Polecane posty

PATr    409

Jeśli doszłoby do tego że w starej unii a nie w polsce kara przekracza cenę mleka to jest bardziej niż pewne że wymyślili by coś żeby kara była zdecydowanie mniejsza, dla samej Polski to nie ma co tego oczekiwać(nie oszukujmy się, gówno mamy do powiedzienia w unii) tymbardziej że na zachodzie cena mleka to średnia 1,6 a nie 1,1 jak u nas także kara dla nich w granicach złotówki nie jest jeszcze taka straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kurde ...a czy mleczarnie nie moga kupowac od rolników czegoś innego niż mleko -np. "substancje płynna w kolorze białym"  - i juz na to nie trzeba kwot  - proste?

żarówek tez podobno nie można kupic w unii a są wszędzie dostepne tylko pod inną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

gdzie sa teraz ci ktorzy rok temu pyskowali ze tylko rozwoj ,kredyty,nowe obory ,pole kupowac na podlasiu po 70tys ,maly niech padnie bo glupi i nierowzojowy,no gdzie????? wielu to dostrzegalo ale bylo wysmiewanym,niestety w tym kraju poziom inteligencji rolnika jest niski i ciagle sytuacja sie powtarza jak na czyms jest godziwy zysk to tak naprodukowac zeby zawalic rynek(ze wszystkim tak jest nie tylko z mlekiem) i najpierw cwaniakowac ze sie jest madrym i rozwojowym a pozniej placz i zgrzytanie zebow bo kary za nadprodukcje to juz zle sa ,to samo w warzywach jak cos troszke zaplaci to tak debile sadza i sieja ze musi byc dno cenowe i znow placz jak w tym roku.sawicki dobrze powiedzial to sie towarzycho oburza ale on tylko nazwal sprawe po imnieniu i nie obrazil wszystkich rolnikow bo nie wszyscy sa frajerami ale niestety duza czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas są tacy co mieli 10 lat temu 3 krowy i mają do dzisiaj 3. starcza im zawsze limitu i śmieją się teraz z tych dużych .nie obchodzi ich cena kwoty i wcale nie szykują się do upadku lub bankructwa.dopóki mleczarnia odbiera w zlewniach mleko i unia daje dopłaty nic im nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Takich terenów gdzie istnieją zlewnie i mleczarze po 3 krowy jest niewielka garstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

taaa.. mówi ci coś nazwa mlekovita? teren podlasie i to tutaj działają zlewnie pełną parą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita jak potrzebuje mleka bo nie osiąga pełnej mocy przerobowej to zbiera ze zlewni, mniej zapłaci za te mleko a przyjazd w jedno miejsce, a zlewnie wymarły śmiercią naturalną z racji tego że większość zwiększyła produkcję do tych przynajmniej 10 krów i nikt by tego mleka nie targał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Dojazd do gospodarstwa jest wliczany w cene mleka, więc i dla wlasnej wygody komu by sie chciało chodzic do zlewni skoro wszystko ma pod reką w obrębie wlasnego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a to byś się zdziwił. znam ludzi co ciągają po 200 ,300 , 400 litrów na taczkach, chłodzą mleko w zbiornikach i przelewają do baniek a później hajda do zlewni, nie znasz mentalności polaka-kombinatora, w zlewni zawsze wiadomo kiedy biorą klasy, no i jest zlewniarz który we wszystkim "pomoże" (za małe co nie co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ,lepiej zrypać sobie kręgosłup tachając mleko ,jak zadbać o czystość i zdrowie stada ? Nie ma co ,dojenie krów wymaga pewnego ilorazu inteligencji . Zlewnie już dawno powinny zniknąć !

Dziwię się Mlekovicie ,że bawi się w zlewnie .  Chyba przestanę kupować ich ''serek wiejski '' . Zalatuje mi tu wątpliwą  jakością . :unsure:

Ze zlej jakości mleka ,nie da się zrobić dobrej jakości produktów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Meg5-a ja w sumie to mam takie same zdanie jak Twoje ale o...dużych producentach.Nie ma chyba takiej rzeczy której by krówce nie sypnęli byleby tylko dała więcej mleka...Powtarzam tu jedynie zdanie mojego weterynarza który twierdzi że właśnie w małych stadach krowy są o wiele bardziej zadbane i normalnie żywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Jaro ...to co produkuje dany producent mleka ,zależy od mleczarni . Są mleczarnie ,że nie pozwolą sobie na ''byle co'' i nie ma czy  mały czy duży . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Też mam takie zdanie jak kolegi wyżej. No może nie do wszystkich się to tyczy. I ten nieustanny rozwój. Ma 100 krów to chce mieć 200 jak już tą liczbę osiągnie to jeszcze mało chce 300. I paci po 70 tyś za ha.

