Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz165

Case vs New Holland

Polecane posty

mateusz165    0

Witam. Który ciagnik byscie mi polecili case maxxum 125 czy new hollanda t6050. Ciagniki mialy by pracowac na ok.80ha z plugiem 4 skibowym,agregat uprawowo siewny 3m bierny opryski i nawozy. Do pomocy mial by jescze zetora 16145. Do serwisu new hollanda mam spory kawalek drogi bo jestem z mazur a musze jechac do Brodnicy, Case jest blizej bo kolo Augustowa a pozatym znajomy z okolicy jest przedstawicielem w Case. I jak z cenami tych ciagnikow?? Prosze o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

CASE masz w Płoskini - mirtrans czy jakoś tak poza tym mają oddział w Mrągowie, przynajmiej niedawno byłem u Michała i funkcjonowało to a znajduje się obok JD i FARMTRACa. Mieli tam CASE i stał kiedyś nawet STEYER.

Brodnica miała NH w Sorkwitach koło Mrągowa (PERKOZ się nazywało) ale pozostał tam ponoć tylko serwis, ze sprzedażą NH obecnie tak jak mówisz - Brodnica.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam NH t 6030 wersja mniejsza od t 6050 i jestem zadowolony:) ale w twoim przypadku wybrałbym case bo dilera masz blisko zwłaszcza ze znasz tam kogoś u mnie w NH pracuje kolega i jak mam ciągnik na serwisie u nich to wszystko wiem co się z nim dzieje:) a jakościowo i cenowo myślę ze to samo oczywiście zaraz fani case będą wołali ze to nie to samo i takie tam ale to moje zdanie ( spójrz na większość podzespołów zobaczysz tam logo CNH) a jak zajrzysz pod maskę to zobaczysz to samo w środku troszkę inaczej bo ehr jest troszkę inny i to chyba wszystkie różnice w tych modelach bo w większych różnic jest sporo więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jeżeli masz bliżej to bierz case a jak znasz jeszcze dilera to już 2 za, możesz wynegocjować lepszą cenę i serwis weźmie mniej za ewentualne dojazdy


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A może case puma 125? 19 biegów do przodu w opcji 500kg cięższy i recyrkulacja spalin (przy tej samej normie spalin i tym samym silniku powinien mniej spalić od tego bez recyrkulacji).


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Nie bierzesz jeszcze pod uwagę innych ciągników np. DF, John Deere, Class ?

Masz jeszcze inne ciągniki ?, bo mógłbyś sprzedać zetora i kupić albo lepszy ciągnik albo drugi mniejszy.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem bierz case jak masz blisko dealera bo w sumie to jesden koncern. Jak mój przedmówca napisał zastanów się nad pumą ja mam NH T6070 PC (o ile się nie myle odpowiedznik pumy) i zprawuje się bardzo dobrze nie mam z nim najmniejszych problemów :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz165    0

@ pasjonat36 mam jeszcze ursusa 912 i c360 te dwa chcę sprzedac i w ich miejsce kupic ciagnik o mocy 120-130km. Zetora nie sprzedam na pewno, przynajmniej teraz bo to jest ciagnik, ktory tankuje pale i jade. A jaka jest roznica w cenie miedzy maxxumem a puma?? Kiedys myslelalem nad john deerem 6630 ale jak teraz pojezdzilem tym casem to jestem za ta marka. Kolega mowil, ze jak cos to mozna z nim pojechac i wypróbować ciagnik albo sprowadzi na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@maks95 ej mógłbyś mi powiedzieć jak tam są rozłożone* biegi?? Mam na myśli to że w maxxumie są dwa biegi 8 połbiegów i w opcji dodatkowy półbieg i tam jest tak że na pierwszym biegu jedziesz max 10km/h a na drugim już max40 plus dodatkowy 17 bieg i lecisz 50 , pierwszy półbieg drugiego biegu zachodzi* na 8 półbieg 1 biegu czyli na piewszym półbiego drugiego biegu jedziesz max 9km/h , A u Ciebie jak jest ile ma biegów ta skrzynie i ogólnie jak sa one rozłożone . Przepraszam autora za OT


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam 19x6 tylko że 19 to nadbieg i wtedy powinien jechać 50 :D ale zgodniw z polskim prawem jest zablokowany przy 40km/h ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@maks95 wiem wiem :D ale mi chodzi o te biegi (a tak w zasadzie to półbiegi) niżej* czyli do 18 jak to jest 3x6?? (3 biegi razy 6 półbiegów ) czy jakoś tak? I od ilu km/h do ilu poszczególne końcowe półbiegi wystarczają mam myśli np ostatni półbieg 1,2,3 biegu no nie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi ci o biegi pełzające to nie mam mam poprostu 19x6 bez sprzegła żadnych pułbiegów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Aha myslałem że są jakieś biegi bo jakoś trudno mi to jest sobie wyobrazić no niby ful powerschift no ale hmm ok dzięki o to mi chodziło.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie do końca moim zdaniem zaczeła się od fiata który po kupieniu forda dokupił case i powstał koncern CNH Global czy jakoś tak nie pamiętam już dokładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

nie cnh global tylko chyba international harvester company, początek firmy IH sięgają 1830roku kiedy wynalazca Cyrus Hall McCormick skonstruował żniwiarkę wyposazoną w stół do odbierania zboża ;[ w 1847 mccormick zakłada spółkę w chicago firmę Harvesting Machine Company a na początku XXwieku łączy się z Deering Harvester Company i 3mniejszymi producentami sprzetu rolniczego ;[ wtedy powstał IHC :D Pierwsze traktory był zbudowane(ihc) w latach 1904/5, w ciągu 5lat stali się najwiekszym producentem ciągników na świecie ;[ Ih został zmuszony do prowadzenia kosztownej polityki kilku oddzielnych marek i związanych z nimi sieciami handlowymi w ramach jednej koropracji ;[

wrzesięń 2010 RPT, z rok temu było na ostatniej stronie jak to się łaczyli producenci ciągników ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj