Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chodzi o rw tak? Znawcą nie jestem, ale u siebie kryje buhajami rw, żeby poprawić głównie parametry mleka, zwiększyć płodność, zdrowotność, jednocześnie nie zmniejszając przy tym kalibru krówek 😁 jest tu taka Pani Paulina, specjalistka w temacie czerwonych😅 na pewno powie coś więcej w temacie 😁


Narazie kryje buhajami z Wwsu Pat red, reeve red i crown red za porcję w konwencji każdego płacę po 45 zł

Opublikowano
4 godziny temu, areek9869 napisał:

Chodzi o rw tak? Znawcą nie jestem, ale u siebie kryje buhajami rw, żeby poprawić głównie parametry mleka, zwiększyć płodność, zdrowotność, jednocześnie nie zmniejszając przy tym kalibru krówek 😁 jest tu taka Pani Paulina, specjalistka w temacie czerwonych😅 na pewno powie coś więcej w temacie 😁

 

Narazie kryje buhajami z Wwsu Pat red, reeve red i crown red za porcję w konwencji każdego płacę po 45 zł

Buhajami rw tego nie zrobisz. Kiedyś jeszcze mój ojciec to przerabiał

Opublikowano

Właśnie u mnie od kilku lat próbujemy z czerwonymi i parametry lekko poszły w górę :białko 3,40 tłuszcz 4,53(jak na przewagę białych hf-ów chyba nie najgorzej) . Oczywiście kryjemy też sm, mo i duńską czerwoną, ale pierwsze porody będą dopiero za jakiś czas. I jakie masz teraz rozwiązanie na poprawę tych cech?

Opublikowano
12 godzin temu, Eliot napisał:

Czas ożywić temat.Pytanie dla znawców jakie czerwo polecacie ,dlaczego oraz ich przybliżona cena. Pzdr

Alesio z Konrada jest w porzadku, mam cielnych okolo 100szt po nim. O reszcie juz pisałam. 

Teraz brałam Mohito z MCB...ale coś na razie malo cielnych po nim...🧐 Poza tym Good Red, jeszcze cielnosci nie znam. 

Z Intergenu wziełam 10porcji Lostau ostatnio na ciezkie do zacielenia dziewczyny, on jest na tym samym słabszym poziomie co Coloredo, ale tu chodzi o zacielenie już tylko, a nie jakakolwiek poprawę cech, chociaz takie zupelnie do bani nie są. 

Jesli po Mohito bedę miala słabe wyniki to będę szukała coś dalej, albo wrocę jeszcze do Alesio z Konrada. 

Opublikowano
Dnia 10.09.2020 o 21:16, Supersebusiek napisał:

Witam czy stosował lub stosuje ktoś  nasienie z alty alebo ma krowy po ich buhajach ?

tak,alta razor,alta iota,r2,clifton,alta scetch,alta spring,alta top shot,alta zarek,alta hotrod

Opublikowano

🤣  no to grzech nie kupować 🤣

Tych Dankow tam jak psów 🤔🤔🤔

Opublikowano

Też mamy kontener od nich i nie robią problemów jak bierzemy niewiele porcji (raz do roku weźmiemy kilkanaście porcji). Azot przywożą normalnie, słomki, rękawiczki. A reszta... jest wg mnie nie najgorsza, ale za taką samą cenę mam dużo lepsze buhajki i ze znacznie lepszą skutecznością 😁

Opublikowano

Ja właśnie muszď po Mohito z MCB policzyć ile mi się pozacielało...bo cos czuję, ze słabiuuuutkoooooo...

Opublikowano
Dnia 10.10.2020 o 13:29, Jawor182 napisał:

ja biorę jeszcze z wws

 

ale w terenie bardziej chodliwy wchirz jest

 

I jak lapią po wchirz??Wiadomo czynników jest wiele,Ale u mnie widać różnicę między skutecznością zachodnich spółek A naszych. 

Opublikowano

Tak ,zamawiam z reguły z wws,jest całkiem ok ,nie raz na dostawę było trzeba poczekać tydzień lub dwa, w tym czasie robiło się tym co miał inseminator i z reguły poprawiał później naszymi z wws .Może to nie problem buhaji a problem z obróbką nasienia , nie wiem...

Opublikowano
Eliot napisał:

Dnia 10.10.2020 o 13:29, Jawor182 napisał:

ja biorę jeszcze z wws

 

ale w terenie bardziej chodliwy wchirz jest

 

I jak lapią po wchirz??Wiadomo czynników jest wiele,Ale u mnie widać różnicę między skutecznością zachodnich spółek A naszych. 

nie wypowiem się na temat ho i rw zbyt male porównanie mam...ale miesne sm i mo biorę z wws...jak dla mnie dużo lepsza skuteczność

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v