A co do jakości mleka to słyszałem że są kombinatorzy co zbijają bakterie w mleku chlorem. Ciekaw jestem czy mleczarnia nie jest w stanie tego wykryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie twierdzę ,że nie macie Panowie racji ,ale takie przelewanie mleka i świadomość  kiedy są klasy o czym to może świadczyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie trzeba oddawać do zlewni by wiedzieć kiedy będą klasy... Ja rocznie oddaje 500-550 tys. L i nie mam problemu by jakieś mleko nie przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Masz się czym pochwalić kolego....

Mnie też zawsze przechodzi ale nie z racji kombinacji tylko z racji tego że jest czyste a czyste mleko to czyste krowy.....Czy była kontrola czy nie zawsze jest tak samo myte...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Nie trzeba oddawać do zlewni by wiedzieć kiedy będą klasy... 

Wiem ,że nie trzeba ,dlatego piszę,że  w dużej mierze od mleczarni zależy jaki surowiec skupuje . To że ktoś wie kiedy są klasy i ten raz wydoi jak się powinno ,to i tak sprzedaje złej jakości mleko przez resztę połowy miesiąca . W mojej mleczarni jest tak . Klasy 2 razy w miesiącu, to standard ,do tego raz na jakiś czas'' wpadają'' i biorą jeszcze raz ,tak dla dyscypliny . 

Kierowcy biorą klasy i żeby nie było ,że też kombinują, raz na jakiś czas jeździ ktoś z (nie wiem dokładne ) laboratorium (?) i pilnuje czy faktycznie mleko na klasy jest ze schładzalnik  ,a nie z przygotowanego stojącego obok naczynia . 

W mleczarni wiedzą jakiej jakości mleko kupują i nie chodzi o to co na papierze jest ,ale to co w cysternie i co z tego da się wyprodukować . .Potem są wyroby w postaci ''zielonych '' serków.

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam znajomych w różnych mleczarniach i powiem wam że dużemu więcej wolno. Mały czyści krowy bada tacką czy somatyki nie mają. Mleko z somatyką oddziela dla cielakow. A duży nie ma czasu się bawić on poprostu doi bakterie załatwia chemia a na somatykę przymykają mu oko bo liczą się litry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U nas jest tak, że 2x w miesiącu jeździ pewien Pan z kierowcami i to on bierze klasy, i nie powiedziałem tutaj że muszę robić jakieś przekręty cały czas ale gdy wiem, że np. poszło mleko od kilku krów z 3 dni po ocieleniu, to wszystko jest do załatwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Panowie, zastanawia mnie jedna rzecz, myślę o powiększeniu stada krów po przejęciu gospodarstwa po rodzicach, teraz jest 5 sztuk wiadomo - za mało, chciałbym dokupić krów do 12 - 15 sztuk na początek ale jak to jest z kwotami mlecznymi? są one przyznawane na jedną sztukę czy jak, i jak to wygląda przy zwiększaniu ilości sztuk? Żeby potem nie było, że będę miał 15 sztuk ale kwoty mlecznej tylko dla 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A te patologie o których piszecie były spowodowane kwotami. Mleczarni zależało na ilości to przymykała oko na wiele spraw, bo zaraz do dużego mogła podjechać konkurencja i stracili dostawce. Teraz w ciągu  dwóch trzech lat wszystko się powinno unormować. Mleczarnie przestaną gonić za surowcem, skupią się na jakości, ceny pewnie też się spłaszczą dla dużych i małych bo przecież większy koszt odbioru to kwestia kilku groszy a nie kilkudziesięciu, jakość zależy od rolnika a nie od wielkości produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mleczarnie mają kredyty na linie produkcyjne i muszą mieć dużo surowca, a narazie to mało która osiąga dzienny skup równy wartości przerobowej więc nawet nie ma mowy o zastopowaniu odbioru mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

znajomy zootechnik mówił że jak pojechał do dużego dostawcy z pismem że ma wysoką somatykę w całym stadzie to mało go nie pobili. oni zawsze maja ponizej setki w mleczarni. niestety są równi i równiejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To skąd ten zootechnik jest że jechał z pismem bo chyba nie z mleczarni? W takim razie co mu do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj