Skocz do zawartości
ArekDzej

Ogonem w twarz....

Polecane posty

ArekDzej    0

Witam!

Każdego dnia narażamy swoje oczy na uderzenia ogonem, mój tata pewnego razu dostał na tyle celnie i mocno ze potrzebna była pomoc okulisty i leczenie oka które nigdy już nie wróciło do pierwotnej sprawności.

Może to banalny temat,ale czy nasze zdrowie nie jest ważne?

Kiedyś spotkałem się z wiązaniem ogona do nogi sznurkiem, ale to przy kilku sztukach można się tak bawić. Moim pomysłem są gogle ochronne,ale to też nie rewelacja gdy latem gorąco...jakieś pomysły?

lukasz20    0

@PioterKolo będziesz uważał na jedną a pieprznie Cię druga nie zawsze da się ustrzec. W Stanach Zjednoczonych z tego co da się zauważyć sporo krów ma do połowy skrócony ogon, ale nie wiem jak je doją jak muchy gryzą...

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Wiadomość z agroFakt.pl

nosferatu    0

spotkałem się z obcinaniem ogonów ale ja zakładam czapka z daszkiem i uważam przy dojeniu dodatkowo polewam krowy preparatem na muchy wtedy nie machają ogonami tak intensywnie:P

Wacek21    35

Jak masz czas, to polecam nałożyc krowom opone z roweru. Krowa nie macha juz tak intensywnie. Kiedys ten patent był opisany w Top Agrar Polska ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

mora    14

Fakt,nakrycie głowy częściowo chroni(ja mam skórzany kapelusz australijskich farmerów),preparat na muchy( w moim gospodarstwie jest to Bayofly) jest bezcenny,uważaj na siebie bo praca przy bydle nie jest bezpieczna.Pozdrawiam.

danielhaker    1089

Tak jak koledzy mówią. Spryska grzbiety krów to już tak nie będą machać ogonami. Mój dziadek kiedyś zakładał oponę rowerową 28" i to działa. Ja jak mnie krowa wnerwi to ogon wkładam jej za kabłąk/poskrom

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Ursus11    20

Jak masz czas, to polecam nałożyc krowom opone z roweru. Krowa nie macha juz tak intensywnie. Kiedys ten patent był opisany w Top Agrar Polska ;)

A gdzie tą opone założyć ?? Mnie wczoraj 2 razy ogonami walnęły ;[ ;[

Edytowano przez Ursus11

Miras258    0

u nas tez sie zdarza ze machnie ogonem. wystarczy na czas doju ogon uwiązac sznureczkiem do nogi. :lol: i problem z głowy. :rolleyes:

nie ma opierdala... sie :)

ArekDzej    0

U nas doi się dziennie ok 90 krów i jeszcze nikt nigdy niczym nie dostał. Trzeba uważać i tyle

Kolego to życzę Ci byś zawsze uważał. A wiemy jak to jest, doisz jedną a drugą z tyłu uderza gdy jesteśmy nieświadomi zagrożenia z głową schowaną za ramieniem. Oczywiście ogony są możliwie skracane aby estetycznie wyglądały,ale one jakoś tak zawsze, jeśli chcą to Nas dosięgną.

Marrus    0

Na machające są sposoby . Czapka z daszkiem , polać krowę dużą ilością wody przed dojeniem . Ja mam taką deskę pod sufitem do której są wbite i zakrzywione gwoździe . Do tych gwoździ zapięte są sznurki mające na końcu takie pętelki samo zaciągowe które zakładam na ogon i jest git . Sznurek powinien mieć długość taką aby gdy nie jest zapięty do ogona opadał na wysokość podbrzusza u krowy . Ja krowom ogony lekko przycinam , przycinam te długie włosy znajdujące się końcu ogona aby były krótkie i nie brudziły się tak krowy machając ogonami .

ArekDzej    0

fajny sposób, z tymi pętelkami. a co do patentu z wodą, to masz na nie jakieś uzasadnienie dlaczego tak reagują? pierwszy raz się z tym spotykam, oczywiście nie wyobrażam sobie polewać krów wodą, ale pomysł sam w sobie jest ciekawy. czapka z daszkiem na porządku dziennym. Przycinanie ogonów też stosuje ,mućki wyglądają bardziej estetycznie .

darek1972    52

Pewien bardzo dobry hodowca w okolicy ma krowy z ogonami jak u dobermana :blink:

ale czy to tak dobrze to bym nie powiedział

Marrus    0

Woda działa na nie kojąco ... A z tym obcinaniem jak u boxerów to przesada . A

Pewnie koledze chodzi tylko o te włosy na samym końcu ogona,a nie o cały ogon. Sam tak obcinam krowy są czystsze i nie boli tak jak dostaniesz :P

piotrb14    187

dawniej wbijało się widły koło nogi krowy żeby jak coś to krowa trafiała w widły

darek1972    52

Pewnie koledze chodzi tylko o te włosy na samym końcu ogona,a nie o cały ogon. Sam tak obcinam krowy są czystsze i nie boli tak jak dostaniesz :P

Właśnie chodzi o cały ogon, krowie zostaje jedynie 10-15cm kikut

Junkers    42

Z poskromów co się zakłada krowie żeby nie kopała powyjmowałem u góry oryginalne zatrzaski i powkładałem gwoździe grube jak zatrzask przycięte na długość aby trochę wystawały i za ten wystający gwóźdź zawieszam końcówkę, samą kitę ogona. Tylko krowa nie może mieć za bardzo obciętego ogona, bo nie będzie co zaczepić. Najszybszy i najlepszy sposób wg. mnie.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Wierzbowiak    0

U ja mam krowy w oborze na rusztach i czasem jak krowa leży to moczy sobie ten ogon w gównie jak jebnie to na twarzy tylko kał zostaje :blink: wtedy to krówka niezłe lanie dostaje :D

Rafal180    2

Zakładajcie kaski na głowe.

Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Ursusc385    571

dawniej wbijało się widły koło nogi krowy żeby jak coś to krowa trafiała w widły

:blink: :blink:

Jak niby w beton wbijesz widły ?? :blink: :lol:

Ursus11    20

:blink: :blink: Jak niby w beton wbijesz widły ?? :blink: :lol:

Słowo ,,DAWNIEJ" chyba mówi za siebie.

Ursusc385    571

Ten temat jest o radach teraźniejszych jak zapobiec uderzeniu ogona w twarz.

A nie o tym co było za czasów ery kamienia łupanego...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez boooolek
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory wolnostanowiskowej 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z. Jeśli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie będzie zgarnicza tylko będę usuwał turem obornik .
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.