. Zapłaci dobrze bo mu zależy.

Opublikowano

wkurzają mnie takie ogłoszenia bo człowiek czasem coś ma ale kupujący najchętniej wziałby to za darmo, człowiek ma bele ten marudzi że chce kostke. I takie zbijanie ceny a raczej zawracanie d*py.

CHŁOPIE, pisząc że chcesz kupić napisz jaką słomę, jak sprasowaną (kostka/bela), zeszłoroczną czy może być wcześniejsza, skąd, czyj załadunek i transport no i najważniejsza rzecz - CENA, chociaz orientacyjna bo np coś mam ale poniżej pewnej ceny nie zejde bo wychodzę z założenia że lepiej niech zniszczeje/zgnije niż mam komuś oddac i po co mam odpowiadać na jakies zapytania i zawracać sobie nimi gitarę jak kupujący to często handlarz lub typek który chciałby wszystko darmo.

Opublikowano

Wczoraj sprzedałem a właściwie to wymieniłem 10 bel 120/120 słomy z pszenżyta za jałowkę w wadzę ok 80-85kg(80kg*10zł=800zł, 800zł/10szt=80zł/szt)nabywca sam ją zabierał ja tylko ładowałem. Jak ktoś chętny na taką wymianę posiadam jeszcze ok 40 bel i +- 800kostek-nie na sprzedaż tylko na ewentualną wymianę za cielęta lub większe bydło kondycja bydła obojętna ^^

Opublikowano (edytowane)

Nie podałem ceny, bo to nie ja kupuje. To mój dobry znajomy i chce mu pomóc. Tel do niego nie podaje bo i tak ostatnio nie nadąrza odbierac, handluje nasionami kwalifikowanymi więc tel mu się urywa od tygodnia. Mówił że gdzieś tam kupił po 3,5 zł za snopek 10 kg. Odbierał sam. Ale cena zależy od wielkości snopka i jakości słomy więc takiej dokładnej nie da się napisąć. Można by napisać 300-400 zł za tone.

Edytowane przez PawelWlkp
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v