Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

 

Witam

Z tego co się orientuję to valtra versus ma zmiane zakresów eloktroniczną czyli tak jak by tryby pracy i wydaje mi się że to nie jest uciążliwe wjeżdzas na pole guzikiem zmieniasz zakres i tyle kończes wyjezdzasz z pola zmienias na tryp transpost i jedziesz na kolojne pole. natomiast valtra direct to ma skrzynie tak jak w fendzie czyli pelny automat.

 

 

skrzynia w fendzie to zaden automat!!! automatem nazywa automatyczna zmiane przelozen. Czy vario ma jakiekolwiek przelozenie?

Opublikowano

Targuj się lepiej! Są takie czasy,że to im ma zależeć na sprzedaży a nie tobie na kupnie. Chodzi o to żeby nie pokazywać że tylko ten i za każdą kasę. Rzuć cenę jakoś 3 tyś euro niższą jak on ci oferuje i powiedz że jak tak sprzeda to będziecie oboje zadowoleni i być może kiedyś wrócicie do nich po następną maszynę. Niech przemyśli sobie to dobrze. Ja także byłbym za Fendtem, znajomi mają 312 i pracuje przy rozsiewaczy, opryskiwaczu, czasami prasie i wzozi słomę z areału 1500ha i chwalą ten ciągnik. 2 lata temu za full wypas zapłacili 68tyś euro netto, wiem bo przedstawiciel oferował mi podobny ale droższy już był. Także targuj się.

Opublikowano

Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale. Gdyby byłaby skrzynia dwusprzęgłowa i miała by już te kilkatyś. biegów to byłby choć minimalne ale wyczuwalne przełożenie i obroty podczas zmieniania. To jest skrzynia bezstopniowa i jak nazwa wskazuje nie ma żadnych stopni. Jedziesz do przodu to do przodu jedziesz do tyłu to do tyłu. Wg. wujka to bezstopniowe skrzynie ma tylko Fendt no i może MF które ma niby te same skrzynie, ale gorszej jakości podobno. Podobno Autopowr'y JD to nie są skrzynie bezstopniowe a właśnie skrzynie dwusprzęgłowe które już przełączają bieg będąc jeszcze na bieżącym stopniu, bądz jak kto woli skrzynie automatyczne. Tak samo podobno inne marki mają rozwiązane skrzynie tzw. bezstopniową ale będącą skrzynią automatyczną. Pod tymi ostatnimi zdaniami nie podpisuje się, gdyż to są twierdzenia wujka, a nie mnie.

Opublikowano

"Skrzynia Vario nie ma żadnych przełożeń i nie można twierdzić iż ma wiele tysięcy biegów ponieważ nie ma wcale"-no a pompy wychylają się płynnie czy skokowo ?

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Na dobrą sprawę to skrzynia jest bezstopniowa, ale sterowanie ma jakąś rozdzielczość(zapewne jest to jakaś potęga liczby 2). Tak więc @jaro ma rację.

Opublikowano

Skrzynia Vario przyspiesza równomiernie, a nie skokowo. Od 0 do 43km/h jedzie się płynnie i nie ma żadnych odczuć przerzucania biegów. I można wybrać dowolną prędkość roboczą przy danych obrotach. Możesz jechać 0.02km/h i z obrotami 1900 na przykład, albo inna wybrana prędkość. Jak byłem na Agroshow według mnie pompy wychylają się płynnie i poruszają się z pewnego kąta do drugiego kąta równomiernie i można pomiędzy nimi na wybranym miejscu go ustawić. Ta skrzynia nie ma zębatek, więc raczej nie ma przełożeń. A sterowanie można ustawić na szybszą reakcje, np. po popchnięciu joya traktor przyspiesza szybciej niż na wolnej reakcji joy'a gdzie można dokładną prędkość ustawić, ale rozpędzenie ciągnika zajmuje więcej czasu. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem, ale takie mam zdanie.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Płynnie to nie znaczy bezstopniowo. Wychylenie pompy sterowane jest cyfrowo, ma ona pewną liczbę położeń, czy to 512, 1024, 2048, to wiedzą tylko konstruktorzy. Użytkownik tego nie wyczuje, należy to traktować bardziej jako ciekawostkę.

Opublikowano

No dobra to pompa może się wychylać stopniowo, nie mogę temu potwierdzić ani zaprzeczyć, chyba że ze swojego fendta wyciągnę skrzynie i sprawdze jej działanie :P Ale to nie oznacza że prędkość nie zmienia się bezstopniowo, a działanie skrzyni czy te pompy działają stopniowo czy nie nie oznacza, że skrzynia jest stopniowa. Nie ma tam biegów. Jedzie bez wyczuwania wahań podczas przyspieszania.

Opublikowano

To że czegoś się nie czuje, słyszy czy widzi nie oznacza że tego czegoś nie ma -np.promieniowanie.Jeżeli pompa może (teoretycznie) znaleźć się w jednej z bodajże 8 tys pozycji to nigdy tego nie poczujesz-gdyby miała 8 czy 80 wtedy tak.

Opublikowano

Jaro opanuj się , właśnie próbujesz udowodnić że Vario to skrzynia powerschift (zmiana przełożeń pod obciążeniem- i właśnie o tym nawijasz że niby Vario ma przełożenia :wacko: )

Opublikowano

Jaro opanuj się , właśnie próbujesz udowodnić że Vario to skrzynia powerschift (zmiana przełożeń pod obciążeniem- i właśnie o tym nawijasz że niby Vario ma przełożenia :wacko: )

Przeczytaj post Mariusza...

Opublikowano

vario ma dwa zakresy, polowy i transportowy ale nie nalezy tego mylic ze skokowa zmiana przelozen

 

co do pomp, tak wychylaja sie plynnie, niewyczuwalnie dla uzytkownika

Opublikowano

@barti022 To ja ci coś doradzę. Choć już mam rok fendta 312 to mogę śmiało stwierdzić, iż jest to bardzo dobry ciągnik. Może iż mam go tylko na 30 ha i nie wykorzystałem wszystkich umiejętności tego ciągnika, to wierz mi jest godny polecenia. Choć z Valtrą nie miałem nigdy w życiu do czynienia to napewno też jest to bardzo dobry ciągnik, i z całą pewnością użytkownicy go chwalą. Jak dla mnie faworytem Fendt z czystych powodów. Jeśli cię cena trochę zniechęca to zastanów się nad trochę uboższą wersją bez np. amo ośki czy kabiny. Jedni powiedzą że bardzo dobra rzecz i z pewnością tak ale czy napewno tak bardzo potrzebne do życia. To już twoja decyzja. Tuza lepiej zostaw, zawsze lepsze dociążenie. Powiedz mi jeszcze jakie ci chcą opony dać, bo jak 540 Continentala z tyłu i 480 z przodu to niech ci nie wciskają że szersze opony od standardowych będą :P

Opublikowano

POZOSTAŁY 3 DNI DO ZAKOŃCZENIA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO POLAGRA-PREMIERY 2012. Czy wysłałeś już swoją propozycję zdjęcia do kalendarza na następną edycję targów PP? Czapki, kubki, kalendarze, breloczki, torby czekają!!!

 

więcej informacji na naszym FB http://www.facebook.com/POLAGRAPREMIERY/posts/115393585254955

 

ZAPRASZAM :)

 

Skonieczna

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v