Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
25 minut temu, slawek74 napisał(a):

Ja mam grzebień 🙋‍♂️🤭 może twoja ,,rozczochrana,, 🤣

Taaa masz grzebień , a nie pokazywałeś  na af że kupiłeś .

Edytowane przez robert1226
  • Haha 2
Opublikowano
1 godzinę temu, mr1997 napisał(a):

1.50 gdzieś takie żeby zostało nie licząc nawozów i usług typu kukurydza trawa

A tak wogóle jest e-mail z mlekpolu już 

Nie wiem skąd ludzie mają koszta po 2 zł ja na ten rok mam 1.05 1.1 netto kosztów nie licząc ludzi i 1.22 do 1.27 z ludźmi . Dodam że w tym roku sporo mi wyjebalo napraw i to jest wliczone.  Ludzie chyba sobie kredytów nabrali i wliczają w koszta 

Opublikowano
Godzinę temu, slawek74 napisał(a):

Bk ja go od dawna mam 🙋‍♂️ odziedziczyłem po dziadku 😛 łysy był i nie używany 😁

https://www.facebook.com/share/r/1A8PKkABqK/ a jo tak wam życzę 😁

W nawiązaniu do 'łysy' przypomniało mi się jak jeden z członków rodziny oglądał Malczewskiego, tego eksperta od mleka i ten członek rodziny nie pamiętał nazwiska i mówi: no ten, taki łysy, z kucykiem xD

5 minut temu, alfa napisał(a):

Nie wiem skąd ludzie mają koszta po 2 zł ja na ten rok mam 1.05 1.1 netto kosztów nie licząc ludzi i 1.22 do 1.27 z ludźmi . Dodam że w tym roku sporo mi wyjebalo napraw i to jest wliczone.  Ludzie chyba sobie kredytów nabrali i wliczają w koszta 

Pamiętaj że do kosztu wlicza się amortyzacja budynków i sprzętu, a głupotą jest nie wliczanie kredytu i dzierżaw jak to oczywiste koszty

Opublikowano
2 minuty temu, KoneserOporu napisał(a):

W nawiązaniu do 'łysy' przypomniało mi się jak jeden z członków rodziny oglądał Malczewskiego, tego eksperta od mleka i ten członek rodziny nie pamiętał nazwiska i mówi: no ten, taki łysy, z kucykiem xD

Pamiętaj że do kosztu wlicza się amortyzacja budynków i sprzętu, a głupotą jest nie wliczanie kredytu i dzierżaw jak to oczywiste koszty

Wliczylem  dzierzawe i kredyt którego nie mam na ten moment.  Amortyzacji nie wliczam bo to bezsens . Tylko serwisy i naprawy 

Opublikowano

Bo zarządy mleczarń naczytają się tych głupot i zaraz stwierdzą że 1,5 zł to wcale nie tak źle i o co chodzi tym rolnikom. No i własnej wypłaty z tej ciężkiej pracy też mało kto liczy do kosztu

Opublikowano

Jak ktoś ma za oborę na roboty 48 tys raty jak mój znajomy no to koszty będą albo jak ktoś ma dzierżawy po 3 tysiące 

A skoro mamy liczyć amortyzacje maszyn i budynków to doliczmy do litra mleka również dopłatę do ziemi i kase za sprzedaż cieląt krów na rzeź 

Opublikowano
2 minuty temu, alfa napisał(a):

Jak ktoś ma za oborę na roboty 48 tys raty jak mój znajomy no to koszty będą albo jak ktoś ma dzierżawy po 3 tysiące 

A jak ktoś doi ręcznie przy zgaszonym świetle i karmi siankiem kosą koszonym to ma koszt 50 gr, to mamy wszyscy tak przyjąć? Jak ktoś ma koszty niskie to jego wygrana, ale raczej większość nie ma kosztu 1,2 zł tylko więcej

  • Haha 1
Opublikowano
11 minut temu, KoneserOporu napisał(a):

A jak ktoś doi ręcznie przy zgaszonym świetle i karmi siankiem kosą koszonym to ma koszt 50 gr, to mamy wszyscy tak przyjąć? Jak ktoś ma koszty niskie to jego wygrana, ale raczej większość nie ma kosztu 1,2 zł tylko więcej

Wydoić ręcznie 3 krowy po 15l dziennie.... na odbiór dajmy 100l 😛 sam zysk 😁

  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v