POLKOP

Nowy rozrzutnik 8 ton

Polecane posty

POLKOP    2

Chce kupić nowy rozrzutnik 8 ton do 30tyś produkcji krajowej

Jakiego producenta polecacie? Może jakiś fotki w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mack    1

Polecam rozrzytniki Cynkometa :lol:dlaczego:

1.Dobre wykonanie i cena w sam raz

2.Jest ocynkowany(dodatkowo zabezpieczony przed korozja), a poza tym cynkomet ma dobra opinie wsród uzytkowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Warto trochę dołożyc i kupic rozrzutnik z wyższej półki, napewno dłużej posłuży: Unia Tytan 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Chce kupić nowy rozrzutnik 8 ton do 30tyś produkcji krajowej

Jakiego producenta polecacie? Może jakiś fotki w pracy.

Rozrzutnik 8t To wydatek ok 50 tys zł brutto. Takie ceny ma Cynkomet Warfama Metal-fach. Do tytana 10 trzeba jeszcze z 10 tys zł dołożyć. Za ok 30 tys to może byś kupił 6t z warfamy w podstawowej specyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Cynkometa za 50? no chyba że 6-tonowego lub na 2 wałki i też nie bardzo, ja wiem że to nie jest więcej warte ale fundusze swoje robią, taki rozrzutnik naprawdę nie powinien więcej kosztować jak 40000 brutto


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
jaro30    11

Ja ZA swój w kwietniu dałem 22700 netto (prywatny)szerokie koła,pneumatyka,dwa ślimaki,boki 75 cm.Jeżeli chodzi o METAL FACH to cena 6t to 43000 a 8t 53000 cynkomet 8t 56000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Danielhaker dobrze napisał że za 1 masz 2 i ja właśnie się tym kierowałem bo dokupując zastawki do kukurydzy za 3tyś mam przyczepę technologiczną plus 2 taki sam rozrzutnik i za 60 tyś (niecałe) mam dwa zestawy do kukurydzy.ALE TO MOJE ZDANIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

właśnie. ja sie zastanawiam miedzy 6 a 8 tonowym oczywiscie od prywaciarza. (podejrzewam ze do tego 8-tonowego wejdzie mniej niz np do warfamy 6t. ;) ) Wie ktoś moze czy ursus C-385 (bez przedniego napedu, 76 KM) da rade w ósemce? u mnie pola to prawie wszystko piachy. nigdy nie ma problemu ze za mokro a obornik woze na ztalerzowane sciernisko albo po zycie albo po kukurydzy. nie ma wzniesień. chodzi mi głownie o to czy nie bedzie sie kopał bo reszte oczywiscie mozna wyregulowac biegami i predkoscia posuwu. Wypowiedzcie sie panowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Takim ze wystarczy popatrzyc i porownac golym okiem np warfame 6t i prywatnego 6t i widac duzą rożnicę w pojemnosci. wiem bo we wsi jest i ten i ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie wiem jaki rozrzutnik widziałeś skoro twierdzisz że na 6t z Warfamy wejdzie więcej niż na 8t prywatny.Wymiary 8t to długość 4.5m szerokość 2.06 wysokość bort 75cm a z tego co wiem to 6 zWARFAMY nie ma takich wymiarów. A wracając do twojego pytania to 385 poradziy sobie bez problemu w 8 pod warunkiem że warunki będą odpowiednie bo jak jest mokro to i z napędem ma co robić.JA mam 8 od kwietnia i jestem zadowolony ,zastanawiałem się nad METAL FACHEM 6 ale za duże pieniądze a za mały rozrzutnik i wcale tak szeroko nie rzucają te pionowe wałki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Jaro30 ogólnie poleciłbyś ten 8 tonowy? no ja mowie u mnie nie ma problemu ze jest za mokro czy cos. w jakim ciagniku ci chodzi ten rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

RAFAL2703-ogólnie polecam bo za tą kasę nic lepszego nie kupisz .Tylko żałuje trochę że nie wziołem z posuwem hydraulicznym dopłata była 3,500tyś a to dobra sprawa.Napisałem że za tą kasę nic innego nie kupi -kupi dobrego FORTSCHRITTA bo oglądałem kilka sztuk ale tam trzeba mocy .Swój ciągam Agroplusem 85 (nie używam przodu).Polecam ten rozrzutnik dałem za niego 22700netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dzięki @jaro30.

Jak sądzicie, z używanych 8-tonowych lepszy byłby jakiś na tandemie czy jednoosiowy?

 

Miał ktoś styczność z przeniesieniem napędu na koła rozrzutnika? Jak w tym egz.:

 

allegro.pl/rozrzutnik-8-ton-z-napedem-stan-bdb-i1355535505.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie jest wasze zdanie na temat rozrzutników metal-fach 6t lub 8t? bo nigdzie o nich nie ma żadnej opini ani nawet zdjęcia z pracy a rozważam wzięcie takiego na MGR. i podstawowe pytanie. czy farmtrac mocy ok 82KM da rade z 8 tonowym? dodam że w przyszłości planuje kupić jakis ciągnik o mocy ok 120KM i chciałbym żeby już i pod tym kontem dobierac maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj