Skocz do zawartości
rafal84

Trwałość dużych ursusów

Polecane posty

rafal84    0

Witajcie chciałbym prosić abyscie podawali jakie przebiegi wytrzymały wasze ursusy do remontu głównego.

lok4    0

Witajcie chciałbym prosić abyscie podawali jakie przebiegi wytrzymały wasze ursusy do remontu głównego.

Ja mam c-385 turbo od czterech lat zrobiłem nim 1000mtg, a poprzedni właściciel mówił że remont generalny miał robiony pod koniec 89 roku. Ogólnie na liczniku mam przebieg ponad 8 tys, a ciśnienie trzyma prawidłowe 4atm. i jak narazie nie zapowiada się na generalny remont silnika, nawet nie kopci. Ważne żeby olej filtry itd. wymieniać na czas, i oczywiście żeby nie lać jakiegoś superolu nalewanego z beczki bo to nie jest dobry olej do silnika.

Wiadomość z agroFakt.pl

ursusek902    15

mój ma już ponad 2000mtg po remoncie i jeszcze jak się nic nie stanie to drugie tyle pochodzi

i ważne żeby nie lać tanich olei do silnika bo lepiej dołożyć kilka zł i mieć spokój

ja jeżdżę na Turdusie

Edytowano przez ursusek902

Dawid18    1

Witam. Ja jestem posiadaczem ursusa c-385 i jak go kupiłem miał na zegarze 2000 mtg ale ten licznik od x czasu nie chodził. Przez rok zrobiłem nim 1000 mtg i silnik cyka jak zegareczek.

A ten typ silnika przy prawidłowym urzytkowaniu powinien wytrzymać od 6000 do 6500 ( wiecej też wytrzyma ) jak sie dba i zmienia olej co 100 myg. Ja leje olej soperol fallo i jestem zadowolony ciśnienie na rozgrzanym silniku 4 - 4,5 atm czyli jest super.

szczewko    31

1014 przy 3700mth wymiana pierscieni,turbiny i tarczek zalanczania napedu(sprzeglo klowe).Wg mnie troche za wczesnie ale coz :P

Edytowano przez szczewko

Ursus11    19

U mnie 902 ma 1.400 mtg i u poprzedniego miał pewno z 5000 mtg wiec około 6.400 mtg ma i remontu generalnego jeszcze nie miał. A nawet od starego właściciela dostałem komplet naprawczy do silnika

milanreal1    290

U mnie jest C-360 jeden z pierwszych egzemplarzy i na oryginalnym silniku wytrzymał 10tys mth, chociaż muszę dodać że pierścienie były wymieniane.

Dawid18    1

Nie robiłem nigdy jeszcze generalki silnika w ciężkiej seri, ale słyszałem że wału do szlifu się nie daje i nic staregon wszystko nowe oprucz bloku. Ale że wału do szlifu się nie daje tylko nowy, czy to prawda?????

Edytowano przez Dawid18

tomek73    188

Ktoś ci głupot naopowiadał. Coś podobnego słyszałem kiedyś o IFA ale znajomi koło mnie robili szlify i dobrze jest.

milanreal1    290

Panie moderatorze , ale w temacie chodzi o duże ursusy :)

Tak wiem, zapomniałem dodać że w ursusie 1014 po 4500mth były wymieniane pierścienie, regeneracja turbiny i głowic.

zakrzewiak    6

ursus 912 z 87r około 10 tyś. mth bez remontu tylko głowica była regenerowana, wymieniane teraz będą tuleje i tłoki.

Thomas2135    1210

W mojej 904 turbo z Finlandii jest obecnie prawie 6800 mtg, pół roku pracował z zepsutym licznikiem, ale nie wiem czy miał jakiś remont kapitalny. Ciśnienie oleju trzyma w granicach 4,5-5,5 bar. Za kilka dni, jak dotrze do mnie klucz dynamometryczny będę wymieniał uszczelkę pod głowicą. 

U znajomego mechanika stoi ursus 1212 i ma jakieś grubo ponad 12000mtg i tylko robi skrzynie a silnik od nowości jeszcze nie zaglądane do niego i nie zamierza bo niema sensu a dodam jeszcze że ciągnik chodzi w lesie przy zrywce i niema lekko

szy1993    1

ursusy seri 12-- są najbardziej trwałe, nasz 1234 z '97 roku (ok 6000) pracuje głownie orce, narazie robiona tylko skrzynia i uszczelka pod głowicą

UrsusFan1222    23

@Scarface czemu znowu zadajesz idiotyczne pytanie tego typu?,nikt nie ma ''szklanej kuli'' i ciężko jest określić przebieg danego ciągnika co do motogodziny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)