sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

lebek5    56

małopolska powiat dąbrowski 4.70 +vat (-0.20 od poniedziałku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

No może i tak ale ogladając agrobiznes to od bardzo długiego czasu ciagle te same bzdury tam gadaja kiedy bym nie właczył zawsze gorka i górka nie ma komu sprzedać itp, a jednak jakoś im sie kreci, to tez jest zmowa cenowa i robienie wody z mózgu rolnikom . Poza tym mase rolników już wykończyli i wykańczają bo było 18 mil świń niedawno w zeszłym roku juz 13 a obecnie jest 12,5 mil i dalej spada a to nie zlikwidowało 10/15 rolników tylko cała masa Je***ła to dziadostwo, Bo sie nie da pasze, zboże, Koncentraty, prad życie itp ile po drożało a tu ciagle to samo żadnej stabilnosci i tylko w kółko[2,80-5zł żywa no teraz w grudniu troche wiecej] ale już dziś mamy 4,60 zł i dalej spada. Niedługo bedzie tak ze na paliwo nie bedzie stać bo na pewno bedzie drożeć a śninie łatwo przewidzieć że cena bedzie ta sama co przez ostatnie 20 lat. Ja tam jestem zdania że świnie to niech sobie zakłady miesne chowią w tej cenie a ja wole zborze sprzedać i bede miał to samo albo wiecej bez roboty przy tym dziadostwie. I nie gadajcie mi że da sie rozwijac na tym bo jak by tak było to by rolnicy o 5,5 mil mniej nie chowali !!!! I mIeszkam w kuj- pom i z jakim kolwiek rolnikiem nie gadam to każdy ku**wi na te świnie!!! [ A 12,5 mil świń jest bo podawali w agrobiznesie ostatnio]. Pozdrawiam i życze wytrwałości :P

jedynie co madrego napisales to ostatnie zdanie

jak ci sie nie oplaca przestan chowac i biadolic dla niektorych swinie moga byc caly rok po 6 zl i tez bedzie zle

KL E 6.4 ZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

A co może mamy świetna cene ?? Jak chcesz to możesz po 3 zł sprzedawać zakłady cie przyjmą :) I nie ściemniaj dobrze wiesz że jest do kitu cena bo jak by tak było to świń i zadowolonych rolników było by coraz wiecej a nie odwrotnie :) 5,5 mil świń mniej to mówi wszystko za siebie :)

Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Niestety "Dzialkowicze" w rolnictwie niemaja co szukac teraz ,teraz niechowa sie 20 swinek a 300 wtedy mozna mowic o jakiejs oplaclnosci.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

cene jaka mamy nie jest szczytem marzen ale tez nie ma tragedi wielokrotnie juz pisalem ze zostana najlepsi hodowcy co beda mieli dobra genetyka zywienienie utrzymanie zdrowotnosc i ilosc koniec kropka

bo chyba nie myslisz ze utrzymasz sie z kilku macior ? i nie wiedzac ile kosztuje cie wyprodukowanie tucznika ale to nie temat do dyskusji o tym

pozdrawiam rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie wczoraj pojechały po 4,80+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski spadek o 5 groszy


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
...bo chyba nie myslisz ze utrzymasz sie z kilku macior ? ...
u mnie w okolicy wszystkich co mieli maciory wywiało, każdy zostawił sobie jedną sztukę aby mieć te kilka sztuk tucznika dla siebie i rodziny a co zostanie to po ludziach sprzedać.

 

Natomiast druga sprawa jest taka że coraz więcej znajomych pyta się o świnki, czasem zapyta czy nie znam kogoś kto by porobił im wędliny itp. Jest to efektem hodowli przemysłowej niestety - każdy z nich mówi że już się najadł wieprzowiny ze sklepu (fermowa) i zapłaci więcej za coś "co ma smak, nie podskakuje na patelni i żołądka nie nadyma" ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego aby na pytaniu się nie skończyło, znajomy ma 2 sklepy odzieżowe ( dobrze prosperujące ) i właśnie chciał takiej swojej kiełbasy tylko myślał że za 15 zł/kg bo tucznik na skupie 5 zł/kg. Kupił raz połowę tego co zamówił i się nie odzywa bo pewnie lepsze (tańsze) te ze sklepu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

mnie to nie interesi, nikt im robić nie będzie wędlin ale widać że zaczyna się popyt co nie zmienia faktu że na skupie świnka 4,9 ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

My nie robiliśmy pod zamówienie tylko odstąpiliśmy z tego co dla siebie było.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

u mnie w okolicy wszystkich co mieli maciory wywiało, każdy zostawił sobie jedną sztukę aby mieć te kilka sztuk tucznika dla siebie i rodziny a co zostanie to po ludziach sprzedać.

 

Natomiast druga sprawa jest taka że coraz więcej znajomych pyta się o świnki, czasem zapyta czy nie znam kogoś kto by porobił im wędliny itp. Jest to efektem hodowli przemysłowej niestety - każdy z nich mówi że już się najadł wieprzowiny ze sklepu (fermowa) i zapłaci więcej za coś "co ma smak, nie podskakuje na patelni i żołądka nie nadyma" ;)

 

U mnie jeden z sasiadów ma maciory i sprzedaje tylko prosiaki. Ale od jakiegoś czasu chowie 10/15 sztuk na sprzedaż ale tylko dla własnych odbiorców i cena wiadomo inna ale tez karmione sa tak po staro polsku bym powiedział :D Parnik itp, Tylko wiadomo duzo tych świnek nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wszystko co piszecie to prawda i zgadzam sie ze super mieso i cena oczywiscie musi byc lepsza ale to nie zmienia faktu ze na tym kokosow nie da sie zarobic bo ilosc za mala i to zajecie powinno byc jak dodatkowe i przyznam ze sam czesto ubijam dla siebie loszke po pierwszym oproszeniu ktora jeszcze po odsadzeniu przyrosnie wolniej nowym miesem lepsza ta sztuka od tucznika

cena bez zmian KL E 6.40 +2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Pini też od dziś zjechał 30 gr

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Powiat Żuromiński 4,70 + VAT


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Lubelskie 4.6 +vat

 

Póki co widoków na podwyżki brak ,bessa w świńskim biznesie trwa i trwa mać -żeby nie powiedzieć ku... mać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

witam panowie czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć co to jest cena poubojowa??? jak to się liczy te mięso bo ja za cholere tego nie rozumiem i czy jak sie sprzedaje poubojowo to lepiej się wychodzi jak za żywą wage????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

nie mam z tym do czynienia ale kolega sprzedaje , liczy sie wybicie i miesnosc tuszy , czyli waga tuszy i klasa , s,e u, .... , ale musisz miec pewna ubojnie bo do tej co kumpel oddaje to jak ma miesnosc to wybicie slabe lub odwrotnie i do ceny dnia ledwo dociaga , no i wiem ze niewiadomo dlaczego potracaja mu 3 procent wagi jesli ida poubojowo , na wage zywa sa opasione i tak biora 3 procent , ja sprzedaje bydlo i tez nie moge tego pojac bo nie mam wydruku a do tucznika wydruk daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj