Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

OD mf 255 czy 3512 Pasuje idealnie bo jak widać ktoś podeslał c-360 @URSUS16 z tym tłumikiem.Propozycję,chcesz to montuj płaski będzie najciszej ale ryku żadnego ale tłumik jest nisko.Zawsze możesz ten od MF przyciąć,wiem że Grene prowadzi sprzedaż tych tłumików do c-360 z brodnicy,dokładnie POLMO Brodnica.Bo ty chcesz cichy  to najlepiej od mf 255 lub typowo do 60tki czyli długość  100 cm z wgłębieniami i krótką końcówka.Te polskie tłumiki znaczkiem TJ w kółku też są w porządku 

Opublikowano
42 minuty temu, Adi96 napisał:

Te polskie tłumiki znaczkiem TJ w kółku też są w porządku 

Potwierdzam.Mam taki już 20 lat i nic szczególnie złego się z nim nie stało, jedynie farba już się odpaliła, choć w międzyczasie go piaskowałem i malowałem ponownie, czarnym lakierem temperaturowym.Tłumik chodzi dosyć cicho i ma właśnie wgłębienie przy wlocie i wylocie.Najgorsze są te tłumiki z "wypukleniami" przy wlocie i wylocie.Ryczy na tym niemiłosiernie.Mój był do 3P, ale miałem nabita cienką rureczkę na wylocie kolanka w 60-ce, co wyrównało różnicę średnic i tłumik wszedł ładnie i wystarczyło lekko ścisnąć zaciskiem do niego dedykowanym.jak ktoś chce taki założyć, to wystarczy tylko po prostu uciąć równiutko ten stary (jak ktoś miał okrągły) i nasadzić taki do 3P/MF

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

A własnie jaka to kabina jest na tym ursusie z filmiku wyżej ? Właśnie mam taką i będę chciał sprzedać i nie wiem jaka to jest wersja tej kabiny i w jakich cenach stoją. 

Edytowane przez PaweLisowicz
Opublikowano (edytowane)

Ten co wcześniej miałem miał 102cm ale rożnią się tylko długością od dołu tłumika do puszki. Dołożę jutro 18cm  przedłużkę więć będzie miał +- 105cm.

Filmik: 

 

Edytowane przez PaweLisowicz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez marian27545
      Macie może jakąś sprawdzoną farbę na tłumik np do c360?
    • Przez SzymonMilewski
      Czy jak zamiast tłumika włożymy taką rurę jak na filmie to zwiększy się moc traktora i czy by się dało u by się zrobić żeby jd z serii 6x30 tak dymił i miał taki klank jak ten ford https://www.youtube.com/watch?v=_ZhWf1D51R0
    • Przez KacperMaksalon
      Witam.
      Niedawno zakupiłem do swojego ciągnika przelotowy wydech z blachy kwasoodpornej o średnicy wewnetrznej 76mm.
      Niektóre osoby ciągle powtarzają zeby zmienić rurę na zwykły tłumik bo turbina sie szybko rozleci bo podobno "łapie za duze obroty"  :mellow:
      I teraz moje pytanie do was.
      Co sądzić o tym fancie? Mają racje? 
      Zauważyłem tez że ciagnik na przelotowym szybciej wkreca sie na obroty.
      No i ten dzwiek syczącej turbiny nie do podrobienia  :rolleyes:
      za odpowiedzi i porady wielkie dzieki 
       
       
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam chęć zmienić w moim c-355M tłumik z płaskiego na jakiś który ładnie brzmi . Myślałem nad założeniem krótkiego z mocowaniem pionowym od c-385. Gdybym ściął flansze od mocowania to czy dało by się nałożyć go na kolanko czy trzeba będzie rzeźbić (jest opcja dorobienia i dospawania flanszy do kolanka) . Może macie takie modyfikacje albo doradzicie jakieś ładnie brzmiące tłumiczki bez niepotrzebnej rzeźby 
    • Przez karol2306
      Witam
      Wymontowałem tłumik drgań i muszę go wymienić. Czy jest ktoś z forumowiczów kto to już wymieniał i podpowie na jaki wymienił?? Czy oryginał czy zamiennik? Znalazłem zamiennik niby firmy LUK ale spawy na zdjęciu są takie jakieś "słabe". Boje się że nie wytrzymają obciążenia u puszczą podczas pracy..

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v