Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 2.10.2020 o 18:41, Eliot napisał:

Pat red jest mi dobrze znany ,

Reeve red jakos nie może mie przekonać.Red devil wydaje mi się ciekawy tylko ta cena. 

wzielam na przyszly tydzien Reeve Red ;)

Dnia 22.07.2020 o 22:39, -Sebastian- napisał:

Ja mam po Hayabusa 10 zacieleń i 4 cielaki.

pokrylam troche Hayabusa...rzeczywście szału nie ma...na razie tylko 2 cielne😔

Dnia 21.07.2020 o 22:26, areek9869 napisał:

Też właśnie poważnie zastanowiam się nad mohito, znajomy brał jakieś tam porcję i chwalił się , że 18 na 21 złapało po nim 😁

Jaki to kolega 🤔🤔🤔 u mnie nadal kiepsko...dzisiaj znowu jalowka po kryciu mohito powtarzała...😔 Zobaczę jak po Reeve Red z WWSu.

Opublikowano

Powiem szczerze...wybieranie buhaja, ktory jest bezrozny i bezrożnośc przekazuje, lub jest jakis procent szansy na bezrozne potomstwo  - to mało przyszłościowa decyzja. Po pierwsze tych buhajów nie jest zbyt wiele, lepiej zainwestowac w wypalarkę lub sztyft do wypalania i zająć się tym. A buhaja wybrać według cech poprawiających stado.

Opublikowano

Hej

Brał ktos ostatnio w żelu nasienie z Konrada??  Arizona RW i Mohito HF chce wziąć 🤔🤔🤔🤔

Opublikowano

Hahaha, powiem szczerze....to ze wzgledu na cenę go wzięłam 🤦‍♀️ 🤣dwa razy tańszy od RW, a ja potrzebowalam w żelu zeby po nocy do obory nie jezdzić 🤣🤣🤣🤣 Szef bedzie zadowolony jak mleko będzie 🤣 i tak jak na moj gust to za duzo jeszczcze czarnego koloru u nas pomimo wypierania czerwonym 😆

Opublikowano

@radekz200...mozna porwać pochwę niezależnie od wielkosci cielęcia ... nieumiejętne lub za szybkie odbieranie porodu na siłę zawsze skutkuje jakimiś uszkodzeniami. Odbierałam ciezkie porody u jalowek, gdzie srom byl prawie nietknięty, a w nocy pracownicy potrafili tak odebrac poród, że popuchnięty i popękany srom świecił z daleka...mówiąc że porod był łatwy ( cielaczek 30kg)...także dla chcącego nic trudnego...😔

Opublikowano

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Opublikowano (edytowane)

Radku...a pierwszy raz w zyciu Ci się coś cieliło??? 😳🤯

Edytowane przez Paulina1985
Opublikowano

niby tak, ale z jałówkami rożnie bywa...🤷‍♀️ Czasem jest tak, że akcja porodowa mimo tego, że trwa już dłuższy czas, to nie postępuje...okazuje się, że marne parcie nie rozszerza dostatecznie dróg rodnych (stres, odgłosy na zewnatrz itd), ja wtedy wolę wziąć żel w ręce i zająć się rozciaganiem, rozszerzaniem, masowaniem...zawsze działa i zwiększa o połowę szansę na bezinwazyjny poród.  Oczywiście takie czynności nie po 20minutach porodu...

P.S.   to jest temat BUHAJE 🤣

Opublikowano

Ja trochę brałem Anreli, Maroon i Yield z RW, ale cena też konkretna. W katalogu wyglądają super, ale jak sprawdziłem je w tym cgen to aż takiego szału nie ma. I ogólnie zauważyłem że ogólnie u RW z tą płodnością słabo.

Opublikowano
2 godziny temu, Primula94 napisał:

Ja trochę brałem Anreli, Maroon i Yield z RW, ale cena też konkretna. W katalogu wyglądają super, ale jak sprawdziłem je w tym cgen to aż takiego szału nie ma. I ogólnie zauważyłem że ogólnie u RW z tą płodnością słabo.

HG ma ceny z kosmosu nawet na słabe buhaje🙄. Może taka rożnica, bo stary katalog miałeś z wyższymi parametrami? a na cGenie aktualne dane z ostatniej wyceny. 

Opublikowano

Arizony miałem 6 porcji i tylko 3 ciąże, także średnio go polecam 🤷‍♂️ ogólnie po rw z Konrada słabiutko mi to wychodziło. Z wws mimo płodności buhaja (rw) na minusie znacznie lepiej się zacielały 🤷‍♂️

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v