Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tak z pola na pole. Kilka lat temu wstawiłem tu zdjęcie (jest w mojej galerii)plantacji zjedzonej przez łokasia tak na marginesie było to pierwsze pole zniszczone jakie widziałem w okolicy. Pole to z 3 stron graniczy z działkami kolegi i rok rocznie od miedź ma wyżarte.

Żaden środek nawet lany w potrójnej dawce nie załatwił sprawy. Dodam tylko że SĄSIEDZI próbują od kilku lat bawić się w pół eko bezorke 

Sąsiad poplony nie miał przypadkiem?

Właśnie że Każdy środek załatwi łokasia , nawet te najtańsze kontaktowe , tylko wiadomo ze trzeba pryskać w nocy jak łokaś zeruje i jest na wierzchu , i ten co jest na wierzchu to padnie na 100 % po oprysku 

Opublikowano

Nigdy nie miałem lokasia chyba , nie zaobserwowałem . Myślicie ze jak ja ściernisko po żniwach dwa razy talerzówka i orka to coś ma to wpływ na te robale czy nie ? Bo nie dopuszczam by rosły samosiewy pszenicy czy rzepaku czy czegokolwiek . A miedze u mnie są . Ale na bierząco wykaszam je . 

Opublikowano
54 minuty temu, czesio200 napisał:

Nic nie wpływa. Tylko oprysk. Ta chyba byś co noc tym kontaktowym jeździł. A tak 0.5l nawet starczyło na mokrą glebę nawet lepiej jak deszcz popadał i był spokój.

Z reguły większość wychodzi na żer w nocy i jak w tym czasie opryskasz , to można powiedzieć że problem jest rozwiązany , ale dla pewności można powtórzyć . Zresztą w ostatnich latach czy to jęczmień czy pszenica , to pasuje jechać nawet na mszyce , i wystarczy na mszycę jechać po zmroku , i rozwiązyjemy 2 problemy mszyc , i łokasia , 

Opublikowano
38 minut temu, Dodi napisał:

Praktykuje ktoś nawożenie przedsiewne mocznikiem w jęczmieniu jarym? Jak efekty? 

Ja w tamtym roku dawałem przed siewem mocznik i ładnie to wyszło w tym roku tak samo będę dawał przed siewem.

Opublikowano (edytowane)

Ja planuję na jęczmień jary w tym roku przedsiewnie dość wcześnie kizeryt 120 kg/ha, potem na ok. 7 dni przed siewem Polifoskę 8 250 kg/ha i Salmag 160 kg/ha, a pogłównie dać Saletrę amonową max 150 kg/ha

Edytowane przez anja79
Opublikowano

Myślałem zasiać jęczmień jary ale zastanawia mnie że jęczmień ma mały system korzeniowy. Na polu jest bardzo niski poziom fosforu, rok temu poszedł polidap 250kg na ha, w tym roku pod korzeń planuje dać 150 poli6. Rok temu pszenżyto ozime sypało 4300kg, liście miejscami miało przebarwione na czerwono z braku fosforu, dawałem dolistne fosfor. Moje pytanie jest takie czy jęczmień sobie poradzi czy może być problem? A co myślicie o superfosfat prosty, może jego dać zamiast Poli6?

Opublikowano

Ja na jęczmień zimowy jutro chcę dać 300 l rsm32 na raz i zakończyć dobrze rozkrzewiony dobry pomysł na dolnym Śląsku żadko kiedy jęczmień sieje ale czasami mi wychodzi zasiać więc podpytam 😁

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Paweł19
      Witam,
      Potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki bijakowej do C330. Muszę wykosić nieużytki około 3ha, pola są dość zaniedbane i zachwaszczone występują też cienkie odrosty drzewek, krzaków. Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną maszynę z którą da radę mój ciągnik? 
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v