Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siano, sianokiszonka, qq, i śruta w proporcjach 15 kg pszenżyto, 10 kg jęczmień 3 kg bobik wystarczająco białka czy jeszcze dodawać śrute rzepakową

Opublikowano

A jakby wcale nie dawać śruty ze zbóż hym?  tylko  kiszonka z kuku do tego śruta rzepakowa poekstrakcyjna + jakieś tam witaminki, i oczywiście sianko.Można w ten sposób wyeliminować sianokiszonkę heh  co wy na to ??

Opublikowano

Trochę  według mnie  za bardzo ogólnie  mówicie.Mam dwa młyny pod nosem.W jedynym  robie mąkę  dla siebie  i zabieram odpad z niej .A do drugiego  woze zboże na handel o otrebach  nie chce słyszeć.A przecież  mam bliżej  i wszyscy  pracownicy  jak i właściciel  to dobrzy znajomi. ..

Opublikowano

wiecie po co daje się otreby ?  bo są dietetyczne . otręba w czasie opasu bydła , tuczu swiń , czy w dla brojlerów nie ma sensu , dla byków już owies lepszy . dla młodych zwierząt owszem ale tylko dla młodych .

Opublikowano

To,ze otręby są stosunkowo drogie, dla mnie ich używanie w opasie jest ekonomicznie nieuzasadnione

W pobliskim młynie tona pszennych to 870 plus transport

Wyceniam swoją mieszankę (jęczmień+owies+żyto+pszenżyto)na 750,-/t do tego 60,-/t za mielenie

Opublikowano
7 minut temu, soltys48 napisał:

zgadza sie

Osobiście nie używałem nie używam i nie będę używał z prostej przyczyny-cena

Cena  to raz a i czasami otręby są tak wyciągnięte  że  praktycznie  sama luskwina zostaje.Wiem  to z własnego  doświadczenia.

Opublikowano
soltys48 napisał:

To,ze otręby są stosunkowo drogie, dla mnie ich używanie w opasie jest ekonomicznie nieuzasadnione

W pobliskim młynie tona pszennych to 870 plus transport

Wyceniam swoją mieszankę (jęczmień+owies+żyto+pszenżyto)na 750,-/t do tego 60,-/t za mielenie

to drogo Ostatnio cena u pośrednika po 600 brutto z dowozem

Opublikowano
16 minut temu, mikcom20 napisał:

Jarek konkretnie, co masz na myśli?

otreba jest łatwo strawna dla młodych zwierząt jest dobra , w koncowym opasie potrzeba jednak wiecej energi w każdym gatunku zwierząt , ma stosunkową dużą wartosc wypełnieniową żwacza czy żołądka , czym zwierzak starszy opas tym wiecej potrzebuje energi a miej białka , dla młodego cielaka warto zaiwestować w srute sojową i nawet w otrebe  która jest smaczna i raczej niepszepasiemy tą otrebą .    

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v