Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

MF na pewno lepszy w komforcie i mniej awaryjny będzie ale można jeszcze pomyśleć nad Case i JD a nie kupisz jakiegoś starego ursusa i on 5 skib nie pociągnie ;) Takie moje zdanie :)

 

po czym wnosisz że mf jest leprzy od ursusa w komforcie owszem i czym jeszcze słucham?

Opublikowano

nieźle :DDDD

mój fend spałił by pewnie drugie tyle :PPP

 

 

 

znajomy ze wsi ma tego nowego case Jx cos tam i dwa razy na dzien go tankuje jak ora :D

 

andrzej2257 - jak ci sie sprawuje fend ?? dobry to ciagnik czy tylko przechwalony ?

Opublikowano (edytowane)

jak narazie bez awarii jestem zadowolony ciągnik rewelka spalanie dobre.dlatego.

każdy ciągnik lubi se pociągnąc podczas orki to jest normalne.

ja mam III i IV klase

 

edit. on jeszcze ma 1224wink.gif.

Edytowane przez andrzej2257
Opublikowano

jak narazie bez awarii jestem zadowolony ciągnik rewelka spalanie dobre.dlatego.

każdy ciągnik lubi se pociągnąc podczas orki to jest normalne.

ja mam III i IV klase

 

 

szkoda ze w moim rejonie maja tylko szał na John deera i casa :D

 

 

Rolnik360 wgl masz jakies inne ciagniki jeszcze w swoim gospodarstwie?

Opublikowano

andrzej2257 mniej awaryjny,młodszy,MF to bardzo dobra marka powiedz mi opłaca się w XXI wieku kupować starego ursusa,a MF lub case,JD posłużą mu lata ;)

 

Jak widać warto kupować, dużo ludzi kupuje i co ?

MF, Case i JD posłużą lata ? Zależy na jaki model trafisz, kto jak dbał, bo jak kupisz z dowalonym silnikiem lub skrzynią to tak długo nie pojeździsz, a naprawa tania nie będzie...

Opublikowano

Tak tylko że te masseye miały awaryjną skrzynie biegów.

 

Co ty pierd*lisz że mf ma awaryjną skrzynię...one wytrzymują po 15tys. mth ;[ Jak masz pisać takie bezpodstawne argumenty to się nie wypowiadaj...

Ja na Twoim miejscu brałbym Mf, spalanie będzie porównywalne z ursusem, ale komfort znacznie lepszy.

Opublikowano (edytowane)

po czym wnosisz że mf jest leprzy od ursusa w komforcie owszem i czym jeszcze słucham?

To ja się wypowiem MF skrzynia biegów oraz jej sterowanie rewers półbiegi, reduktor elektrohydrauliczny sterowanie podnośnikiem EHR załączanie napędów blokad WOM niektóre wersje posiadały klimatyzacje, mam dalej wymieniać. Tu nie ma co porównywać chyba jedyny atut ursusa to jego masa byłbym bardziej skłonny do porównania z fergusonami z serii 6000 chociaż to jeszcze nie to, mówisz że MF taki awaryjny a czego się spodziewasz od ciągnika z końcówki lat 80 i początek 90 on nie stał w garażu tylko pracował i ma ładnych kilka tysięcy godzin na stukane swoje wychodził i do widzenia . Oczywiście na zadbany egzemplarz można trafić. W moich terenach pracuje dużo MF z serii 3000 jakoś nie widzę żeby "płakali" nad nimi za nie dużą kasę można mieć ciągnik który zastosowaniami technologicznymi niektóre nowe zawstydza. Powiedz mi co jest takiego awaryjnego w tych skrzyniach bo z tego co piszesz to nie rozumie za bardzo ...

 

 

masseye mają bardzo dużo elektroniki przez co paszla skrzynia w tych masseya"ch skrzynie szybko idą
Edytowane przez masseyferguson6140
Opublikowano

po czym wnosisz że mf jest leprzy od ursusa w komforcie owszem i czym jeszcze słucham?

Zapewne mniej spali choć to kwestia moze być dyskusji skrzynia pod względem przełożeń to wogóle bije na łeb. Choć lepiej kolego weź 3080 to juz będzie moc ok a cena nieznacznie inna. A skrzynia nie była awaryjna jako że przez wady fabrycxzne tylko potrzebuje o wiele wiekszej dbałości. Wtedy były to dość nowoczesne skrzynie i ludzie nie mieli we krwi takiego dbania o nie przyzwyczajeni po starych toporniejszych skrzyniach gdzie z młota mogłeś wrzucic bieg i nic lub oszukiwać wymiany oleju

Opublikowano

@UrsusCzesio ja bym się baaardzo mocno zastanowił czy warto pchac się w tą serię MFów bo jednak te skrzynie były delikatniejsze i przy przebiegach rzędu 9-12000mth (bo tyle zazwyczaj te ciągniki będzą miały) mogą sprawiac spore problemy :unsure: W okolicy te ciągniki nie mają dobej opini wujka 3080 rozbierany jest kilka razy do roku przez co więcej stoi niż robi a wszystkie prace odwala za niego Zetor 3320 który ma już nakręcone 8000mth ;)

Jeśli brac ciągnik który ma na karku już 20lat albo lepiej to chyba lepszym wyborem byłaby jak najbardziej mechaniczna wersja bo mimo wszystko będzie mniej zawodna ;)

Opublikowano
Budżet to 35-40tyś.

jednego nie rozumiem.

Wiele osób radzi Ci MFa tylko niech powiedzą czy za takie pieniądze idzie kupić coś w co można wsiadać i jechać a nie wypicowany lakier, wymienione oleje i niby ciągnik w pole a po roku wyjdą wycieki, naprawa tego i owego i przez 3 lata po zakupie będziesz musiał wsadzić z 20 koła w remont. Po prostu nie mogę uwierzyć że w budżecie który podałeś można kupić dobrego MF'a ;)

Opublikowano

a ja bym Ci kolego radził kupić Zetora 10145 lub 10245 wg mnie 80 km na 50 ha to trochę za mało i będziesz nie zadowolony z braku mocy !!! dla czego zetor, ano dla tego że do mf mu daleko ale ma tapicerowane błotnik groby dach z miejscem na radio i przyjemniejszy w środku od ursusa a koszty ewentualnych części zamiennych są takie same jak do ursusa. mf bardzo przyjemne ciągniki i nie ma co do komfortu z ursusem czy zetorem równać. jednak jest jedno ale cena ewentualnych części zamiennych są powalające np mojemu znajomemu siadło koło atakujące w przednim napędzie i z wymianą zapłacił 5,5tys jak dla mnie to dużo za dużo i jak widać każdy 20-sto kilku letni ciągnik on też się psuje

Opublikowano

w jakim ciągniku bo chyba nie w mf ???? mi się tam gruby dach podoba no i jest funkcjonalniejszy od tego niskiego, ale każdy kupuje to co chce ja tylko wyraziłem swoje zdanie. pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v