SzymonMilewski

Rura zamiast tłumika a moc

Polecane posty

Czy jak zamiast tłumika włożymy taką rurę jak na filmie to zwiększy się moc traktora i czy by się dało u by się zrobić żeby jd z serii 6x30 tak dymił i miał taki klank jak ten ford https://www.youtube.com/watch?v=_ZhWf1D51R0

bartek1992    35

oczywiście że Ci się zwiększy moc z 10 km to na pewno :P

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

DTaras    331

to jest jakieś 6 cylindrów z podmienioną turbosprężarką, zmodyfikowanym regulatorem kąta i dosoloną dawką. Wątpię czy zmieniano wałek bo bieg jałowy jakby seryjny. Silnik za to chodzi jakby nie miał koła zamachowego.

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    3835

wywierć dziurę w kolanku od tłumika, będzie ryczał jak opętany

jak ci ojciec wpierdzieli to ci się odechce ryku i dymu do końca wakacji

seweryn20    798

Na filmie na bank 6-ka z dawką  taką że może połowę paliwa spala. To nie jest ciągnik do pracy w polu. 

Daruj sobie kombinacje i ciesz się że masz cichy traktor. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

kris14    261

To nie dwusuwowy komarek żeby zmiana tłumika zwiększała moc :) Wystarczy że zepsujesz mapę wtrysku i też tak będzie kopcił.

mikad    260

W dwusuwowym silniku tłumik pełni rolę komory rozprężnej tak więc każda zmiana nie polepszy tylko popieprzy.

Jak Ci się ten ryk podoba to nagraj na płytę i puszczaj z radyjka, zawsze to łatwiejsze niż grzebanie w ciągniku a efekt dźwiękowy prawie ten sam ;)

przemek28_28    108

I co tym fajnego? Bedziesz robił w polu czy transporcie to ch... Bedziesz widział bo kopci jak z pieca zima u mojego sąsiada ze pół wsi czarne

AchimR    11

Zrobić taką rurę od turbo z nierdzewki to nie problem i w niczym to nie szkodzi, ale "mocy przybywaj" z tego nie będzie. Traktor bedzie głośniejszy i tyle.

Co do dymu, to też można takie kopcenie zrobić, ale żaden rozumny człowiek tego nie zrobi. Trzeba by z dołu taka dawke zajeb...  że połowa części może tego nie przeżyć.

Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez msnirk
      Witam wszystkich na tym forum pisze tu pierwszy raz wiec wybaczcie za błędy. Mam ciagnik fendt  farmer 209S 2007r mechaniczna skrzynia biegowt  mam go rok i od zakupu jest z nim  problem dymi przy zapalaniu na biało czasem bardziej szary dym. Dym  ukazuje się  przy zapalaniu  cieplego silnika. Gdy ciagnik stoi cała noc ,rano go zapale bez żadnych dymów. Podczas pracy i największych obciążeń silnik nie kopci. Filtr oleju i olej silnikowy był wymieniony.  Były  wymieniane końcówki wtryskowe gdyż laly i regulowane luzy zaworowe na dwóch prawie nie było luzow. Silnik o oznaczeniu silnika BF4L914. Dodam jeszcze że czasami tak jak by nie było czuć  mocy  w nim.  Podczas użytkowania  go przez okres roku zdarzyły  mi się z cztery sytuacje że  po zgaszeniu gdy pracował  kilkanaście godzin  nie moglem go zapalić rozrusznik kręcił ale tak jak by nie było  paliwa po odczekaniu z 15 minut da rade go już  zapalić  nie wiem czy to jest  powiązane z poprzednim problemem.
    • Przez tomekjazdzyk
      Witam, posiadam ciągnik Ford/New Holland 7740. Po odpaleniu maszyny po chwili pojawia się błąd na monitorze elektronicznym oznaczony jako E49. Czy ktoś wie czego dotyczy ten błąd? Może ktoś posiada całą rozpiskę błędów, które mogą pokazać się na monitorze. Ciągnik posiadam od pół roku i cały czas nie mogę dość czego to dotyczy.
    • Przez peszun
      Witam. Posiadam jd 6910 z automatyczną skrzynią.  Ciągnik nie chce ruszyć z miejsca od razu wyrzuca błędy
      BCU 88
      UIC 138
      TCU 79
      Co oznaczają te błędy?
    • Przez Krol295
      Witam dzis podczas prac polowych zauważyłem, że w moim nh 8560 ford przedni napęd nie działa. Kontrolka sie normalnie swieci, gdy wcisne od niego przycisk, ale naped nie działa. Nie szarpie ani nic tak jak by bez napedu jechal. Gdy jadę bez napedu i zmienię kierunek jazdy rewersem zaświeca sie kontrolka od napedu na okolo 1 sek. Dodam, ze jeszcze nic nie sprawdzalem bo jak wrocilem to juz bylo ciemno.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.