Skocz do zawartości
asior14

Gospodarstwo rolne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asior14    4

Co sądzicie o kupieniu gospodarstwa w dzisiejszych czasach? Posiadam swoje ale ciągle mnie zalewa i nie mam już sił:(

timek2009    14

patrzac na to wybral bym na wielkoposce kolo poznania na jakims wzniesieniu a skad jeste (region okolice??itp)

Bartek72511    41

koło poznania ziemia na pewno droga jak cholera więc lepiej gdzieś w tańsze tereny się przenieść ;) Jednak wiadomo jak to teraz z opłacalnościa rolnictwa jest, jednak jak wiadomo, ziemia najlepsza inwestycja;)

Wiadomość z agroFakt.pl

timek2009    14

ja mam ziemie 3 klasa a rzepaku i burakow so nie zasieje ale przynajmiej aby mam wode w pinicy a niemieszkam na wzniesieniu

1994szymon    15

WLKP- bardzo ładny region :) Ja osobiści nigdy nie wyprowadziłbym sie z mojego domu. Dom ma zaledwie 18 lat a wszystkie budynki gospodarcze nie mają nawet 30. SENTYMENT :D

master0608    0

Co do wody to jesli juz kupujac gospodarstwo to gdzies gdzie jest dobra melioracja i zdala od Warty ;) Sam mieszkam praktycznie pod samym Poznaniem wiec wiem jak sytuacja u mnie i w okolicach wyglada.

Edytowano przez master0608

Dodi    105

Na Lubelszczyźnie było ładne gospodarstwo do sprzedania. Tylko przy głównej drodze. Nie wiem czy jeszcze aktualne

xsc    54

Proponowalbym zamknac temtat i otworzyc go za kilka lat, gdy autor troche wydorosleje.

Sprzedawac gosp. i kupowac gdzei indziej- totalny bezsens....

martini89    3

W Danii jest odwrotnie niż to opsuje XSC . Tamtejsi rolnicy by rozpocząć interes związany z rolnictwem ,sprzedają bez sentymentów swoje dotychczasowe gospodarstwo i kupują nowe w zupełnie innym regionie kraju...

kris82    4

dlaczego bezsens? akurat kolega podał mało konkretnie ale znam taki przypadek sprzedania gospodarstwa z powodu zbyt dużych ilości działek-30 ha 20 pól a sąsiedzi nie chcieli się zamieniać tylko kupić od niego i trafiła mu się okazja więc posprzedawał im a sobie kupił 38 ha w 3 kawałkach z ładnymi budynkami. Tylko minus że 250 km od starego gospodarstwa i trochę żal ze starego miejsca się ruszać. No i w Polsce chyba jest największe przywiązanie do jednego miejsca bo za granicą już nie ma takich sentymentów jak napisał MARTINI89

asior14    4

1. nieustanie mnie zalewa

2. pola rozciągnięte na odległości 12 km

3. 24 działki o małej powierzchni

Duzy1    8

Jak masz tylko tako możliwość to się przenoś

Tylko znajdź coś dobrego żebyś później nie żałował

JAKIE SENTYMENTY ?

Patryk3802    183

Dolnyśląsk by ci pasował tu w moich terenach nikt nie zna co to jest powódź. bardzo długi okres wegetacji (najdłuższy w Polsce) ziemie rózne są w moim regionie od IIIa do IV ale cena nie wychodzi na wyższą stawkę jak 15tys/ha

Kukuszenko    1

Hmm, sam mieszkam w WLKP, 15 km od Pń. No i zależy gdzie, ale woda jest jednak. Chociaż w moich okolicach dość mało.

Konczyk694    66

Patryk3802... hah 15 tyś zł za 1 ha ? To ile byś miał za m2 ? 1.5 zł ?

po 10 zł jest za m2 ... i to minimum

Izmo    0

Ja się rozglądałem też za jakimś gospodarstwem najwięcej ziemi na sprzedaż jest w zachodnio-pomorskim i w wielkopolsce. Ceny są różne wahają się od 1,5-4zł za metr czyli od 15tyś za hektar. Na wschodzie raczej ciężko znależć ziemie na sprzedaż ale myśle że to kwestia tego że ludzie z tamtych stron nie ogłaszają się w internecie. Trzeba pojeżdzić i popytać, najlepsza ziemia okolice hrubieszowa klasa II, a nawet i I, ale chyba nikt takiej ziemi nie sprzeda.

Po co 2 klasa lepiej kupić więcej 4 jak dobrze nawieziesz to i tam się plonu dobrego doczekasz. Cena zależy też od wielkości pola tam gdzie są malutkie kawałki też są niższe ceny za ziemię. Przeprowadzka powinna być ukierunkowana pod zbyt produktu który sprzedajesz jak jest teka możliwość?

Tylko tam gdzie drogie produkty rolne to i stawki znowu droższe.

marcin509    1

Jestem z okolic Hrubieszowa, idzie tu znaleźć ziemie do sprzedania ale realne ceny zaczynają się od 25tys. za hektar. Żeby kupić dochodowe gospodarstwo bez "bańki" niema po co przyjeżdżać:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pedro2
      Witam.

Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...

Proszę o porady
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.