Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Fajny pomysł wg mnie. Tylko także myśle żeby było coś takiego że cena za całosamochodowe ilości i cena za dostawe za km lub coś takiego :) Tylko czy będą chcieli to wypisywać.

Opublikowano

DO: silva

 

Kontrakty z fabrykami na odbiór podpisywane co rok lub co pół roku.

 

I tak:

 

WŁOCŁAWEK: około 3000t rocznie -> można zmieszać -saletrzak, saletra

PUŁAWY: około 1200t rocznie -> jeden asortyment

POLICE: nie pamiętam, ale tam było jakieś 20-30tysięcy ton rocznie.

 

ITP ITD...

 

Składa się ofertę w fabryce. Oni rozpatrują wszystkie oferty które dostali, wybierają największe i tych z największymi możliwościami finansowymi.

 

Pod uwagę jest także brana: zdolność i powierzchnia magazynowa, możliwości transportowe - własne samochody, zdolność finansowa...

 

Takze temat nie jest takie prosty...

 

Jeszcze jedna sprawa: trzeba na początku kontraktu wpłacić 10% wartości kontraktu...

 

Czyli np podpisując kontrakt w czerwcu z Włocławkiem na saletre 3000ton x 700zł tona = 2 100 000zł... trzeba wpłacić 210tysięcy... a potem przy każdym odebranym transporcie płacimy od razu, albo z terminem i wtedy doliczany jest jakiś procent za okres płatności....

 

Dystrybutorzy sprzedający nawóz na tiry przeciętnie zarabiają około 20-30zł na tonie. Dalej dystrybutorzy sprzedający na placu rolnikom na tony mają około 50-100zł/t. Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że muszą za nawóz płacić, zamrażać pieniądze, transport, rozładunek, załadunek klientowi, utrzymanie firmy, pracowników... także to nie jest taki raj jak się niektórym wydaje....

 

Napisz skąd masz takie informacje??? Jest jakaś wzmianka o tym na stronie producenta??? Jeśli tak to podaj link, ja niczego nie znalazłem...

Opublikowano

A więc nie pozostaje nic innego jak tylko zrzeszać się w grupy producenckie i kupować towar prosto od producentów :) W mojej okolicy zawiązała się taka i nic innego tylko same pozytywy z tego przedsięwzięcia! :)

Opublikowano

 

 

niekoniecznie spekulacja....

 

ktoś kupił sporą ilość mocznika w październiku po niskiej cenie... i sprzedawał cały czas na tej samej marży...

 

Kupiłeś końcówkę, w tym czasie przyszła nowa dostawa ze stycznia/lutego i już jest taka cena..... co miesiąc od września nawozy w fabrykach drożeją około 50zl/tona....

Zgadzam sie z tobą, tylko nie chodzilo mi o to ze dilerzy podnoszą ceny za nawozy kupione wczesniej, wierze w to ze sa ciagle na tej samej marzy, raczej dziwi mnie wlasnie ten coroczny zimowy wzrost cen w fabrykach, bo chyba koszty produkcji nie rosną tylko na pewien okres w porze zimowej. No ale mamy wolny rynek, to wszystko na pewno nie jest takie proste jakby sie moglo wydawac. można powiedziec ze trzeba kupowac jesienia, jednak z tym jest w wielu przypadkach trudno.

Opublikowano (edytowane)

A czy np zboze teraz sprzedajesz drozej po miales wyzsze koszty produkcji?? nie... jest popyt jest i wysoka cena.... prawo ktore wszystkim rzadzi...

Edytowane przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta
Opublikowano

To nie sól, tylko siarka elementarna, która dopiero w ziemi musi rozłożyć się do siarczanów, żeby stać się przyswajalna dla roślin.

Dlatego zaleca się wymieszać ten nawóz z ziemią.

Opublikowano

No faktycznie, ten nawóz to skała, bentonit i faktycznie lepiej go wymiezac z ziemią.

I wyobraź sobie Silva, że jeśli byś miał same wapno w glebie i zero pożytecznych mikoroorganizmów to ten nawóz byłby bez użyteczny, bo Ci nasi pomocnicy przekształcają go właśnie w formę SO3

Opublikowano

No jak najbardziej trzeba wymieszać go z glebą no i zapewne trzeba troche czasu żeby on się rozłożył. A ciekawe jaka jest jego pszysfajalność. Niedawno liczyłem sobie jaka jest różnica w cenie 1kg siarki nawozach dolistnych np. Super S-450 oraz w powiedzmy że tym Wigorze S. I mi wychodzi coś takiego:

- Super S-450 w 1l ma 0,45kg S i przy tej cenie co mógłbym załatwić wychodzi mi 14zł za 1kg.

- Wigor S w 1kg ma 0,9kg S a przy Twojej cenie wychodzi 0,95zł za 1 kg

A więc prawie 15 razy cena jest wyższa

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v