Zaloguj się, aby obserwować  
pawel970

Jaki ciągnik kupić?

Polecane posty

pawel970    0

Szukam traktora o mocy 65-79KM . Mam 4ha5 ha łąk i 7ha ornych. Chodzi mi o traktor niezawodny, z łatwym dostępem do części i niskim spalaniem.

W cenie ok. 33000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

to ursusa 914

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Troszkę mocniejszy MTZ 82 albo jakiś ursus np. 4512 ale nie wiem czy za 30 tysięcy takiego dostaniesz...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BUSTED nie bądź śmieszny w tej cenie można wziąść mtz 82ts który jest o niebol lepszy od ursusa i w dodatku młodszy i mmniej pali

 

ja polecam mtzy maszyny nie do zajeb... i dostęp o części super

 

 

http://allegro.pl/mt...1248953850.html

 

http://allegro.pl/mt...1263660817.html

 

Masz nawet z turem w tej cenie 

 

 

http://otomoto.pl/mtz-mtz-82-A19518.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Szukam traktora o mocy 65-79KM . Mam 4ha5 ha łąk i 7ha ornych. Chodzi mi o traktor niezawodny, z łatwym dostępem do części i niskim spalaniem.

W cenie ok. 33000zł

Zetor 7211/7245- w tej cenie bys sie wyrobił raczej, te hektary by obleciał w mik.W zetorze liczy sie także wysoki Komfort, komfort i jeszcze raz komfort. To jest traktor niezawodny, dostep do czesci- wsiadasz w auto jedziesz do najblizszej agromy-skladnicy nowych czesci kupujesz przywozisz montujesz i gra. Co do spalanie- Spalic napewno nie spali duzo ale robote zrobi- jak masz ziemie IIV-IV to da rade w pługu 4... a z wałkiem to w pługu 3 skibowym z wałem. W ciężkiej robocie wciągnie miejscami nawet 10 L.... ON. Ale w tym komforcie i w tej sile... to nie jest az tak wiele... :blink: Myślę że przeczytałeś ten cały mój post, i że go zrozumiesz.

Pozdrawiam.:D

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

tata, mtz lepszy od ursusa 4512, somsiad miał 4514 i naprawdę dobry traktor(ale zachciało mu się new hollanda 90km z turem, który ma 20lat, juz dwa razy wkładał w NH po 8tys zł, a tamtego ursusa miał kupionego nowego w 2003roku) oszczędny silnik miał, skrzynia niby 8/2 ale biegi były dobrze zestopniowane :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Szukam traktora o mocy 65-79KM . Mam 4ha5 ha łąk i 7ha ornych. Chodzi mi o traktor niezawodny, z łatwym dostępem do części i niskim spalaniem.

W cenie ok. 33000zł

 

Ja Ci mogę z czystym sumieniem polecic makę Deutz, użytkuje ciągnik tej marki od ponad 3 i pół roku ( nakręciłem nim ponad 800mth) i jestem z niego zadowolony ( przez ten czas wymieniłem w nim jedynie pompkę paliwa: koszt 100zł+transport i przewód hydr.

pala mało(mniej niż Ursusy, Zetory, MTZ itp.)

O częsci nie trudno mnustwo jest na Allegro, ponadto znajdziesz je w sklepach Grene i na www.granit-parts.com ale jak kupisz ciągnik w dobrym stanie to długo będzie Ci służył...

Są to ciagniki w pełni mechaniczne bez elektroniki aczkolwiek bardzo wygodne ( wszystko wchodzi płynnie bez zgrzytów i szarpaniny z dżwigniami)

 

Na taki areał z powodzeniem wstarczył by Ci Deutz Dx85 o mocy 80KM kupisz go w granicach 30 000zł (wersja 4x4) Znajomy ma takiego prawie 3 lata zrobił nim ok. 1500mth i jest z niego zadowolony bo jedyną rzeczą jaką do niego dołożył była dentka od tylnego koła ;[

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tej marki to pytaj... :(

 

 

tata, mtz lepszy od ursusa 4512, somsiad miał 4514 i naprawdę dobry traktor(ale zachciało mu się new hollanda 90km z turem, który ma 20lat, juz dwa razy wkładał w NH po 8tys zł, a tamtego ursusa miał kupionego nowego w 2003roku) oszczędny silnik miał, skrzynia niby 8/2 ale biegi były dobrze zestopniowane B)

 

8/2 są dorze zestopniowane :blink: ciekawo z której str. bo do pracy sa ogólnie 2 biegi jeden za szybki drugi za wolny :D

 

 

tak ogólnie wygląda taki Deutz:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

@przemrolnik nie mogę się z Toba do końca zgodzić bo z tymi częściami to jest różnie. Piszesz że łatwy dostęp części do zetora ok wierzę Ci ale u mnie na podkarpaciu jest inaczej zetory to można na placach policzyć i Ci co je mają to narzekają że cześci drogie i nie zawsze dostępne no a do ruskich sprzętów jest co nie miara a to dlatego że w co drugim domu jest MTZ lub JUMZ więc to jest dostosowanie do potrzeb klijenta.


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Akurat ja na docisk sprzęgła do Zetora 5340 czekałem prawie 2 tygodnie :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

MgrLukash jechałeś w ogóle nim??? ja jechałem :D mam 5314 z 98roku i miedzy biegiem 2 a 3 szosowym jest spora różnica, ale 3szosowej w przy uprawie nie wrzucisz bo za szybka ;[ 4terenowa ciut szybsza od 1szosowej B) a w tym 4514 to takiej różnicy nie było jak u mnie z 2 i 3, tylko bardziej nadrabiało się prędkość gazem :( jechałem nim to wiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie miałem tej przyjemności :D ale tak twierdzi moich 2 znajomych którzy mają Ursusy (3512 i 5714) a poza tym czego można się spodziewac po 40letniej skrzyni Massey Fergusona :blink: każda praca wymaga dostosowania odpowiedniej prędkości...

dla porównania w MTZ masz 18/4

w Deutz'ach 24/6, 20/5 lub 15/5

 

Mtz odpada bo maszyny zostają, a są do np C-360. No i mtz do siana nie zabardzo.

 

A to ma byc jedyny ciągnik w gospodarstwie czy jak?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

To ja niewiem jak jest u was, u mnie maja duzo czesci na skladnicy i do zetora mają wszystko od ręki. Mówie prawde. Macie naprawde źle ze nie ma u was tak dobrego dostepu do czesci.... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ogólnie to części są tylko tego nieszczęsnego docisku nigdzie nieszło dostac :lol: więc aż z Kalisza mi ściągali :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym polecił zetora 7211 lub 7245, w miare tanie ciągniki, z częściami też nie ma problemu, jeżeli chodzi o niezawodność to myśle, że te zetory są w 100% niezawodne :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak to? Inna lecz ta sama? Czyżby prędkości na poszczególnych biegach były nieco inne? :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Za tą kasę można kupić zetora 5211 i w zupełności wystarczy albo 7211

Duża kabina , wspomaganie i wiele innych fajnych rzeczy w porównaniu do C360 to wypada jak JD

A jak maszyny zostają po c360 to zetor 7211 będzie miał troszkę lżej od c360


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja Także zgadzam Się z @misiek123.

Nie żeby nie było że : "Kazdy żyd swój towar chwali".

Ale wybór Zetora byłby najlepiej na miejscu.

Kup zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj