DrJoint

Belowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DrJoint    4

Witam. Mam pytanko, jak beleowac, by produkt był dobrej jakości?

Mam nową belarkę Metal Fach Z562 i beluję belarusem 820. Jest to mój pierwszy sezon w którym robię bele osobiście. Ale nie jestem zadowolony z jakości. Prasę ustawiłem na jak najwiekszy docik, belarus 1000obr na minute wałek oraz wałki z trawy są dośc cienkie, beluję biegiem ,2' z reduktorem ( około 3km/h) no i niby bela jest bardzo zbita, ale po jakimś czasie nie jest okrągla tylko bardziej placek z jedne stroszny szerszy z drugiej wąziejszy(jak beluję to jade ok 10 metrów jedną stroną potem druga itd). Co robię nie tak?

Ustawić obroty wałka na 540? Robić grubsze wałki pokosów? zwiekszyc/zmiejszyc prędkośc ciagnika? byłbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

540 obrotów bo takie chyba ma w instrukcji , szkoda łożysk . Jeśli placki to za słabo dobite , zobaczysz jeszcze w lepszej trawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Spróbuj jeździć wężykiem i rób grubsze wałki to materiał będzie rozłożony bardziej równomiernie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

właśnie, szkoda prasy, a przy okazji ciągnika;), zmień wałek na 540, to po pierwsze! :P

po drugie rób sobie szersze wałki tzn. nie nakładaj jeden przejazd na drugi, tylko jeden obok drugiego, dzięki temu nie będziesz musiał skakać jak pchła tylko jedziesz sobie prosto, no i jeszcze będziesz miał równiejszą belkę! B)

po trzecie możesz jeździć tak szybko dopóki zielonka nadąża schodzi z podbieracz ;)

no i po czwarte, jeżeli nie masz zamków na klapie(nie oriętuje się) to możesz co kilka chwil domykać komorę podczas pracy - belka wychodzi jeszcze bardziej zbita!

a tak w ogóle to po jakim czasie "siadają" Ci te belki - może za długo na polu leżą hehehe :D

a cha jeszcze wszystko zależy czym owijasz jeżeli sznurkiem to szybciej będą Ci te belki siadały, lepsza jest siatka ponieważ trzyma całą belkę w jedności, a sznurek tylko co parę cm! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
Napisano (edytowany)

Wydaje mi się, że weżykiem jest gorzej, bo srodek będzie za duzo brany

mówisz ze na 540 przestawic? chyba tak zrobie, chociaz jak mam ustawione na 1000 to i tak nie ma max obrotów, tylko tak mniej niz 700 pilnuje zeby było

To takie nie do konca placki, bo placki robią sie jak poleża jakies 3 godziny. A normalne po wyjsciu z belarki są twarde, w srodku identycznie, ale jednak cos nie tak

w klapie mam zatrzaski, owijam sznurkiem

 

możesz to napisac inaczej, nie do konca rozumiem: po drugie rób sobie szersze wałki tzn. nie nakładaj jeden przejazd na drugi, tylko jeden obok drugiego, dzięki temu nie będziesz musiał skakać jak pchła tylko jedziesz sobie prosto, no i jeszcze będziesz miał równiejszą belkę

Edytowano przez DrJoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

chodzi o to żeby robić tak jakby wałek obok wałku tak żeby się za bardzo ze sobą nie stykały, a jednocześnie mieściły w podbierak, i wciągasz obydwa jednocześnie, najlepsza metoda, najrówniejsze baloty wychodzą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

A już rozumiem, czyli obie strony ładnie jednoczenie by sie formowały, a do srodka beli i tak by się samo sciągało. no myśl swietna, tylko osoba robiąca wałki musi się wykazac :)

a z tym, ze mogę jechac tak szybko, aby mi podbierak nadąrzył łapac siano to napewno bela nie będzie mniej dobita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

to spokojnie, ciężar robi swoje! ileś każda belka może siąść :rolleyes:

ale i tak możesz domykać klapę co kilka chwil :) ja przy mojej sipmie Z-569/1, szczególnie na koniec przy dobijaniu domykam ,wtedy pomimo że zatrzaski trzymają to jeszcze siłowniki B)

i naprawdę możesz szybciej jeździć :D

 

chodzi mi tutaj o to, że gdy jedziesz zgrabiarka(obojętnie jaką)w jedną stronę to robisz jeden wałek, a gdy wracasz to nie narzucasz drugiego wałka na pierwszy i nie przywalasz go tylko robisz drugi obok pierwszego - wałek robi się szerszy( nie ma wymiarów np. 60cm szerokości na 80cm wysokości, tyko 120cm szerokości na 40cm wysokości), w ten sposób gdy materiał zastaje podany do komory jest na szerokość belki i nie musisz jeździć od boku do boku(belka ma na całej szerokości tyle samo materiału niż gdy byś jeździł od jednej strony do drugiej - w tedy sam nie wiesz ile zielonki jest w jednej stronie i ile w drugiej) :)

 

nie nadążam odpisywać, uffff!

 

nie, na pewno będzię tak samo zbita jak wcześniej :D (jak by Ci to tutaj powiedzieć....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

juz wiem co masz na mysli z wałkami i bedziemy napewno tak robić :)

u mnie siłownikiem sie nie da domknąc juz bardziej niz zatrzaski trzymają, pozatym łączy je z traktorem tylko 1 przewód hydrauliczny

no a orientujesz sie moze bardziej jak sie ustawia docisk zeby był wiekszy? bo robi sie to taką stalową linką, i teraz nie wiem, czy lepiej dobija jak jest ona luźniejsza czy bardziej napieta? chociaz wydaje mi sie, ze jak luźna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0
Napisano (edytowany)

już wiem !!!!!!!

z jaką prędkością byś nie jechał to zgniot będzie taki sam, a gdy na koniec domkniesz jeszcze klapę to zgniot się jeszcze zwiększy :D

 

tak ale gdy belka dojdzie do rozmiarów 120x120cm wtedy klapa tak jakby się odchyla do tyłu(przy najmniej u mnie tak jest), wtedy ściągasz ją siłownikiem i jest gitara !!!

nie ma takiej opcji żeby zamki nie popuściły tych 2-3cm, a przy dobjianiu to jest dużo :)

no tak czy nie????

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

teoretycznie tak, ale praktycznie niemozliwe, nie da sie juz bardziej domknąc, moze w sipma jest inaczej.

a jak juz te 2 wałki zrobie obok siebie, lub gdybym belował komus a mu by sie tak nie chciało, to wałek lepiej grubszy czy cieńszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

a cha z tą linką nie oriętuje się (prasy w realu na oczy nie widziałem) hehehe! :lol:

ale Zaskoczyłeś mnie z tym jednym przewodem!? hmmmm :mellow:

na to wychodzi, że nie masz powrotu oleju?! (czyli klapa opada pod samym swojm ciężarem?, ciekawe :blink: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

dokładnie klapa opada pod własnym cięzarem tym samym przewodem którym ją chwile wcześniej podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

wiesz co!

gdy do mnie przyjdzie ktoś, aby mu sprasować to od razu mówię, jeżeli nie zrobi to jeżdżę od lewej do prawej(inaczej się nie da) a jak belki wychodzą "koślawe" to mówię mu dlaczego! <_<

 

po prostu to nie moja sprawa jak ktoś sobie zrobił wałek - chciał belki ma belki ja kasę biorę i gó..o mnie to obochodzi! :lol:

 

możesz zrobić w siłownikach drugi przewód i wtedy masz 2 stronnego działania( ale nie jestem pewien czy tak można) :(

możesz też dokupić takie siłowniki 2 stronnego działania i będzie gitara! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

No ale jak zrobisz znajomemu i potem gdy postawisz 3 bele w góre a ta na dole zrobi sie niska, to troche głupio, a sąsiedzi się śmieją, ze kupiłeś sprzet a nie umiesz go używać. I dlatego musze wszystko dokładnie wiedziec. chociaz i tak praktyka pokaze więcej niz teoretyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam kolege po pierwsze to poczytaj instrukcje obslugi od prasy nawet jest na niej nalepka ze musi byc walek na 540 bo inaczej ja rozwalisz z pokosami to prawda lepiej grubsze i obok siebie z dociskiem to masz dwie regulacje tej linki srubami i otworami im linka luzniejsza tym zgniot lepszy zamki same trzymaja bo od tego sa a w sipmie puszczaja ja w popszednim sezonie zrobilem poraz pierwszy okolo 70 bel sianokiszonki i nic nie odpadlo ale to trzeba wprawy i jazdy i sam dojdziesz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj