Polecane posty

gwozd    104

Chwasty to przez bronowanie.

 

Zgadzam się że 1maja to za późno na siew jęczmienia. Teraz ma 1 kolanko bardzo słabo się skrzewił i rzadki jest, koniczynę ładnie widać ma dużo miejsca to powinna być ładna. Mój siany w pierwszym tygodniu kwietnia ma 2 kolanka i znowu wyszedł za gęsty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario12363    0

witam jak tam u was koledzy rosnie koniczyna czerwona na nasionka po skoszeniu pierwszego pokosu ?  bedziecie siac sol potasowa  na nia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

Ja posialem ok 100 kg soli i 70 kg polidapu na hektar. Wiecie moze jak ustawic kombajn claas consul do koniczyny bo kazdy kg stracony to 10 zl


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób uprawiających koniczyne na ziarno

koniczyna bedzie siana z jęczmieniem ok 12 kg koniczyny i 150 kg jęczmienia, przed siewem dałem ok 260 kg polifoski 6 , czy ktoś stosował po wschodach (2-3 liście jęczmienia) rsm 28 , zawsze daję tak na jęczmień i jest ok a czy w mieszance koniczyna za mocno nie wybuja? jakie stosujecie nawożenie w jęczmieniu z wsiewką?

czy ktoś zbierał 1 pokos w bele jak siano czy tylko sianokiszonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a rsm jak dajesz nie poparza ci roslin ? w jakiej pogodzie trzeba stosowac rsm ? i masz juz jakas cene ustalona na koniczyne ? bo w zeszlym roku chyba sprzedawali koniczyne po 8 zł kg a wczesniej pare lat temu koniczyne sprzedawali po 12 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to opłaca sie to siac ? jak w tym roku sasiad mial np po 250 kg z ha i dbał tylko susza chyba zrobiłą swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tez myślalem zeby wejsc w koniczyne ale wszedlem w buraki , bo koniczyna potaniała odkad duzo ludzi zaczeło siać ją pozatym nie mam szczescia do jeczmienia i tylko plonował 3 4 tony z ha a cena tansza jak pszenicy , a pszenice sypią mi przewaznie w granicach 6 ton a w najlepszych latach i 8 sie osiagalo na lepszych polach , tylko te zniwa były paskudne z plonami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Zaczeli siać na proekologiczne ,firmy dawały kontraktacje bez refleksyjnie i zrobiła sie nadpodaż i jest bryndza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jakie proekologicznie ? hyba zazielenianie ? ale u nas na wsi co sieja to ci mali gospodarze do 10 ha czyli oni nie musza zazieleniania spelniac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

powyżej chyba 15 ha trzeba mieć 5% obszarów proekologicznych by dostać zazielenienie,koniczyna jest jako wiążąca azot i liczy się ją 1 1️⃣

tj 1 ha koniczyny to 1 ha proekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2019 o 17:58, warchest napisał:

a rsm jak dajesz nie poparza ci roslin ? w jakiej pogodzie trzeba stosowac rsm ? i masz juz jakas cene ustalona na koniczyne ? bo w zeszlym roku chyba sprzedawali koniczyne po 8 zł kg a wczesniej pare lat temu koniczyne sprzedawali po 12 zł 

zawsze daję na jęczmien w fazie 2 -3 liści jak widać ścieżki i jest ok, nie wiem jak będzie w mieszance z koniczyną. koniczynę sieje tylko dlatego że mam programy rolnośrodowiskowe i muszę się wyrobić w planie. cena ok 6 zł kg  to się nie opłaca może za rok jak będzie zbiór to trochę skoczy.

może to jeszcze za szybko na takie pytanie ale czy byłby ktoś zainteresowany odbiorem koniczyny z 1 pokosu pow ok 4,5 ha mogę skosić wysuszyć zwinąć prasą. oddam w cenie kosztów paliwa. jest możliwość też zrobienia sianokiszonki.  woj lubelskie powiat tomaszowski

Edytowano przez małoroly2018
a i jeszce jedno: jak siejecie pierwy rok jęczmień z wsiewką z koniczyną to co wpisujecie we wniosku o dopłaty jęczmień czy mieszanka czy może jescze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

chłopaki pogieło was ze za darmo oddajecie pierwszy pokos koniczyny zielonej ? u nas na wsi to przyjezdzaja ludzie z 15 kilometrow dalej i biora po minimum 1000 zł ha koniczyny na zielonki takimi duzymi przyczepami to zabieraja wlascicielom pola placa 1000 złha i sami tna i wszystko robia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a nie lepiej to sprasowac nawet na sucho takie siano z teg ozrobic i na neta puscic krowiarze chetnie by wzieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Witam. Panowie planuje zasiać 2 ha koniczyny czerwonej na nasienie w czystym siewie. Chciałbym sie dowiedzieć ile muszę wysiać kg na ha. Czy w normalnym rozstawie czy co druga redlica. Jaki nawóz zastosować. Oraz optymalny termin siewu. Z góry dziękuję za jakąkolwiek przydatną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lowca131
      Witam,

      do sprzedania posiadam nasiona cebuli. Możliwa wysyłka. Więcej informacji oraz cena podawana indywidualnie. Zapraszam do kontaktu. 606971792
    • Przez matias941211
      Witam. Planuje wsiac coś w mieszankę zbożowa żeby po zniwach szybko odbiło i skosic jeszcze dla krów. Co polecacie?
    • Przez farmer1111
      Witam sprzedam koniczyne czerwoną odmiany tetraploidalne jubilatka

    • Przez MarcinTargoski
      Witam
      Potrzebuję zdjęć elementów aparatu do siatki już zamontowanych na prasie. Zakupiłem aparat do siatki bez koła z gumą to by było najważniejsze zdjęcie jakie te koło idzie tam i jaka śrubę przykręca się tą ze "ślimakiem"  tego mi brak  i czy też idzie jakiś element do rozprowadzania siatki. Z góry dziękuje za wrzucenie zdjęć.
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj