Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chrobi123

PEG DR10 zerowy na działce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chrobi123    0

witam, wziąłem w dzierżawę łąki które nie były wcześniej użytkowane, złożyłem je na doplaty bezpośrednie i rolnośrodowiskowe, przyszły mi poprawki że PEG na dwóch działkach jest zerowy, wyjaśniłem w agencji że działki są użytkowane i nadają się do użytkowania, dołączyłem wpis z rejestrów gruntów, pani powiedziała że wyśle wniosek o nadanie PEGu, czy spotkał się ktoś z takim czymś? cz mam powody do zmartwień że mogą mi nie przyznać dopłat do tych łąk? jak długo się czeka na ten PEG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    7

Jeśli działka nie występuje na liście DR10 to raczej nie masz się co martwić. Wpisz w googlach "spis dr10" i wyskoczy ci strona agencji z tym spisem-tam szukaj, jeśli ją znajdziesz to jest źle:-( Działka prawdopodobnie nigdy nie była zgłaszana i nie były nigdy wyznaczone do niej PEGi. Wyznaczą je i po sprawie. Możesz tylko długo czekać na dopłaty.

Jeśli natomiast działka jest w spisie DR10 to dopłat nie dostaniesz.

Jeśli dostaniesz decyzję z umniejszoną powierzchnią o te łąki to masz tylko 14dni żeby się odwołać! to ważne! Jeśli taką decyzję dostaniesz to daj mi znać-mam takie pismo z odwołaniem od mojego doradcy. U mnie zadziałało tylko miałem kontrolę na miejscu i mierzyli powierzchnię.

A nie było czasami tak, że łąka była porośnięta samosiejkami i właściciel je usunął??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    0

łąka ta nie była użytkowana z 10 lat, w zeszłym roku ją wziąłem w dzierżawę, podałem na dopłaty i uporządkowałem, w tym spisie na stronie agencji nie ma jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

sebarr    7

Skoro jej nie ma to połowa sukcesu, jeśli nie była mocno zarośnięta samosiejkami to nic się nie martw. Wyznaczą pow. PEG i tyle. Ja dostałem wezwanie w grudniu o PEGi a po złożeniu odwołania (bo obniżyli mi na jednej działce o 1,24ha z 1,56ha :-) ) kontrole miałem dopiero w marcu a kasa przyszła na koniec kwietnia. Jeśli nie zrobią ci kontroli pow. na miejscu to może nie będziesz czekał tak długo jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×