Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon1977    5

Witam wszystkich! Jestem nowa na tym forum. Mam do Was pytanie; jak widzicie zbyt kalafiora w sierpniu i we wrześniu?

 

Spokojnie bez gorączki . Pożyjemy zobaczymy, najbliższy czas pokaże . Najważniejsze to nie sra... ogniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarymery    0

Wytłumaczcie mi, proszę, czemu czesto bywa tak, że gdy rolnik otworzy usta od razu wychodzi z niego burak. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaq    0

Wytłumaczcie mi, proszę, czemu czesto bywa tak, że gdy rolnik otworzy usta od razu wychodzi z niego burak. Dlaczego?

Uważam, że to nieodpowiednie miejsce na takie pytanie. Poza tym, komentowanie w ten sposób odpowiedzi Kolegi jest niegrzeczne, niestosowne oraz złoślie. Widać, że jest Pani "nowa" na forum. Radziłbym przystopować i zastanowić się z kogo "wychodzi burak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarymery    0

Oczywiście, że jestem nowa skoro podkreśliłam to we wstępie. Nie chcę się wdwać w płytkie pyskówki, jeśli obraziłam - to przepraszam - nie miałam takiego zamiaru. Może, zresztą, jestem przwrażliwiona, kobieta w tym męskim biznesie często pada ofiarą nie wybrednych żarów czy zbednych wulgaryzmów. Zawsze reaguję na to agresywnie, chyba w swoim mniemaniu tym sposobem bronię swojej kobiecości.

 

Ale, przecież nie o tym chce z Wami forowć.

 

Za chwilę rozpoczynam zbiór kalafiora i ,ot tak, myślałam, że pogadam sobie z ludzmi, którzy coś o rynku wiedzą. Nie robię tego o czym wspominał szymon1977, ani też nie chcę by ktoś wróżył mi z fusów. Po prostu - nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

A ja po prostu, nie lubię wybiegać zbyt do przodu ( a co będzie,czy będzie , ile będzie ) cieszmy sie z tego co jest i oby dłużej tak było, a jest dobrze. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarymery    0

Nie dziw mi się, tego roku zrezygnowałam z wiosennej i wczesnoletniej produkcji na rzecz, tylko i wyłącznie, późnoletniej. Wiem, ryzyko. Tak wyszło z różnych przyczyn. Resztę sobie dopowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam was ;)

 

Zapraszam wszystkich do publikowania swoich ofert sprzedaży warzyw na giełdę warzyw.

 

Internetowa Giełda Warzywna na Facebook-u to nowoczesny sposób komunikowania się sprzedających i kupujących oraz obrotu produktami rolnymi.

W prosty sposób umożliwia rolnikom i przetwórcom sprzedanie tego, co wyprodukowali, a kupującym - handlowcom na targowiskach, właścicielom hurtowni, supermarketów i sklepów - umożliwia bezpośredni kontakt z producentami co znacznie przyspiesza sprzedaż oraz dostawę świeżych produktów.

 

Zapraszam na https://www.facebook.com/groups/627298173970473/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

witam. sadzil ktos moze kalafior brokol w tzw uproszczonej uprawie???bez orkowej znaczy sie???jak to sie przedstawia? mam chec zrobic probe w przyszlym sezonie. co o tym myslicie

????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Jeżeli na Twoich glebach nie zachodzi zjawisko zaskorupienia lub nie tworzy się podeszwa to może...Ale wątpię


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

witam. sadzil ktos moze kalafior brokol w tzw uproszczonej uprawie???bez orkowej znaczy sie???jak to sie przedstawia? mam chec zrobic probe w przyszlym sezonie. co o tym myslicie

????

 

Bardzo zły pomysł, w praktyce nie ma możliwości powodzenia.Zimowa orka jest podstawą.Jeśli trafi się mokry rok,życzę koledze powodzenia w walce z kiłą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

panie i panowie uprawiał ktoś z was kalafior lecanu F1 w okresie letnim, jeśli tak to czy nie dostaje on przebarwień i kiedy należy go sadzić (tak orientacyjnie) aby wyszedł na początku sierpnia?

za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jednego roku zasadzisz i urośnie po deklarowanym okresie wzrostu, w kolejnym roku zasadzisz i wyjdzie ci 25 dni wcześniej lub pozniej. to jest kalafior i ten typ tak ma. sam musisz dojść do wprawy i nauczyć się dopasować termin siewu. Co zapewne juz umiesz bo widzę ze kalafiory uprawiasz i masz całkiem ładne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

ja tam chciałem najwyżej 2 paczki aby w sierpniu nie siedzieć na tyłku i nic nie robić, bo od wiosny do końca czerwca sprzedaje na giełdzie zieleninę,potem cały lipiec bób a w sierpniu niema zabardzo co wozić i tak chce tego kalafiora spróbować, a co do tego okresu wegetacji to się z tobą w 100% zgodzę bo sadzę 2ha kalafiora na jesień i co roku mniej więcej w tych samych okresach i w zeszłym roku wyszedł po 20 października.

A jaki kalafior byście polecili na letni zbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Witam. Ja osobiście kolego ursus3603p polecę Ci odmianę RAFT F1 ,sam uprawiam go na późne lato i jesień i jestem zadowolony. Bardzo silny system liściowy,duża róża wspaniale okryta.W sierpniu zbieram go po ok 75 dniach wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

witam. korzystał ktos z uslug pana Krasonia? jak jest z jakoscia rozsady kalafiora i brokula? i wogole jak sie z nim wspolpracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u nas wiele osób kupuje u Krasonia, sadzonka jest naprawdę dobra, tylko terminy mają bardzo napięte,

no i cena , ja jednak przeszedłem na robienie rozsady samemu, może nie jest takiej jakości, ale prawie połowa zostaje w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Witam ;) co myślicie o odmianie BONIQUE F1 ? Miał ktoś z nią do czynienia ? może polecili byście mi jakieś dobre odmiany o okresie wegetacji od 80 do 100 dni ?:)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Koledzy jakiego kalafiora polecacie na przemysł mam 3 ha do obsadzenia a dopiero zaczynam przygodę z kalafiorem

Jakie nawozy moglibyście też polecić i jaki rozstaw między rzędowy i w rzędzie najlepszy na zbiór jesienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

na zbior jesienny powinienes juz siac chyba ze kupujesz rozsade. Ja polecam odmiane korlanu F1. rozstaw 65x45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj