Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Czyszczenie pola z perzu pod rzepak

Polecane posty

yacenty    3884

Czym najszybciej i najskuteczniej wyczyscic pole?

Jest jakas alternatywa dla roundup energy?

Jakies pomysly? doświadczenia?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jeśli masz teraz ściernisko to wal Roundup energy potrzymasz 10dni przy dobrej pogodzie i pług hehe 3l na h stynie możesz dodać przylepca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

no wlasnie mam sciernisko, jesli jutro nie bedzie juz padac to wieczorem bedziemy probowac wjechac opryskiwaczem, pole zawalone chwastem rowno a pod rzepak dobrze by bylo ladnie wyczyscic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Grześ    4

Po jakiego czorta tak i tak polecisz na samosiewy zbóż. Dodaj wiekszą dawke i perz z głowy a teraz jak dasz glifosat czekasz 2 tygodnie i potem szybko orac i siać. A jak polecisz w rzepaku to wszystko spokojnie i na czas zrobisz.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Po jakiego czorta tak i tak polecisz na samosiewy zbóż. Dodaj wiekszą dawke i perz z głowy a teraz jak dasz glifosat czekasz 2 tygodnie i potem szybko orac i siać. A jak polecisz w rzepaku to wszystko spokojnie i na czas zrobisz.

2 Tygodnie????? Po co 2 tygodnie czekać ? To po zwykłym roundap 360 można zaorac pole po 5-7 dniach (wystarczy żeby na perzu były pierwsze oznaki żółknięcia). Butelka roundap 360 (albo innego tego typu środka) wystarcza na 0,2 ha. Ale kiedy dodasz siarczanu do opryskiwycza to butelka oprysku typu 360 pokojnie wystarcza na 0,25 ha.

 

Jeśli zastosujesz roundap energy to możesz zaorać pole zgodnie z instrukcją już 24 godziny po oprysku. W ubiegły roku zastosowalm roundap energy i zaoralem po 3 dniach i bylo OK. Roundap energy jest jednak kilka złotych droższy i wystarcza na 0,25 ha.

 

Polecam więc zwykły roundap 360 albo inny tego typu środek w połączeniu z siarczanem. Daje się 5kg siaraczanu na ha. I wychodzi taniej niż energy :P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

problemem nie jest sam termin orki, chodzi mi przede wszystkim o siew, nie chcialbym posiac a pozniej sie okaze ze nie wzejdzie :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

nie pryskaj teraz, mam taki sam problem i robie tak:podorywka, ciężkie brony 2x,pług +kolczatka, agregat i siew, i na perz pryskam kiedy rzepak trzeba dosuszyczyć. Nie musisz pryskać 2 razy rundapem. Ale to już zależy od Ciebie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

haha, za rok to az strach myslec jak to pole bedzie wygladac :)

trzeba cos z tym zrobic teraz - pole jest zieloniutkie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
problemem nie jest sam termin orki, chodzi mi przede wszystkim o siew, nie chcialbym posiac a pozniej sie okaze ze nie wzejdzie :(

nie bardzo rozumiem co i dlaczego miało by nie wzejść :/


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Pawełku spróbuj w tym roku tak zrobic a założę się że 3 dni nie starczą. Jest zbyt mokro aby w maxymalnej ilości zniszczyć perz. Mi chodzi aby zniszczyć cały na polu a nie za 2 lata znowy go pryskać. Ja nie robię roundapem. Perz niszczę w burakach i rzepaku. A jak teraz go poorzesz to więcej go puści i więcej go wykończysz. A jak chcesz na ściernisko dawać to jeszcze musiałby poczekać aby jak najwiecej puściło pędów. A do przyszłych żniw bym nie czekał bo więcej stracisz w nawozach jakie posiejesz na perz niż kosztowałby zabieg chemiczny.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

dzis prysnelismy roundupem energy :)

na rano zostal jeden maly kawalek, rano z reguly mniej wieje a z boku sasiad ma warzywa wiec nie chce mu tego przypalic :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

my tez pryskamy jakims na sciernisko,tylko ze w tym roku nie roundapem,ale rofosatem 360sl,bo taniej wychodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Po zebraniu słomy czy czego masz na polu siknij Roundup energy i zostaw na 2 tygodnie (ja tak robie) potem bierz pług i jazda na pole orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj