Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 22.12.2019 o 09:40, dabrowskit napisał:

Ja z wws firebird brałem to fajnie nawet łapały

nie osiągalny,kietrz 1000 porcji go zabukowal,a powinien kiepsko łapać ,na problemy zwykły supersire

Opublikowano
Dnia 25.12.2019 o 20:51, damianzetor9540 napisał:

Jakie buhaje na jałówki polecacie w zwykłej wersji, nie sexowane

No zależy jaka polka ale lekkie porody i nie taki zły to Windmill z Konrada to co krylem i same się cielily ale byki same miałem 

 

 

 

Opublikowano
tadzik22 napisał:

Dnia 22.12.2019 o 09:40, dabrowskit napisał:

Ja z wws firebird brałem to fajnie nawet łapały

nie osiągalny,kietrz 1000 porcji go zabukowal,a powinien kiepsko łapać ,na problemy zwykły supersire

dobrze że będę miał z 20 córek po nim

Opublikowano

Krył ktoś buhajem Appleboy Red z Genomixu? Lub też Ruti Applebo  jak podaje Izo kraków??? 

Opublikowano (edytowane)
Dnia 30.12.2019 o 08:35, Paulina1985 napisał:

Krył ktoś buhajem Appleboy Red z Genomixu? Lub też Ruti Applebo  jak podaje Izo kraków??? 

Appleboy był krótko i przedstawiciel mówił że słabo się sprzedaje. Kryłem sporo Go Fast Red dobra płodność, łatwe wycielenia, dobre liczby. Tylko w styczniowym wydaniu już ma go nie być niestety. 

Edytowane przez Pjotereł
Opublikowano

Dzięki za info. kurczę, Appleboy jest konwencjonalnie wyceniony, to mnie najbardziej przekonuje i ma super parametry w tym co mnie interesuje. Jedynie do % tluszczu i bialka mozna sie przyczepic.

Muszę tam zadzwonić. Aż dziwne, ze nikt go nie brał 😪 

Opublikowano

http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=DEUM000538690026

@Paulina1985 czy to ten buhaj? Jeszcze córki nie wycenione, więc o konwencjonalnej wycenie nie ma mowy😉

Dnia 1.01.2020 o 19:50, DairyFarm napisał:

https://www.cgen.pl/indeksy/ocena/buhaj/ranking

 

Co sądzicie o nowym indeksie? Będziecie brali go pod uwagę przy wyborze buhaja?

Mnie się podoba. Mocno poszybowały buhaje o dobrym rozrodzie i długowieczności, czyli to czego wielu hodowców poszukuje😊 

Opublikowano (edytowane)

Mógłby. Mam nim sporo pokryte i ma najmniejszy imbred z moim stadem wśród dobieranych ostatniego roku.

Pocieszam cię, że nie ma teraz takich rewolucji. Wycena genomowa dużo bardziej się sprawdza niż rodowodowa, bo ta ostatnia to jak gra w totka. Doje już sztuki genomowane i biorąc poprawkę na własne błędy i wypadki losowe, to potwierdzają się cechy z genotypu w większości.

Edytowane przez przezuwaczka
Opublikowano (edytowane)

@przezuwaczka inbred.

Apple boy w polsce może nie na córkachpolskicj, ale na stronie STgenu są wszystkie jego córki opisane.

Edytowane przez Gość
Opublikowano
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Mógłby. Mam nim sporo pokryte i ma najmniejszy imbred z moim stadem wśród dobieranych ostatniego roku.

Pocieszam cię, że nie ma teraz takich rewolucji. Wycena genomowa dużo bardziej się sprawdza niż rodowodowa, bo ta ostatnia to jak gra w totka. Doje już sztuki genomowane i biorąc poprawkę na własne błędy i wypadki losowe, to potwierdzają się cechy z genotypu w większości.

Tez mam duzo kryte nim i ostatnio wszystkie jalowki sex. I sporo slomek w kontenerze.

Troche jednak mnie martwi to ze np niektore buhaje raz sie wybija , a pozniej nawet w katalogu sie nie łapią. Np w mchirz byl dwa lata temu taki buhaj comandos, tak go promowali, ze rewelacja itp . Byl u nich pierwszy , a za niedlugi czas nie wiem czy z katalogu wgl nie wylecial...

Opublikowano (edytowane)
6 godzin temu, Paulina1985 napisał:

@przezuwaczka inbred.

Apple boy w polsce może nie na córkachpolskicj, ale na stronie STgenu są wszystkie jego córki opisane.

W Polsce też są jego córki podane. Jest pod tą drugą nazwą. Myślałam, że to drugi byk, ale już łapię.

http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=CANM000012076784

Ładnie to wygląda. Ma dobre to, co i ja lubię😊

PS. Dzięki za poprawę literówki😘

Edytowane przez przezuwaczka
Opublikowano
Dnia 4.01.2020 o 11:15, Primula94 napisał:

Troche jednak mnie martwi to ze np niektore buhaje raz sie wybija , a pozniej nawet w katalogu sie nie łapią. Np w mchirz byl dwa lata temu taki buhaj comandos, tak go promowali, ze rewelacja itp . Byl u nich pierwszy , a za niedlugi czas nie wiem czy z katalogu wgl nie wylecial...

Kiedyś w katalogu WCHIRZ pojawił się buhaj genomowy Bakou ET. Byl wysoko i drogi. W następnej wycenie tak poleciał że nawet w katalogu go nie było. Zmartwilo mnie to bo trochę go używałem. Teraz mam po nim 6 sztuk pierwiastek kończących laktacje i wszystkie oscylują ok 12 tys wydajności. 

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v