Skocz do zawartości
daro87

firma doradcza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Firma
daro87    1

Witam...założyłem ten temat bo chciałbym usłyszeć opinie na temat mojego problemu.

Doradca o którym mowa napisał mi wniosek na MR, po niewielkich błędach z jego strony wniosek został rozpatrzony pozytywnie i dostałem dofinansowanie. Wszystko by było dobrze gdybym na tym etapie zakończył z nim współpracę. Niestety namówił mnie i mojego ojca żebym składał wniosek (który oczywiście on przygotuje) na MGR. Stwierdził że mogę ubiegać się o zwrot 60% na nowe maszyny i remont obory. Ja byłem przekonany że mam doczynienie z kompetentnym doradcą i że jeśli przygotował mi wniosek na MR to i na MGR będzie podobnie. Podpisałem umowę, zapłaciłem za zrobienie wniosku. Niedawno się dowiedziałem że składając wniosek na MGR trzeba było mieć 4 ESU, a ja we wniosku na MR zobowiązałem się do uzyskania 4ESU do końca 2013 roku. Doradca nic nie mówił że moge nie dostać dofinansowania z MGR bo w dniu składania wniosku nie mam 4 ESU (ja miałem 1,6 ESU). Wniosek mój jakimś cudem został przyjęty przez ARiMR ale napewno odpadnie po rozpatrywaniu.

Jak myślicie miał bym szansę wygrania sprawy w sądzie,o zwrot pieniędzy zapłaconych doradcy...?

Edytowano przez daro87

kissmy...    57

jeśli stan rzeczywisty jest taki jak przedstawiłeś, to wskazany doradca nie powinien w ogóle przystępować do przygotowania wniosku, proponuję zaproponować mu zwrot kosztów usługi oraz rekompensatę wszystkich pozostałych kosztów związanych z przygotowaniem dokumentacji; a dla przestrogi możesz tutaj wskazać dane tego doradcy, byłem przekonany, że takie rzeczy to tylko w ODR

DoradcaKT    20

A zapłaciłeś mu całość? U mnie w firmie są 3 etapy: płaci się za wypełnienie wniosku (1/3 umówionej kwoty), jak wniosek przejdzie i rolnik PODPISZE UMOWĘ Z ARIMR płaci kolejne 1/3 i jak rolnikowi rozliczymy inwestycje i rolnik dostanie kasę na konto płaci ostatnie 1/3. Poprawki zawsze są, każde biuro Arimr czepia się czegoś innego, ważne żeby ostatecznie wiosek przeszedł :) . Mogłeś jeszcze skorzystać z dofinansowania przez ARiMR 80% kwoty netto na stworzenie biznesplanu ale pod warunkiem że wcześniej skorzystałeś z dofinansowania 80% na ocenę gospodarstwa z crossa.

Wiadomość z agroFakt.pl

daro87    1

No właśnie sam się sobie dziwie że mu odrazu wszystkie pieniądze zapłaciłem wkącu ja powinienem stawiać warunki, no ale to tak na szybkiego było. A ten człowiek znał dokładnie moja sytuacje bo robił mi wniosek na MR.

daro87    1

na tej umowie z tym doradcą podpisał się za mnie mój ojciec czy to w niczym nie przeszkadza jak myślicie ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się