Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cipekfan69

kulig :D od strony prawnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kulig
cipekfan69    0

witam! chciałbym się dowiedzieć czy mogę sobie od tak zorganizować kulig a jeśli nie jakie warunki muszę spełnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perdek    0

organizuj od tak nie rób nic ja już tak przez 4lata robie ale osób poniżej 10 lat nie biore chyba ze do kabiny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    72

Możesz robić bez przeszkód ale nie możesz go zorganizować na drogach publicznych. Czyli tylko drogi polne, leśne lub prywatne. Pozwoleń też chyba żadnych nie musisz mieć. Jest to impreza dla znajomych czy w celach zarobkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

LOST    7

No na pewno nie na często uczęszczanej drodze publicznej, ale ja bym radził zdobyć duże sanie i dopiero do nich te małe, bo pomyśl co by się działo jakby sanki wjechały pod ciągnik(wiem jak się mówi '' powoli będę hamował i będzie dobrze''{ a co jak będą jakieś komplikacje}) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    52

w zeszłym tygodniu na zetce policjant wyłożył;na drogach publicznych nie wolno nawet z tyłu sań konnych;na drogach innych(leśnych,prywatnych)za zezwoleniem właściciela drogi.o bezpieczeństwie to wiadomo co mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    13

Ja tam już z 5 lat mam kuligi ... Na drodze "Leśnej" polnej, nikt się nie czepia, i przez te 5 lat nikt nigdy nie ucierpiał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Tylko dla znajomych a co do dużych sań z przodu to mam nawet na podnośniku taką płyte i do tego big-bag w środku słoma i to zabezpiecza w pewnym stopniu w razie w :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    72

Jak dla znajomych to spokojnie bo jak w celach zarobkowych to radziłbym uczestników ubezpieczyć żebyś nie musiał im w razie czego płacić ze swojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Kolego bezpieczeństwo przede wszystkim, żeby nie doszło do kolejnej w tym roku tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    52

ja nie mówię że mają się was czepiać,tylko przedstawiam fakt prawny.jeśli sąsiada droga to warto mu powiedzieć(uzyskać zezwolenie)żeby potem nie ględził po wsi,na leśnych często można spotkać strażników,ze względu na kradzieże drewna,gajowemu słowo nie zawadzi.kuligi z głową i miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    492

Kulig w sensie koń plus sanie a nie sanki i samochód to zaprzęg konny. W oparciu o przepisy prawa dla tekiego zaprzęgu może się poruszac po drogach publicznych. Oczywiście od zdrowego rozsądku powożącego zależy gdzie pojedzie. Myślę, że przejazdf po ruchliwych drogach będzie mało przyjemny, logiczne jest więcże lepiej wybrac ciche wąskie drogi. Jeśli ma być to kulig zarobkowy warto by pomyslec o jakimś ubezpieczeniu NW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×