Skocz do zawartości
marciniu94

Rozdzielacze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marciniu94    2

Witam wszystkich forumowiczów! Odkrecilem rozdzielacz jednosekcyjny poniewaz bardzo lal nawet na postoju i mam pytanie gdzie idą wszystkie uszczelniacze bo nie wiem czy go rozbierac calego. I ci ktorzy go rozbierali moze wiedza gdzie najczesciej puszczaja uszczelki i sie zużywaja? Proszę o szybką odpowiedź, z gory dzieki za pomoc.

rafff24    27

jak będziesz pomiędzy sekcjami wymieniał, to zakładaj odpowiedzniej grubości, jak po wymianie nie będą sekcje chodziły, znaczy że źle złożyłeś, i gdzieś jest o ring za gruby

zazwyczaj leje na kołpaku i to na tym się skup, na kołpaku wymień wszystkie jakie tylko się da (3 szt)

t-tas    0

Chyba miedzy sekcjami nie będzie wymieniał bo napisał o jednosekcyjnym. Faktycznie najczęściej leją na kołpaku- dla niezorientowanych tam gdzie wychodzi dźwigienka. Blokowanie się suwaków w sekcjach nie zależy tylko od gum- choć należy stosować tylko oringi w rozmiarach zalecanych przez producenta rozdzielacza, montując po naprawie rozdzielacz do kupy musi on być ustawiony na równej powierzchni i dopiero można go skręcać. Sam w to nie wierzyłem, że taka kupa grubego żeliwa może się odkształcać podczas skręcania nieodpowiednio ustawionych sekcji do momentu gdy skręcałem rozdzielacz ustawiony na chodniku betonowym- nie szło suwaków ruszyć. Teraz skręcam na grubej równej szybie- ale już parę lat nie robiłem rozdzielaczy do bizona.

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    517

Z tym odkształcaniem to fakt tak jest, przed sezonem podkusiło mię sprawdzić czy śruby na rozdzielaczu są dokręcone i każda poszła po ok 1/3 obrotu i efekt był taki że nie można było ruszyć rozdzielacza, poluzowanie pomogło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

bobytempelton    160

Zapomniałeś o regulacji prędkości motowideł, w ten tłoczek wchodzi z 20cm3 oleju, musi być dławik.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Arek    134

Ma ktoś fotki jak wyglądają te dławiki? Rozbierałem rozdzielacz od podnoszenia hederu i motowideł, nie zauważyłem aby jakieś dławiki wyleciały a po złożeniu bardzo szarpie jak by właśnie brakowało dławików... W którym miejscu one powinny być?

leonardo111    39

Krążek metalu o grubości 3mm z dziurką na środku jest w tym nyplu na rozdzielaczu gdzie przykręca się rurki jest tak lekko zatoczony że nie "wpada" do tych nypli a opiera się o krawędź

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko do podnoszenia hederu i opuszczania motowideł.

Opuszczania hederu z większym otworkiem.

Opuszczanie nagarniacza z mniejszym otworkiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michasko
      Mam pytanie czy ktoś wyciągał orbitrol, bo gdzieś od góry leci mi olej nawet teraz jak kombajn jest nie ruszany to kapie. Oringii tam gdzie rurki przechodzą wymieniłem i nic nie pomogło
    • Przez marcienko55
      Witam, wymieniam w swoim bizonie uszczelki filcowe przy napędzie podsiewacza. W katalagu są ich 2 pozycje,  ale u mnie w sklepie występuje tylko jeden rodzaj. Chciałbym się dowiedzieć czy będą pasować by chyba jedna powinna być dłuższa ? Drugie pytanie to wkłada się je na sztorc tj tą wyższą stroną czy na płasko ?  Jedną strone udało mi się skręcić po rozciągnieciu jednego filcu ale po skręceniu śrubami cieżko było przekręcić rękoma mimośród, czy tak powinno być ? czy to się nie zapali ?
    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..

Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..

co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez edek28
      Witam chciałbym dowiedziec sie jak jest napędzany beben chlodnicy w bizonie rekordzie ale niebieskim z dużą chlodnicą ,najlepiej jak by ktoś zrobił zdjecie
    • Przez piotrek30
      Witam wszystkich.
      Mam taki problem: w kombajnie Bizon Rekord r. prod. 88, podczas koszenia dużego zboża,np. żyta (bo z małymi zbożami jest ok) gdy koszę, żyto na młocarnie idzie w nierównomiernej ilości zboża, to znaczy zboże gdzieś sie zbiera w podajniku i nagle słychać w młocarni huk i dopiero wtedy idzie na całą maszynę tak jakby gdzieś te zboże sie zbierało przed młocarnią. I to dzieje sie wtedy gdy kłosy żyta są pochylone w stronę kombajnu(pod włos) a gdy jest na odwrót wszystko idzie bardzo dobrze aż miło. Panowie pomóżcie bo niedługo żniwa a tu maszyna nie nadaje się do koszenia dużych zbóż.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.