mix

Claas Tucano

Polecane posty

darolee    12

Ja sobie dałem kiedyś spokuj z kombajnem z pomocy unijnej. Chciałem na końcówkę SPO, to mnie wyśmiali, a miałem 92ha swoich i 46 dzierżaw wieloletnich. Powiedzieli że mogę wziąc klasy bizon 56, to ja ich wyśmiałem :) Na PROW podobno się polepszyło choć niewiele. Kolega ma 150 ha i dostał zdaje się JD 1550 czy coś w tym stylu nie pamiętam nr. Klasy powiedzmy Tucano 320. Ale dostał warunkowo, bo prowadzi gospodarstwo nasienne.

 

A jak w temacie problemu z opadaniem hederu kolego @robert1226? Sorki, że Ci nie odpisałem ja brałem od korbanka jeden z pierwszych modeli w 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
987marcin    0

-- połączono --

 

cześc koledzy mam problem z moim Tucano mianowicie podczas koszenia kukurydzy grzeje sie płyn chłodzący powodem jest zaklejające się koło chłodnicy macie na to jakieś rozwiązanie czy trzeba po prostu z tym zyc dodam ze chce spróbować zamontować dodatkowe szczotki zbierające ten syf z kratki nie wiem czy to cos da jak sądzicie ?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Własne ulepszenia z praktyki wzięte są zawsze najlepsze, więc spróbuj a pewnie bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Witam, koledzy kupiłem tucano 320 chciałem się dowiedzieć od operatorów jak ustawić maszynę tzn klepisko sita wiatr bęben głównie chodzi o rzepak, pszenice, pszenżyto żyto i jęczmień czy te dane z katalogu są wiążące do praktyki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ja mogę pomóc tylko co do pszenicy i rzepaku z tych roślin co Cię interesują. Blachy kierunkowe wiatru ustawiam wedle instrukcji. Prędkość obrotowa bębna młócącego wedle instrukcji (w rzepaku można zjechać w dół jak będzie łupać rzepak - a suchy poniżej 9% zaczyna łupać dość mocno, tylko nie na maxa w dół bo dość mocno zacznie wyć młocarnia). Szczelina na klepisku w pszenicy wedle instrukcji do późniejszej korekty w zależności od odmiany pszenicy, w rzepaku natomiast szczelina otwarta prawie na maxa (zostaw ze 2-3 dziurki by móć zluzować młocarnie jak by się przypadkiem zapchała.Prędkość obrotowa wentylatora wedle instrukcji (w rzepaku też można jechać w dół, w pszenicy jest to dość elastyczny temat, zależy od odmiany) - w tym temacie instrukcja jest dobra na początek. Sita górne w rzepaku mam domknięte całkowicie tylko na końcówce deko otwarte. W pszenicy górne sito otwieram na około 1cm, na końcówce trochę bardziej, ale to też doregulowuję w zależności od odmiany. Dolne sito w rzepaku zamknięte, w pszenicy otwarte na około 0,5 cm. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Witam. mam tucano i po zaprogramowaniu wysokości np.na12 po ręcznym podniesieniu nie wraca mi na te 12 tylko na 10 i tak zawsze dwa oczka w dół, tzn. nie dobija do zadanej wysokości. Miał ktoś taki problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1D2    0

Witam forumowiczów :) Chciałbym zapytać posiadaczy a najlepiej operatorów tucano na jakich ustawieniach młócicie rzepak (obroty , sita , kierownice wiatru, straty na czujnikach przy czułości 60%) ? W 320 nie mogę osiągnąc wydajności większej jak 4-5.5 t/h...  Chętnie odpowiem na inne pytania dotyczące tucano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElGrAnDo    0

Witam forumowiczów :) Chciałbym zapytać posiadaczy a najlepiej operatorów tucano na jakich ustawieniach młócicie rzepak (obroty , sita , kierownice wiatru, straty na czujnikach przy czułości 60%) ? W 320 nie mogę osiągnąc wydajności większej jak 4-5.5 t/h...  Chętnie odpowiem na inne pytania dotyczące tucano

 

Ja ustawiam obroty bębna prawie na minimum, siła wiatru 500 i klepisko otwieram prawie na max zostawiam tylko 2 oczka w razie zapchania żeby było później łatwiej :D Sito górne delikatnie otwarte dolne zamknięte czujniki po 60 %

 

Mam pytanie jak najłatwiej i najszybciej wyjąć podsiewacz w 320 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Jak Tucano radzi sobie ze strączkowymi i rzepakami które nie są dobrze wysuszone?

To prawda że kombajny Claasa przez mały bęben radzą sobie dobrze tylko w idealnych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Mają za to większe obroty bębna i zbliżoną prędkość liniową do kombajnów z większą młocarnią. Nie zmienili tego od lat więc musi się sprawdzać. Do omłotów bardziej wilgotnych zbóż jest APS. Chociaż w Lexionach nie robią już 45cm bębnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Ustaw ręcznie jaką wysokość chcesz mieć i przytrzymaj dłużej przycisk programowania tj. ten co podnosisz/opuszczasz heder tylko w prawą strone go przytrzymaj (takie dwie strzałki). Tak nawiasem mówiąc pytam użytkowników o to czy używają tą automatykę a oni na to" a to jest w Tucano?)...więc po co to kupować Tucano lepiej tańszego Fendta lub NH TC skoro i tak w Tucano tego nikt nie używa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale najpierw ten trójkącik musi być podświetlony na szaro żeby ustawiać dolną czy górną wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od 17 do 20l/h, silnik 245km.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio3313    0

Jakby ktoś z forumowiczów miał problem z hydrauliką lub elektryką w tucano to posiadam instrukcję techniczą. Jak coś to pw do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

Chciałem się dowiedzieć jak odkręcić korek od oleju hydraulicznego w 320. Pomoże ktoś? Jest na nim takie wycięcie i strzałka na nie a w wycięciu wpustka... Wcisnąć to? Siedzę już nad tym tyle i nie wiem jak to zrobić :) pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Panowie mam prośbę. Zwłaszcza do tych co mają jeszcze tucano na gwarancji. Sprawdzicie luzy przecieków żaluzji w sitach. U mnie dostaly luzów i je reklamowałem. Wt róbcie tak samo bo sita nie są tanie a już po 200 ha się rozpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

mam Tucano seria L02 - luzy na sitach sprawdzę nie widziałem

Skosiłem w pierwszym sezonie 195 ha, spalane ok 17 l/ha, silnik 245 km, Ad ble na sezon 4 bańki

 


osobiście cały czas kosiłem na automatycznej wysokości, super sprawa, jeden przcisk i heder na daną wysokość i to samo z motowidło, na końcu łanu jeden przycisk, heder w górę, motowidła w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Obsługa jest naprawdę przyjemna. Tego nie neguje. Ale te sita to masakra. Po 600 ha zaczęły wycinać się pierwsze pręcieki z żaluzji. Po długiej reklamacji kupiliśmy nowe sita claasa które po 200 ha dostaly znów luzów. Firma wymieniła z wielką łaska nam te sita. Ale nowe mimo że miały być mocniejsze dalej mają luzy.

Uczulam na to bo sita nie są tanie. A zamiast nich lepiej lecieć na wczasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam skoszone coś koło 500ha. mi wymieniali na gwarancji cały kosz sitowy bo był ształchnety - zeskosowany ogółem źle pospawany i 3d nie chciało chodzić. zerkne na sita i dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj