Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

No i dolało... i burza za burzą tego w łodzkim dawno nie grali ... chyba ostatnio w 1997...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Luke16 A były jakieś dodatkowe atrakcje podczas burzy?Bo z tego co widziałem to niezła chmurka do was poszła,cała aż czarna i wyładowania jedno po drugim ,w Opocznie chyba nieźle przywaliło, a mam do łódzkiego tylko 9 km.U nas dzięki Bogu delikatnie tylko popadało.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas czyli 30km od Łodzi przeszło nawet nie tak źle dolać dolało ... Mam narzeczoną z Łodzi to podobno grad i ściana deszczu nic nie było widać tak lało ...Cały czas słychać że grzmi, błyska się jak diabli i krąży na razie nie pada ale na jak długo?? Czy się to nie wróci?? Ale naprawdę nie wiem kiedy człowiek się z tym wszystkim obrobi ... trawa ogromna już do koszenia, ququ nie zasiane... Ciężko nawet trawy krową przywieść bo dzisiaj jak kawałek skosiłem to Zetorem z przednim napędem jeździłem a C-362 wyciągałem z przyczepą zbierającą bo po prostu usiadła i to o dziwo na górce ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Grunwald- Burza


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

U mnie koło Płocka to dziś 5 razy padało . Dopiero 2h temu deszczomierz zamontowałem to będę miał lepszy obraz z opadami. Nie mam kiedy z odżywką w kukurydzy polecieć i z dolistnym siarczanem magnezu + RSM. Tak czy siak mam piękną pszenicę, ciemno zielona, kukurydza jako tako.


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Jak dobrze że niemcom daje, jeszcze żeby tak brukselę zatopiło te ich głupie pomysły popłyneły do moża, wtedy by się człowiek nie martwił o jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Tylko że jak w Niemczech pada to oznacza tylko jedno że to jeszcze nie koniec i przyjdzie to pewnie do nas, a tu już śmiechu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Rolnik1973 a nie przesadzasz?? Martwy się na razie o własne plony bo kurcze jak tak dalej będzie to oj będzie źle ... Pamiętam jak wyglądał 1997 rok też wszystko pływało ale z wielkimi bólami jakoś się udało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

U mnie nie ma rzek, więc powódź nie grozi, aby gradu i wichury nie było to woda nie straszna szkody nie zrobi, jedynie w pole się nie wjedzie. A cwaniaczkom z zachodu mogłoby trochę zmienić plany gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Własnie przeszla ta burza a deszcz pada i pada juz straciłem rachówe który to raz leje, Objechałem wszystkie pola dzisiaj i ........, co a no bagno. Woda w wczesnych ziemniakach jak jechałem ciagnikiem to na bank ze 35 cm wody, a rozlewisko ze nigdy takiego nie było. u nas są tacy co jeszcze nie posadzili ziemniaka, i warzywek to cała armia czeka tylko ze czas leci a w polu kazdy wie jak jest. Nie to żebym był pesymistą ale nie wiem jak zbierzemy to co urośnie jak taka pogoda będzie dalej.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie nie ma rzek, więc powódź nie grozi, aby gradu i wichury nie było to woda nie straszna szkody nie zrobi, jedynie w pole się nie wjedzie. A cwaniaczkom z zachodu mogłoby trochę zmienić plany gospodarki.

A dokładnie o jakich cwaniaków Tobie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U mnie nie ma rzek, więc powódź nie grozi, aby gradu i wichury nie było to woda nie straszna szkody nie zrobi, jedynie w pole się nie wjedzie. A cwaniaczkom z zachodu mogłoby trochę zmienić plany gospodarki.

Przydało by się żeby Tobie zabrało cały dorobek życia może byś przestał takie głupoty pisać...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

zboża juz czerwone są jak po randapie :P teraz tylko 30* upał i gotowe, po plonach będzie

ozimina się trzyma ale jare TRAGEDIA jak nawozy dolistne, mikrokompleksy itd. nie pomoga to straty w plonach w dziesiątkach % liczę wedle ubiegłego roku


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

"A cwaniaczkom z zachodu", "pusty azot, dobrze że wam powaliło", "mi tam powódź nie grozi, was niech zalewa".

 

Widzę koledze rolnik1973 życie jeszcze nie dało lekcji, tak narzekasz na Brukselę itd., a gdyby nie dopłaty od nich to w najlepszym wypadku właśnie szukałbyś pracy, bo z Twoich postów wynika tyle, że nic pod jakąkolwiek uprawę nie dajesz i zapewne zbierasz tyle, co wysiewasz. A wobec innych tylko zawiść i śmiech, gdy coś nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Niektórych ludzi trzeba przemilczeć .. gdyby ludzie myśleli tak jak wiadomo kto do teraz byśmy koniem orali


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u mnie nie ma rzek.wystarczyło 15min.spadło około 30lit/mkw.wszystko pływa.takiej burzy to jeszcze nie widziałem w moim życiu.

@rolnik1937 to cwaniaczek do kwadratu.jeśli można tak określić jego.......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja nigdy nie wierzyłem w przysłowia zawsze miałem je za przesądy .ale teraz wspominam jak moja babcia mawiała ,że w styczniu lepiej zobaczyć wilka w zagrodzie niż błyskawicę w pogodzie ,bo jak zobaczysz ją na niebie będziesz o suchym chlebie i to się chyba sprawdza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Tomasz78

 

a widziałeś błyskawicę u siebie w styczniu? A co do przysłów to się w większości sprawdza- wywodzą się z obserwacjii naszych przodków. Pogoda trochę działą schematycznie, parę czynników wyszukasz i mniej więcej przewidzisz dalsze skutki.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

A czy ja Wam te chmury zaniosłem? Pan tak chciał i nic do gadania, jak co komu pisane tak będzie dane. U mnie pogoda, mało pada, burze mijają, trochę słońca było - żeby nie było że nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj