Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

valtra t133 czy massey ferguson 5465???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

prosze o rady co byscie wybrali sposrod tej dwojki... wypiszcie wady i zalety mf-a co do valtry do jeszcze ta wersja nie przyszla, dopiero pod koniec marca ma byc na placu agrolmetu gniwekowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susel    0

Valtra ma umieszczony silnik nad przednią osią. Nie będziesz musiał dociążać przodu. Ferguson będzie miał tylko 16 biegów a Valtra 36. Jakbyś miał pieniądze to może uda ci się kupić wersję Direct/Versu albo tą nową 4 cylindrową. Do tej valtry serii T można porównać MF6475.

Edytowano przez Susel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Bo? za takie coś powinny od razu warny iść

 

@topic

Proponuję bliżej określić jakie prace miałby wykonywać - jest to bardzo istotne; również maksymalna cena do jakiej mógłbyś się zbliżyć; oczywiście również dlaczego akurat te - z pewnością za moment pojawią się propozycje maszyn z innych stajni m.in. Fendt serii 300 i 400; John Deere serii 6, New Holland również serii 6, Claas Arion serii 500 i 600 czy Deutz Fahr Agrotron

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem tak, cenowo musze sie zmiescic w max 250 netto... jesli chodzi o marki to bralem pod uwage jd6630 classic- odpada ze wzgledu na cene i spalene, ma tylko 2 zawory na cylinder, z reguly na pokazy sa wystawiane wersje premium ktore pokazuja swoja moc( 4zawory na cylinder), class arion 620 cis cena 290 tys- porazka, niedlugo ciagniki o takiej mocy beda podchodzily pod pol miliona zlotych... 4 zawory na cylinder dalej valtra, tu jak wiadomo mam problem z wyborem wersia t133- nic o niej nie wiem, nawet dealer nie potrafil zbyt wiele powiedziac, jedynie co to ad-blue- dodatkowy koszt chodz podobno zuzycie paliwa spada o ok 10-20%... nie wiem, nie wnikam... mf 5465 cena rowniez wysoka ale z posrod wszystkich najnizsza... ciagnik ma byc ciagnikiem glownym, praca przy plugu 4 obrotowej +wal ( ziemie klasy 3/4/5) agregat uprawowo siewny i inne lzejsze rzeczy... co do wyposazenia to tuz przedni, obciaznik, opony tyl 600, przod 480, amortyzowana os przednia... i co najwazniejsze brak filtra czasteczek stalych...

 

dodam jeszcze ze nad nh nie zastanawialem sie, uwazam ze to delikatny ciagnik, a cena nie odbiega od innych marek no i ad blue, df- brak zdania, nie bede sie wypowiadal i robil zamieszania

 

a jeszcze jedno, ma to byc ciagnik 6-cio cylindrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susel    0

Z tego co podałeś to tylko Valtra ale nie wiem czy zmieściłbyś się w limicie. Koszt adblue to 1,70 za litr a zbiorniczek starcza na 2 pełne zbiorniki, czyli koszt mały. Myślę że będzie miał podobne zalety jak starsze wersje serii T. MF jest tańszy bo jest to klasa niżej tego Fergusona można porównać do serii N. Ja też miałem wybór między valtrą a MF-em i wybrałem valtrę. Nie zamieniłbym na nic innego no chyba że na direct.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Arek, i jakiego wybory dokonałeś bo mam taki sam dylemat mf 5465 jest ok. 15 tys tanńszy od tej valtry nalezy raczej porównywac mf 5475 podobna moc i tu juz ceny beda podobne mf jest bez ad blue dla jednych to plus dla innych nie. Nie wiem co wybrać wydaje mi sie ze mf ma lepszą skrzynie w valtrze jest skrzynia mechaniczna tyle ze wiecej biegów, w mf 4 predkosci wałka w valtrze tylko dwa, valtra ma większa mase dla mnie to plus, porównujac z mf 5475 to w valtrze w tej samej cenie bede miał amortyzowaną kabine, tylko ta skrzynia w valtrze troche mi nie pasuje co o niej sądzicie. Który ciągnik byście wybrali mf 5475 valtre t133hi tech ewentualnie mf 6465 tyle że moze byc 6-8 tys drozszy jeżeli wogóle jest jeszcze dostepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

powiem tak, cenowo musze sie zmiescic w max 250 netto... jesli chodzi o marki to bralem pod uwage jd6630 classic- odpada ze wzgledu na cene i spalene

na jakiej podstawie mówisz że jd dużo pali?? miałeś może jelonka czy twojego kumpla brata dziewczyny sąsiada szwager tak mówi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fakt, nie mialem osobiscie jelonka ale sa to slowa wypowiedziane przez dealera JD dlatego uznalem, ze moge takie cos napisac, jeśli cie to obrazilo - wybacz ale moge miec o tym swoje zdanie tak samo jak pewnie twoj ojciec chlopcze...

Edytowano przez arek8701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

jakoś nie wierze żeby diller jd mówił że on dużo pali gdyż dostaje on kase żeby zachwalał go a nie zniechęcał ;/ ale to było podobne jak powtarzanie po kimś kto go nie ma bo przepuszczam .że diller nie ma jd.. i wogóle na wsi nie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dla mnie ciągnik może dużo palić, byle dużo pracy w tym czasie wykonał ;)

 

Każdym ciągnikiem da się jeździć oszczędnie czy też powiedział bym ekonomicznie [spalanie vs ilość wykonanej pracy].

 

Ja też od dealera słyszałem ze JD lubi łyknąć ale swoje zrobi, co w tym takiego strasznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeutzM610    0

No widzisz Kris Jd lubi i to dobrze łyknąć u nas w szkole sa 3 jdi niby bak (150l ) na cały dzień orania ma starczyć

a u nas w szkole za 5h kultywacji 3,2m kultywatorem wyjeździli.

 

A co do tematu patrząc pod okiem elektroniki to chyba w mf jest jej więcej i czy nie uważasz ze sie może psuć?


Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donwasyl1    0

Witam podłącze si do dyskusji. Miałem taki sam dylemat , testowałem MF 6475, Valtre T 151 i Claasa 620CIS wynik w spalaniu nie był jednoznaczny, najwięcej spalił Claas , MF i Valtra najmniej. Ocena nie jest wiarygodna bo pracowały w pługu ale na różnych ziemiach. Ja po kilku nie przespanych nocach i wyjeździe do Wrocławia na manewry MF organizowane przez KORBANKÓW byłem bliski podpisania umowy z dilerem. W miedzy czasie zostałem zaproszony na pokazy Valtry do Kisielic , gdzie miałem możliwość przejechania się Valtrą T202 Versu no i się skomplikowały wybory. Prowadzenie tego modelu jest proste i intuicyjne czyli dla 6 - lataka, no i wyposarzenie.

Zdecydowałem się na wersję T162e Versu bo ciągnik do takiej mocy wchodził w grę, trochę musiałem dołożyć do MF ale mam nadzieję , że było warto, pożyjemy zobaczymy.

Odbieram maszynę w Lipcu więc będzie można w żniwa poszaleć nową maszyną. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

kris14-- z tb się zgodze ale arek8701 nie takiego nie powiedział tylko obstawił od razu że jd duzo pali.. co jest w zupełności prawdą gdy on z tą maszyną nie ma co robić a gdy czuje te maszyne to dużo zrobi i spali sb przy okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Gdybym miał do wyboru valtre bez ad blue i mf bez ad blue to wybrałbym valtre, ale niestety nie ma juz valtr bez a blue przynajmniej u mojego dealera i tu sie sprawa trochę komplikuje bo nie wiem czy jest sens się w to pchać. Jest jeszcze case maxxum 125 multicontroler bez ad blue ok 15 tys. tańszy od valtry t 133 i mf 5475, ale wydaje mi sie że w nim jest dużo elektroniki, i ludzie trochę narzekaja na serwis tyle ze mam do tego serwisu najbliżej, serwis mf-a z 5 km dalej, valtry ze 20km. Poza tym nie maja tej valtry na placu w okolicy jest valtra t162 ale versu i bez ad blue, więc troche dziwnie kupowac ciągnik którego się nigdy w życiu nie widziało na oczy i nim nie jeździło. Przedstawiciel mi mówił ze ta valtra t 133 hi tech jest taka sama z wyglądu jak t162 versu, którą ogloadaliśmy tylko jest trochę mniejsza ale z tego co patrzyłem w specyfikacji to wcale mniejsza nie jest tylko ma chyba trochę inna maskę i błotniki, no i wiadomo inna skrzynia i wyposażenie. Plusem dla valtry jest to że moge wybrać sobie co chce w wyposażeniu a case i mf są już zamówione albo stoja na placu i takej możliwości nie mam.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

Waga valtry jest większa??? Mój mf 86 km ma masy własnej 5200 , i myślę że to wystarczy , patrz na cenne części eksplatacyinych i serwisu valtry a mf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawGaw112    0

Waga valtry jest większa??? Mój mf 86 km ma masy własnej 5200 , i myślę że to wystarczy , patrz na cenne części eksplatacyinych i serwisu valtry a mf .

 

 

ale mówimy o ciagnikach o mocy 140km. i nie wiem ale chyba ci sie cos pomyliło bo z tego co mi wiadomo to mf 6475 waży ok 5,5t a valtra ponad 6 ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim mf 5465 . Po wykonywaniu orek zaczął coraz ciężej odpalać z dnia na dzień . Aż po dzień dzisiejszy . Ciągnik nie odpala na zimno . Na samostarcie nie ma problemu odpali i chodzi lecz po odpalaniu normalnie nie ma żadnego efektu . Filtry paliwa wymienione . Ciagnik nie puszcza paliwa do zbiornika . nie czuć ubytku mocy . Czy ktoś miał podobny problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj