Skocz do zawartości
misiek38

Skracanie hedera

Polecane posty

misiek38    1

WITAM. Czy ktoś z was drodzy forumowicze skracał lub zwężał heder od kombajnu mam 5 metrowy i bym go chętnie zwężył najlepiej na 4 metry choć mój forsz 514 MDW nie narzeka żeby miał ciężko jednak jazda po polskich drogach na inne pola asfaltem z 5 metrowym hederem to duże wyzwanie .Proszę oodpowiedż lub jakieś namiary kto to robił . Będę wdzięczny .

hadler    0

hmm...rzecz bardzo trudna, aczkolwiek wykonalna B)

sam tego nie robiłem, ani mój tato ale mamy forszaja 512, który właśnie miał zwężany heder,takiego już kupiliśmy.

andrzej612b    89

Pięć metrów to chyba wymiary zewnętrzne ,osobiście nic bym nie ruszał na pola w sam raz fakt drogą gorzej , co do skracania to obcinasz ślimak z dwóch stron resztę hederu przecinasz w dwóch miejscach może jakieś 70cm licząc od boków no i odcinasz po np. po 40 cm wymiary po dałem przybliżone musisz sam pomyśleć osobno skrócić stalnice , motowidło napęd targańca itd . - tak skracali 6 metrowe od 512 - kupa roboty

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidg2    30

Chyba lepiej będzie kupić taki 4 metrowy i ewentualnie podpasować mocowanie. Bo z przerabianiem dużo roboty i wszystko musi być dobrze zrobione by się nie rozleciało

tomek73    195

Kiedyś u sąsiada byli tacy magicy że heder w 512 skrócili w dwa dni,a w trzeci dzień pomalowali cały kombajn 5 litrami farby.Heder kosił z 4 lat bez awaryjnie. Gorzej z kombajnem.

farmermf    78

na złomowiskach za 3tyś kupisz heder jaki chcesz a ten sprzedasz i po sprawie. Mozna dać ogłoszenie że zamienisz na mniejszy.Ja bym się nie brał za skrócanie, za dużo szczegółów.

andrzej2110    531

Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Mathieu92    112

5m to masakra ! chyba po polnych drogach u Ciebie Andrzej tyle jeźdzą. Bo jak ja prowadziłem na powiatówce mało ruchliwej Rekorda to było nie małe zamieszanie ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

farmermf    78

Przecież 5m to jeszcze da się przejechać. U mnie takie się mieszczą. Szkoda go skracać.

Jechałeś kiedyś czymś szerszym niż 3m? Chyba nie.

rami    6

wiecie takie szerości to lepiej ciągnąć na wóżku jest wygodniej i bezpiecznej a poza tym nałeży wykupić ubezpieczenie jak się porusza po takich drogach bo można nie zabulić

ja też bym tak zrobił sprzedał i kupił drugi albo popatrz w ogłoszeniach może ktoś chce się wymienić

misiek38    1

dzięki wam za podpowiedzi a kombajn kupiłem "RAMI" z twoich okolic za SUSZEM kiedyś byłna allegro ale w rzeszowskim a ja z okolic Torunia, Golubia, i Grudziądza tak pośrodku do kombajnu mam też stół do rzepaku szumachera z 2 kosami bocznymi ale to nie był by problem dodam że jestem spawaczem tylko dobry półautomat muszę kupić i znaleźć trochę chęci pozdrawiam

S-Piotr    49

Jest to wykonalne widziałem taki skracanie najważniejsze jest wyważenie ślimaka (wspawanie mocowań na oś)z resztą sam sobie poradzisz przy odrobinie umiejętności.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

bolid20    35

temat stary ale moja uwaga jest taka: Ile czasu zajmie zdjęcie hedera i przetransportowanie go na wózku za kombajnem a o ile szybciej skosisz o 1m szerszym hederem?? Domyślam się, że czas będzie porównywalny a może nawet więcej zaoszczędzisz czasu jeżeli będzie szerszy heder w czasie koszenia.

-----

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego