erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Kupuj go.

Ja mam agregat 2,8 do 3512. Metr szerszy do twojego ciągnika będzie w sam raz. Nie ma co małych maszyn kupować, ropa droga jest.

 

Co z tego, że do 3512 zapniesz 2,8 jeżeli ten agregat nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji, bo będziesz jeździł za wolno.


Kup japońca, bo kręci się do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na 2H daje rade jak jest zagęszczona gleba. W miękkim to tylko 1H. Użytkuje ten agregat od dawna i nie zamienił bym się na mniejszy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

osobiście jestem zwolennikem zapinania do ciagnika maszyn takich zeby mial zapas mocy.. to co Ty kolego napisałeś to jest smiech na sali :D bo jak mozna zapiąc agregat 3.9m do ciagnika ktory ma 60 km.. przecież to idioty trzeba .

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Rób jak uważasz :) tylko nie miej do siebie potem pretensji jak będziesz musiał coś robić kolo ciągnika :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Mam do wszystkich pytanie z jakimi maszynami ursus 4512 sobie poradzi chodzi o pług kultywator rozrzutnik brony 3 czy 5 ? Jeszcze chodzi o przyczepę skrzyniową o kosiarkę rotacyjną ? Proszę o odpowiedzi maszyny będą pracowały na ziemi 3 i 4 średnio górzysty teren 8 ha


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Więc tak wedlug mnie;

-pług 3 skibowy 3*35

-agregat 2,5-2,8m

-brony na pewno 5

-rotacyjna no to standardowo 2 talerzowa

-rozrzutnik 4t

 

Takie jest moje zdanie pod taki teren i takie klasy ziemi :) lepiej żeby ciagnik miał zapas mocy, a nie żeby się męczył.

Pozdrawiam Adrian :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

dzięki adi, a ma ktoś inne odpowiedzi na temat maszyn ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17
Napisano (edytowany)

Mój 4512 przez pare ładnych lat chodził z agregatem Lech Expomu 2,8 m, talerzówką bomet 2,7 m, 3 skibowym lemkenem opal 090, rozrzutnikiem Strauttman 6 ton i nie robił sobie krzywdy, choć czasami bywało ciężko...

Edytowano przez bartek45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Jak teren średnio górzysty to:

pług 3x40

agregat 2,8m

talerzówka 2,5m

brony 5

rozrzutnik 4t ew.5

przyczepa 6t

kosiarka bębnowa to 2,1 lub 1,85m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Jaki ciągnik pomocniczy do 4512 zamiast C 330 ?


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

jesli masz ursusa 4512 i c-330 to bez potrzeby zmieniać c-330 na takim areale :)

 

@bartek45 no właśnie czasami miał cięzko mówisz. Więc podałem koledze takie rozmiary maszyn żeby zbyt cięzko nie miał bo sam pracuje na górzystych polach to czasami ciągnik z zbyt duża maszyna niestety dostanie w d*pe, więc lepiej zapiąć mniejszą i go nie męczyć :)

Edytowano przez HondaMtx
  • Like 1

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

@bartek45 no właśnie czasami miał cięzko mówisz. Więc podałem koledze takie rozmiary maszyn żeby zbyt cięzko nie miał bo sam pracuje na górzystych polach to czasami ciągnik z zbyt duża maszyna niestety dostanie w d*pe, więc lepiej zapiąć mniejszą i go nie męczyć :)

 

No tak, dobrze mówisz. Mi głównie chodziło o to, że czasami w jakiś ciężkich, podmokłych terenach robił i miał ciężko. A w górkach to wiadomo, ale taki 4512 na te 8ha będzie akurat. Mniejszy by za bardzo po pupie dostawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Wiem, że o taki tereny Ci chodziło i to rozumiem :) ale na taki areał to te mniejsze maszyny będą w sam raz :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

a ja bym wziął pług 4x30 albo 3x40(zależy kto co woli:D) A agregat to jednak 2.5 bo lepiej jeździć na 2H. A jakby miejscami miał ciężko to można zejść do 1H. Talerzówka też raczej mniejsza czyli 2.2m np. i też jeździć na 2H. Wyższa prędkość i efekt będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

4ki pług bez napędu przedniego to bez sensu. Moc jak moc, ale przód będzie łaził jak chciał i o prostej bruźnie to można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@rafal4610 o czym Ty człowieku mówisz z tym pługiem 4x30 :blink: nie ośmieszaj się. Ten ursusik będzie pracował na lekko górzystych terenach ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@HondaMTX wiem co pisze ;) Mam ciągnik podobnych parametrów co 4512 i ciągam 4x30 i też mam góry ;) 1H i ma iść :D Sprawdzałem na necie i zestopniowanie skrzyni jest niemal identyczne ;) Zresztą jest sporo użytkowników 4512 na forum to poszukaj w galerii i zobacz że chodzą z 4x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Chyba w ogóle na razie zrezygnuję z kupna agregatu ;D Znajomy kowal zrobił mi nowe brony i sztelwagę ;D Są nie do zajechania ;P

 

Chyba w ogóle na razie zrezygnuję z kupna agregatu ;D Znajomy kowal zrobił mi nowe brony i sztelwagę ;D Są nie do zajechania ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@rafal4610 no ja wiem, że 1H i ma iść.. Kolega ma 8h areału, więc pytanie po co ciągnik męczyć?? A poza tym jest różnica w cenie między pługiem 3x35 a 4x30 :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z doświadczenia powiem że 4x30 jest dobry ale na lżejsze gleby i po równym. Podobnie jak wyżej twierdzę że nie ma sensu cięgnika przeciążać. Po za tym który to rok? Czy może nie wersja 60 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Różnica w cenie to raczej niewielka a na 8 ha to nie ma czym zmęczyć ciągnika 60 km [bo innych wersji nie ma ] który ma jeszcze c330 do pomocy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj