News
karol2306

Case MX 135 - Jaki tłumik drgań wybrać ?

Polecane posty

karol2306    3

Witam

Wymontowałem tłumik drgań i muszę go wymienić. Czy jest ktoś z forumowiczów kto to już wymieniał i podpowie na jaki wymienił?? Czy oryginał czy zamiennik? Znalazłem zamiennik niby firmy LUK ale spawy na zdjęciu są takie jakieś "słabe". Boje się że nie wytrzymają obciążenia u puszczą podczas pracy..

image.thumb.png.1d907668e4b6b6e89af1b355509d016e.png

johniy861    77

luk dobra firma sprzęgieł. W autach mnóstwo się tego zakłada. Zobacz jeszcze Sachsa ale nie wiem czy do ciągników też robią Edit prr zagalapowałem się. Luk robi też dwumasy i tłumiki a sachs tylko sprzęgła i amortyzatory

janek68    0

Demontujesz tłumik wylotu spalin następnie odkręcasz plastikową osłonę wałka jest w dwóch częściach odkręcasz cztery śruby łączące  wał z tłumikiem drgań i

cztery śruby od strony skrzyni wyciągasz wał odkręcasz osłonę metalową od silnika  i odkręcasz tłumik  drgań trzy godziny spokojnej roboty bez rozpoławiania powodzenia 

ja regenerowałem tłumik drgań w Mielcu koszt 450zł firma kolmax

Wiadomość z agroFakt.pl

janek68    0

wymiana sprężyn na pewno  i wygląd jak nowe  trwało to trzy godziny  i odbiór tak jak od ręki. sprawuje sie dobrze ale mam problem przy ruszaniu ciągnikiem przy małych obrotach silnika słychać jakieś uderzenie niby ze skrzyni jak ruszam przy obrotach powyżej 1300  jest dobże  może miałeś coś takiego

Ziel    38

U mnie w mx pojawiły się drgania w przedziale obrotów 1600-1800 później drgania ustępuj. Czy to może być wina amortyzatora? Może sprzeglo wiskotyczne?

karol2306    3

Warto sprawdzić tłumik. Nie jest dużo roboty z rozbiórką.

Ziel    38

Narazie czasu brak. Czy można jakiś czas jeździć z uszkodzonym tłumnikiem czy raczej wymianiać?

karol2306    3

Jeśli masz uszkodzony to wymień. Ja zamówiłem jak wymienię to dam znać czy pomogło🙂

Ziel    38
Napisano (edytowany)

Wystarczy ściągnąć wał kardana?

Edytowano przez Ziel

karol2306    3

Musisz zdjąć wydech. Odkręcić osłonę plastikową i metalową blachę. Wał odkręć tylko od tłumika. Od skrzyni nie musisz ( po odkręceniu od tłumika cofnij delikatnie wał w stronę skrzyni) i wyjmiesz tłumik.

Ziel    38

Dzięki, obrobie sie w polu to tam zajrzę. Chyba od razu zajrzę do skrzyni bo  slizga mi sie 3 półbieg.

miszalp    0

Witam, tłumik nowego typu pasuje p&p w miejsce starego? Trzeba coś przerabiać? W innym temacie natknąłem się na informację, żę trzeba toczyć koło zamachowe, prawda to?

karol2306    3
Napisano (edytowany)

Tak to prawda. Nie produkują już starego "oryginalnego" typu. Zostaje tylko zamiennik jak wyżej na zdjęciu. Trzeba roztoczyć koło zamachowe bo jest inna średnica tłumika. Śruby montażowe są jak w orginale

IMG_20200330_112036.jpg

Edytowano przez karol2306

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez sunday
      Witam mam takie pytanie czy w CASE MX 135 jest to normalnie, że WOM na wolnych obrotach włącza się i po chwili sam się wyłącza, po dodaniu nawet minimalnie gazu wszystko działa jak należy. Pytam z czystej ciekawości bo w pracy to  nie przeszkadza
    • Przez sunday
      Witam.
      Mam pytanie czy Case MX 135 poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym Amazone 3m
      siewnik nabudowany z broną wirową i walem packera
      mocą wydaje mi się że na pewno sobie poradzi, ale chodzi mi czy to nie za ciężki zestaw bo słyszałem różne opinie i teraz już nie wiem
      proszę doświadczonych rolników o podpowiedź

• Przez sunday
      Witam.
      Mam case MX 135 i zastanawia mnie jaka jest różnica między olejem Akcela Nexplore a Akcela Hy-Tran Ultraction. Wiem że różnią się specyfikacją ten pierwszy ma MAT 3525 a ten drugi MAT 3540 i teraz tak który z nich jest do tego modelu(z tego co mi wiadomo to ten drugi jest zalecany). Czy ktoś znający się w temacie może mi to jakoś wytłumaczyć, a może nie ma większej różnicy który zaleję??
      A czy w przypadku gdyby doszło do zmieszania się tych dwóch olei to coś by się stało?
    • Przez sunday
      Witam
      Posiadam Case MX 135, ciągnik na miękkiej osi i jest taka sytuacja że jedno przednie koło nie stoi prosto tylko jest trochę przechylone i tu moje pytanie czy jest może możliwość jakoś to wyregulować czy może coś jest wybite???
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj