palczak

Pęknięcie bloku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
palczak    0

Mam Zetora 7211. Przyszedł czas na remont silnika. Przy rozbiórce okazało się, że są pęknięcia bloku pomiędzy cylindrami. Pęknięcia są w górnej części od poprzecznych otworów w tych cienkich ściankach (gdzie przepływa ciecz) do samej góry pod głowicę. Naprawa przez spawanie jest wątpliwa. Nowy blok to ponad 5000PLN. Najprawdopodobniej silnik pracuje z tą usterką minimum 2 lata (tyle czasu jest płyn wcześniej woda). Czy można to skręcić tak jak jest? Czy ew. blok z 6211 by pasował?

Nikita_Bennet    142

nowy blok tyle kosztuje - mi za blok do 10145 krzyknęli 4600-5400 PLN brutto.

Znalazlem 3 letni za 1500 + honowanie 250 (pierwsza stopa była zła).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl

palczak    0

Nawet parę groszy taniej.

Pytam o 6211 bo taki blok udało mi się znaleźć. Ponoć ma mniejsze średnice tulei = wymiana tłoków -> mniejsza moc.

Ew. jeśli ktoś wie gdzie taki blok dostac prosze o info.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

widziałem raz blok do 7211 za 1000zł a od 7711 za 1500zł co do spawania wujkowi rozwaliło w ciapku koło pompy paliwa znalazł gościa co pospawał i jeździ tak już 7lat jest ok, co do bloku od 6211 to wątpie że zewnętrzne wymiary się różnią pewnie jego blok ma takie same wymiary zewnętrzne jak u 7211 tylko cylindry są mniejsze, to może poszukaj kogoś kto rozwierci go i może sie uda

Nikita_Bennet    142

jeździ na wodzie czy płynie?

Na wodzie u mnie po spawaniu nawet trzymał, na płynie niestety ciekł.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

palczak    0

Na razie będzie próba połatania tych pęknięć. Jak pisałem są pomiędzy tulejami więc nie ma mowy żeby miały być wycieki na zewnątrz, najwyżej z jednej komody wodnej do drugiej :). Bardziej martwi mnie osłabienie konstrukcji silnika - zobaczymy co z tego wyjdzie.

jeździ na płynie po prosu gość umie super spawać, facetowi jak pospawał to ten żeby sprawdzić szczelność zaślepił otwory i podpiął pompę z wodą dowalił takie ciśnienie że pękł mu z drugiej strony, w zetorze na duży plus że wywali zaślepke a w ciapku to lipa

Matey    527

Panowie jakie są objawy pękniecia bloku we wspomnianym miejscu? (tzn między tulejami)

KS Falubaz

Tomasz78    778

Woda i olej to wychodzi że albo olej bedzie sie sączył do płynu chłodniczego (objaw oczka tłuszczu w wodzie i osad na ścianie górnej chłodnicy )lub odwrotnie płyn w olej ale objawów nie znam ,pewnie olej zmieni kolor  ,po wyciagnięciu miarki  będzie kremowy (tak miałem w aucie jak poszedł płyn do oleju ,przez uszczelke pod głowicą )

volvo1150    8

objawy to są różna ale może być uszczelka pod głowicą mogło ją wydmuchać lub przepalić warto planować głowicę woda w oleju wysoki poziom oleju tak zwany 2 stan  jak odkręcisz korek wlewu oleju masz śmietanę na nim ciężko pali bo woda stoi na cylindrze albo wogólę nie chce zapalić bo nie może przełamać może wodę dmuchać w tłumik odkręć korek wlewu płynu i zobacz czy nie wywala płynu korkiem czy nadmiarem to jest ostateczność pęknięty blok może być głowica lub uszczelka zazwyczaj jest uszczelka blok to ok 2 tys do zetora kosztuje a nie jakieś 5 tys cena za cały silnik po remącie chyba

Matey    527

U mnie początkowo wywalał troche wody wlewem, ale palił normalnie. Po wymianie wtryskiwaczy nie miał siły nawet zakręcić (wcześniej wszystko było ok). Po sprawdzeniu bardziej banalnych rzeczy ściagamy głowice, i co sie okazuje, jedna z głowic jest pęknieta, woda na tłoku. Głowice się wymieni, ale martwi mnie pęknięcie bloku między drugą a trzecią tuleją, tzn, zastanawiam się czy wymiana głowicy coś da. 

KS Falubaz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lexiflexi
      Cześć. Mam taki problem ze w moim zetorze jest dość mało paliwa w odstojniku... niedawno kupiłem 5211 i tam jest pełny odstojnik (mowa tu o silniku który pracuje) w 7245 nawet połowy nie ma tego odstojniku... zaciekawiło mnie to... z góry dzięki za pomoc 
    • Przez leszekd
      Witam
      Czy ktoś się spotkał z zetorem w którym montowano silnik perkinsa 4ro cylindrowy??
      Dodam że chodzi tutaj o maszynę wywodzącą się klasy np xx11 (np 6011) stary zetor z perkinsem.
      Brak jakichkolwiek danych tabliczki pozrywane.
    • Przez Piotruniu25
      Ile wchodzi płynu do układu chłodzenia w 5211?Dzisiaj wymieniałem i nie wiem ile powinno wejść.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Mam problem z Zetorem 72.11 a mianowicie "bierze" olej. Zauważyłem, że leci on taką rurką, która wychodzi z pokrywy z prawej strony ciągnika. Czy silnik już nadaje się do remontu? Co Wy na to?
    • Przez szczepan5
      Witam. Mam problem z ciśnieniem w zetorze forterra 115. Zrobiłem kapitalny remont nowy wal panewki korbowody tuleje tłoki i nie było cisnienia. mial 3 na zimnym silniku. Po czym zmieniłem całą pompe zawor sprezynke smok. I cisnienie nadal slabe maks 3.2.na zimnym silniku. co może byc nie tak. Bo juz sam nie wiem. Prosze o pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.