Zaloguj się, aby obserwować  
kotwczapce

Problem ze sprzęgłem 82tsa

Polecane posty

kotwczapce    30

Witam. W moim Pronarze 82TSA coraz ciężej wyłącza się sprzęgło.Trudno wcisnąć pedał, nie chodzi płynnie.Już wysiada mi kolano.Co to może być?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

spróbuj może popuścić tą sprężynę z tą miseczką.... i proponowałbym położyć się pod ciągnikiem i sprawdzić odległość łapek od wycisku . Ile musisz wcisnąć aby wysprzęgliło

Edytowano przez pynczor

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Po prawej stronie w górnej części korpusu na wysokości sprzęgła jest duży korek. Odkręć go,w środku jest smarowniczka od łożyska oporowego, nasmaruj, powinno pomóc.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Łożysko oporowe jest smarowane,sprężyna z miseczką jest nawet zbyt luźno.Pedał do przodu (w dół)idzie bardzo ciężko i nie wraca z powrotem zbyt płynnie.Wczoraj prysnąłem penetrusem przez dolne okienko na "oś wyprzęgającą" i było chyba lżej, ale i tak porażka.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nasmaruj jakimś WD wszystkie zawiasy na pedale sprzęgła, po prostu zaciera ci się. Jak go umyjesz myjką to wszystko lekko chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Prawdopodobnie wygięła się, bądź urwała oś na której osadzone są widełki wciskające łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Koledzy mają racje to może być ten wałek od widelek, u mnie miałem też to samo. Jak sie potem okazało nie potrzebnie ciągnik rozjeżdzałem.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Oś wygląda OK.Najprawdopodobniej zaciera się na tulejach.Czy łatwo wyciągnąć tą oś?

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

spróbuj może popuścić tą sprężynę z tą miseczką.... i proponowałbym położyć się pod ciągnikiem i sprawdzić odległość łapek od wycisku . Ile musisz wcisnąć aby wysprzęgliło

Trudno określić ile;20-30 kg może...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

U mnie też oś wyglądała ok, a po wyjęciu było widać pekniecie. Wystarczy odkręcić widełki, i wybic ośke, wszystko da sie bez rozjeżdzania.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybulka    0

Jeśli mogę wtrącić, to posadź kogoś do wciskania sprzęgła i zaobserwuj ten pręt pomiędzy widełkami a ramieniem sprzęgła. U mnie najpierw się naginał pręt a dopiero pchało widełki. Założyłem kawałek rurki 1/2" na pręt pomiędzy nakrętki kontrujące regulację długości tego pręta i bardzo pomogło.

Edytowano przez Rybulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Przerabiałem to u siebie. Wszystko, co pisali koledzy powyżej plus u mnie po prostu skończyła się tarcza. Też zwlekałem z zajrzeniem, kolano bolało to dodotkowo poszedł i jeden docisk. Na szczęście części nie są drogie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Dziś wymontowałem oś i rzeczywiście jest pęknięta! Sprzęgło wygląda raczej dobrze. Jutro jadę szukać nowej...

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj