tomparkiet

CO LEPSZE 5M CZY NH 4020

Polecane posty

tomparkiet    1

Witam tak jak w temacie mam mały dylemacik otóż nie wiem który ciągnik wybrać nh czy jd cena ta sama moc podobna jeżdziłem dziś nh to jak dla mnie on sam ledwo jedzie nie mówiąc jak się uczepi do niego przyczepę tak z 7 ton jd nie jeżdziłem przerażają mnie tylko w jd te chińskie mosty niby każdy mówi że standarty jd jak najbardziej zachowany ale po przejściach z wiertarkamii diaksami made in china jakoś to do mnie nie dociera prosze o wypowiedzi najlepiej użytkowników obu marek (absolutnie nic nie mam ani do jd ani do nh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Seria T4000 to raczej specjalna obniżana wersja np. do niskich budynków, wiec tego JD5M porównuj z NH T5000, raczej one będą podobne gabarytowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jeśli chodzi o te wiertarki...to pamiętaj wiertarka "jako tako" made in china to nie to samo co wiertarka bosha wyprodukowana w chinach, standardy muszą być zachowane, a do produkcji jest wykorzystywana tania siła i dobra gospodarka, tak samo w JD....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

niestety takie są prawa ekonomi a by zwiekszyć zysk trzeba zmniejszyć koszty produkcji (np. niemcy 5 euro za godzine a chiny euro za godzine). a co do jakości to niemiałbym oba ponieważ standardy obowiazują danej firmy nie zależnie czy w usa czy w chinach z tego powodu gdyż dana firma dba o swoją reputacje.

 

a co do ciągnika to ja bym brał JD bez zastanawiania się jeżeli chodzi o Ci tylko o to made in china.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Te 5 Euro to przemnóż sobie parę razy-a co do jakości to jak najbardziej istnieje (chociaż może powinienem napisać-istniała) zależność między finalną jakością wyrobu a krajem w którym ów produkt został wyprodukowany.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli ciągnik będzie więcej robił roboty w polu niż w np. chlewni to zdecydowanie JD. Jest on większy od NH i bardziej komfortowy. Tak jak kolega @Pawel20 napisał jeżeli chcesz porównać JD z NH to raczej JD 5M z NH T5000. Jeżeli w grę wchodzą tylko te dwa to ja jestem za JD. Napisz jeszcze co ten ciągnik ma robić i ile ziemi ma do obrabienia.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

mam okolo 12 ha w tym 8 ha łąki obecnie mam fendta 304 72km z 94 roku to jak dziś przyjechałem od dilera po jeździe próbnej nh i wsiadłem do fendta to on ma 17 lat ale to inna bajka ( nie zachwalam fendtów bo mają też swoje wady ) ale on przynajmniej jakoś jedzie mam przyczępe do transportu drewna z hds i wczoraj wiozłem około 7 m3 dębu to jest około 7 ton + przeczepa 5.5 tony i jakoś dawał rady ,jd z tą przyczępą jakoś widzę ale ten nh to chyba cienko by mniał, tylko znów nh ma skrzynię 40 a jd 30 i teraz + dla nh. a porównuję jd z nh serii 4000 ponieważ jest cena taka sana i we wniosku mam przedział od 60 do 70 km

Edytowano przez tomparkiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

przemyśl wybór JD bo w mojej wiosce dwóch znajomych kupiło JD i w ciągu niecałego roku jakieś 8 miesięcy robili dwa razy pompę paliwa!


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

@ piwex16 a dlaczego robili pompę? 1 główny powód siadania pomp to złe paliwo!! a tego 5 M nie można ze szybką skrzynią wziąć? zawsze możesz aneks zrobić na np 80 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przemyśl wybór JD bo w mojej wiosce dwóch znajomych kupiło JD i w ciągu niecałego roku jakieś 8 miesięcy robili dwa razy pompę paliwa!

Ciągniki się psuja, ale obiektywnie rzecz biorąc najmniej awaryjny jest Fendt i JD, a najbardziej NH (dane z gospodarstw niemieckich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

nie akurat ten właściciel który kupił tego JD to nikogo nie dopuszcza do niego nikomu nawet niewolni przejechać się bez niego i a paliwo leja ze stacji dobrej jakości.


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

dobra jakość;] pojęcie względne...;] zamawiamy do nas paliwo u jednego wypróbowanego dostawcy...w grudniu przywiózł "zimowe" na szczęście tylko 500l i co się okazało...parafina po jednej nocy się wytrąciła! i trzeba szukać gdzieś indziej bo nie można pozwolić sobie na byle co w zbiorniku tak wiec nawet jak myślisz że lejesz na sprawdzonej stacji to może się kiedyś zdarzyć że zrobią Ci psikusa;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj