Zaloguj się, aby obserwować  
johny

Co byście wybrali Farmtrac VS Ursus

Polecane posty

johny    2

Jak w temacie który ciągnik byście wybrali z tych dwóch ??

Ja bym wybrał jednak farmtraca ;)

 

 

 

 

Jeszcze napisz dlaczego bys ten wybrał. Takie suche pisanie do nikąd nie prowadzi

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja bym wybrał Proxime 8441 bo to sprawdzony sprzet, wielu uzytkownikow go ma i nie narzeka(oczywiscie zdarzaja sie jakies wadliwe egzemplarze ale rzadko) Za zetorem przemawia to, ze jest tańszy i zapewne trwalszy od nich. Moze wyjde za znawce na ciagnikach, o ktorych nic nie wiem ale mi po prostu farmtrac nie za bardzo pasuje, a z tymi nowymi ursusami to nie chce miec do czynienia(jezdzilem 5714 z 2005 roku i wole swojego 7711 3 razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Albo zaczynacie pisać na temat albo zamykam skoro sie tylko przechwalacie co kto ma i jakie to wspaniałe jest!!!!

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Kazdy chwali to co ma taka jest prawda ;) Ogólnie rzecz biorąc ursus nie podobał mi sie ponieważ jest tam bardzo słaba widoczność, a mam ponad 190 cm wiec co by powiedział Kaczynski jak by tam jeździł? :D Hałas w maszynie wydawał mi sie większy niż w moim zetorze,a i nie był to traktor tak żwawy jak chociażby jego zetorowski konkurent 7340, którym również miąłem przyjemność jeździć. Wajchy od kipowania i podnośnika uważam ze są złe usytuowane, no i wygląd zupełnie mi sie nie podoba. Myślę ze tego ursusa nie za wiele poprawili dlatego z tej dwojki wolałbym jednak farmtracka, ale polecam alternatywę jaka jest proxima 8441

 

 

 

Moja uwaga!!!!!!!!!! popełniasz bardzo dużo błędów nie wiem czy wiesz do czego służy klawisz ALT jeśli sie to sie zapoznaj z jego funkcjami, w przeciwnym wypadku musisz ponieść karę. Gdyż błędy pojawiają sie z każdym twoim poście i jest ich masa!!!!

Edytowano przez Balzak
Litrówka+ brak polskich znaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a czy widzisz gdzies do wyboru proxime?ja chyba farmera chociaz słyszałem że sie rozchodzą na pół i mają wycieki...ciezka sprawa...heh ;) długo bym sie zastanawiał:D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja bym wybrał Proxime 8441 bo to sprawdzony sprzet, wielu uzytkownikow go ma i nie narzeka(oczywiscie zdarzaja sie jakies wadliwe egzemplarze ale rzadko) Za zetorem przemawia to, ze jest tańszy i zapewne trwalszy od nich. Moze wyjde za znawce na ciagnikach, o ktorych nic nie wiem ale mi po prostu farmtrac nie za bardzo pasuje, a z tymi nowymi ursusami to nie chce miec do czynienia(jezdzilem 5714 z 2005 roku i wole swojego 7711 3 razy)

Doposarz sobie proxime albo od razu porównaj proxime plus i cena się zrówna, może i proxima jest ok ale boje się ze jednak spalanie będzie dużo wyższe gdy nie będzie wykrzystana moc ciągnika, dlaczego nie ma proximy z perkinsem? :angry: , ja bym wybral farmtracka bo to są podzespoły z lamborghini/same i może bardziej sprawdzone jak w zetorze, co do ursusa to :D:( jeszcze za taką kase chyba ich pogieło w dodatku do tej ślicznej maski brakowało tylko odpowiedniej kabiny no to teraz się postarali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
Doposaż sobie proxime albo od razu porównaj proxime plus i cena się zrówna, może i proxima jest ok ale boje się ze jednak spalanie będzie dużo wyższe gdy nie będzie wykorzystana moc ciągnika, dlaczego nie ma proximy z perkinsem? :angry: , ja bym wybrał farmtracka bo to są podzespoły z lamborghini/same i może bardziej sprawdzone jak w zetorze, co do ursusa to :D:( jeszcze za taką kasę chyba ich pogieło w dodatku do tej ślicznej maski brakowało tylko odpowiedniej kabiny no to teraz się postarali ;)

Zgadzam sie w zupełności z tobą. Jeżeli będzie to traktor główny to proxima będzie ok, ale jeżeli jako pomocniczy, można poważnie zastanowić sie nad farmtrackiem, bo może być lepszym rozwiązaniem.

Edytowano przez Balzak
Litrówka+ brak polskich znaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W 6024 nie ma takiej złej widoczności- kabina jest umieszczona wysoko, ponad ciągnikiem a nie jak

w Agro/Agro Bis'ach że korpus był między nogami :D . Mi się podoba nowy Ursus, ale gdy ojciec usłyszał cenę, to skończył temat ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i ciekawe za co te pieniądze chcą...ale i tak fajnie wyglądają z tą kabiną tak troche bardzej "zachodnio" ale maska ;) no coment

ciekawe jakie bedą opinie na jego temat w normalnej pracy

 

 

500 post...kiedy ja to napisałem?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

przepraszam ze nie wyjaśniłem ja bym wybrał farmtraca ponieważ mój tata sie uparł ze kupi go ale i jeszcze że np : mało palą , cena nie jest wysoka itd jak myślicie czy to będzie dobry wybór ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
przepraszam ze nie wyjaśniłem ja bym wybrał farmtraca ponieważ mój tata sie uparł ze kupi go ale i jeszcze że np : mało palą , cena nie jest wysoka itd jak myślicie czy to będzie dobry wybór ??

Miom zdaniem farmtrac 82km to najlepszy wybóra za 120 tyś, bo masz w nim silnik perkinsa 82km taki jak w landini czy mc cormic, a poczytaj sobie ile ten perkins pali w lekkich pracach, a ile proxima, pozatym 40km/ha dużo biegów, podzespoły carraro obr 750 wałka itd moim zdaniem jest to dużo lepsza propozycja jak proxima plus, a napewno jak ten ursus - cena tego ursusa moim zdaniem powinna byc na poziomie zwykłej proximy, no ale jeśli urusu uważaa że zwykły 5714 jest więcej wart od proximy to nic dziwnego ze bankrutuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

z tych ciągników o których jest tu mowa napewno nie wybrał bym zetora. ponieważ z tego co wszyscy wiedzą zetory lubią troszkie spalić. i wcale nie są takie wygodne i komfortowe jak mówicie. mój 20 letni mf ma dużo lepszą kabinę niż proxima. a z tych dwóch wybrał bym raczej farmtraka ponieważ jest już troszkie czasu na polskim rynku i jest tańszy od ursusa.

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
z tych ciągników o których jest tu mowa napewno nie wybrał bym zetora. ponieważ z tego co wszyscy wiedzą zetory lubią troszkie spalić. i wcale nie są takie wygodne i komfortowe jak mówicie. mój 20 letni mf ma dużo lepszą kabinę niż proxima. a z tych dwóch wybrał bym raczej farmtraka ponieważ jest już troszkie czasu na polskim rynku i jest tańszy od ursusa.

I mi sie wydaje że farmtrac nawet ten 70 - 80 wcale nie odstaje pod względem komfortu od proximy, a klima do farmtraca jest dużo tańsza jak do zetora czy ursusa. W ursusie nieciekawa jest jakosc wykonania i materiały użyte do produkcji, dlaczego stary mf 255 co 2 razy więcej przepracowal nie ma takich provlemów jak 3512 po 5 tyś mtg z którego wszędzie się leje ma 6stą pompe paliwa itd. Po co szastac pieniędzmi na ursusa to już lepiej pronara zefira kupic, a za te pieniądzie co ursus to zachodniak będzie o lepszych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Jak w temacie który ciągnik byście wybrali z tych dwóch ??

Ja bym wybrał jednak farmtraca ;)

Jeszcze napisz dlaczego bys ten wybrał. Takie suche pisanie do nikąd nie prowadzi

ja bym brał farmtraca albo zetora zetor fajna sprawa a moze jeszcze coś z np NH DF ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja wybrałem farmtracka 685dt też sie zastanawiałem nad 5714 ale cena była tylko o 4 tysiące mniejsza niż za farmtracka , a komfort też słabszy i ta skrzyń w ursusach ma trochę mało biegów i nie ma rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no i za co ursus taką kase zdziera? ciągnikiem jest dlatego ze ma silnik skrzynie biegow 4 koła tuz siedzenie dla kierowcy i kierownice...a komfort prawie jak spartanski ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

przecierz u6024 jest innym ciągnikiem niż u5714,tylko moc ta sama,przecierz to gołym okiem widać,ja wziąłbym 6024!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
przecierz u6024 jest innym ciągnikiem niż u5714,tylko moc ta sama,przecierz to gołym okiem widać,ja wziąłbym 6024!

Dlaczego ursus moze uzasadnisz! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Myślę że Farmtrack będzie lepszy od Ursusa, bo tam masz nowocześniejszą konstrukcje. No i Ursus chyba z ceną przesadził. Jak ja bym miał kupić ciągnik ok. 80km to wziął bym Belarusa, tani, spalanie też nie duże, a silnik nie do zajechania.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Myślę że Farmtrack będzie lepszy od Ursusa, bo tam masz nowocześniejszą konstrukcje. No i Ursus chyba z ceną przesadził. Jak ja bym miał kupić ciągnik ok. 80km to wziął bym Belarusa, tani, spalanie też nie duże, a silnik nie do zajechania.

Ale czy te belarusy z euro 2 są również takie oszczędne? No i co perkins to nie stary mmz! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Myślę że Farmtrack będzie lepszy od Ursusa, bo tam masz nowocześniejszą konstrukcje. No i Ursus chyba z ceną przesadził. Jak ja bym miał kupić ciągnik ok. 80km to wziął bym Belarusa, tani, spalanie też nie duże, a silnik nie do zajechania.

 

 

Tylko skrzyń ja bym w nich wymienił ;) Oczywiście mówię tu o belarusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał farmtraca.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursusy mają słabszy komfor. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj