Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Narazie to lekka korekta z ceną. Płacz dopiero się zrobi jak zejdziemy grubo poniżej 2zl z ceną a jest to realne patrząc na ceny zboża , kuku połówa ceny się zrobiła. Kto nie ma długu sobie poradzi najwyżej nic nie kupi jak co roku 

  • Like 3
  • Thanks 1
Opublikowano
24 minuty temu, Marcin133 napisał(a):

Narazie to lekka korekta z ceną. Płacz dopiero się zrobi jak zejdziemy grubo poniżej 2zl z ceną a jest to realne patrząc na ceny zboża , kuku połówa ceny się zrobiła. Kto nie ma długu sobie poradzi najwyżej nic nie kupi jak co roku 

Ciekawe co z tymi co budują teraz nowe Obory i to jeszcze na robotach 🤔 ale nie ma co gdybać narazie może aż takiej tragedii nie będzie 

Opublikowano
12 minut temu, Supersebusiek napisał(a):

U nas prąd 40 groszy w dół bo dziś nowa umowa była , no wet to dużo kasuje ale to leki kosztują nie on , a nawozy to i droższe były jak było po 1.50 zł 

Kiedy niby nawozy tyle kosztowały przy takiej cenie mleka?

Opublikowano

A mało to razy był cyrk z tymi nawozami , nie raz tak było że ludzie kredyty brali żeby kupić nawozy 

11 minut temu, dantur96 napisał(a):

Ciekawe co z tymi co budują teraz nowe Obory i to jeszcze na robotach 🤔 ale nie ma co gdybać narazie może aż takiej tragedii nie będzie 

Nowa średnia hala a dwa roboty jedna cena .

Opublikowano

Wątpię. Robót około 500 tys , plus do tego agregat, studnia i inne rzeczy i robi się 700-800 tys. Doliczając drugi robot to około milion dwieście . A hala 2x10 pewnie około 400 -500 netto. Chyba że aż tak bardzo ceny się zmieniły na przestrzeni 3-4 lat 

Opublikowano (edytowane)

Rybią ość za tyle kupisz ale nie bok w bok , 2x16 z systemem zarządzania stadem bok w bok niebieskiej firmy i zielonej bo ceny mają podobne około milion netto , doposaż ją w płukanie aparatów jakieś podziały wyjścia krów itp to wychodzi jakieś 1,2 mln , nowej nie opłaca się montować jak coś to używka .

Edytowane przez Supersebusiek
Opublikowano

 No ja jak swoją kupowałem to właśnie takich cen nie pamiętam. Były bok w bok droższe ale nie aż tak. Ale z robotami to masz rację. Czy to delawal czy gea to wszyscy zachęcają tylko do zakładania robotów. A co niektórzy nawet dobrego serwisu nie mają. A co dopiero mowa żeby byli dostępni 24 h. Chociaż z GEA okoliczny Dealer idzie ostro w roboty i ma wprowadzać serwis ma 24h. Jest 3 gości i mają się zmieniać . Nie ma żadnych abonamentów. Tylko liczyć będą kilometrówkę plus godziny pracy na miejscu  

Opublikowano (edytowane)

Kiedyś jak przyjeżdżał mi serwis do zbiornika czy dojarki z technik Węgrów i podpytywalem to około 3 tys był abonament na serwis robota miesiecznie tak z 6-7 lat temu  , z tymże ten robót na to zarobi dzięki czestrzemu udojowi , tak twierdził serwisant 

Edytowane przez jarecki
Opublikowano

Tylko proste budownictwo na słomie😛 hala to aby wygrodzenia plus rury środkiem od przewodowki dojenie raz prawo raz lewo jedynie w dobre zatrzaski bym poszedł tak to widzę u siebie w przyszłości jeśli się zdecyduje na budowę bo jak słyszę o budynku na 80 szt plus młodzież za 5 mln to mnie na coś takiego stać chyba nie będzie przy cenie 2,50 owszem da się ale jak będzie 1,80?

Opublikowano
6 minut temu, Marcin133 napisał(a):

Zakładasz roboty i masz bez roboty😉

Rozmawiałem z przedstawicielem z lely to powiedział , że ludziom z takim podejściem nie wolno sprzedawać robotów bo nie będą u nich działać , tego też trzeba pilnować jest może lżej ale praca jest tak samo .

  • Like 1
Opublikowano

Ostatnio w sąsiedniej wiosce gościowi leli wyłączyło robota . Ponieważ była zmiana programu i gość nie zapłacił za te oprogramowanie.   Tylko może wydoić krowy . Niema żadnych danych z z udoiu ,nie może pobrać próby zootechnik z oceny . 

Opublikowano
9 godzin temu, Supersebusiek napisał(a):

U nas prąd 40 groszy w dół bo dziś nowa umowa była , no wet to dużo kasuje ale to leki kosztują nie on , a nawozy to i droższe były jak było po 1.50 zł 

Jakie leki chłopie . 3 glukozy 30 zł menbuton 12 zł a za taki zestaw na ketozę 180 zł a w niedzielę 220 też im się w d*pach przewraca . Weź pod uwagę że w tym menbutonie i glukozie już jest marża wliczona 

  • Like 2
  • Thanks 1
Opublikowano

Widzą że rolnicy mają kasę to ciągną ile tylko mogą. Ja kiedyś na proszkach czy pastach na trawienie czy innych  zobaczyłem ile oni marzy mają. Nieraz u nich produkt x2 jak w necie. A ci z neta też przecież muszą zarobić na tym. I wysyłka gratis powyżej jakiejś tam kwoty. 

Opublikowano
1 godzinę temu, alfa napisał(a):

Jakie leki chłopie . 3 glukozy 30 zł menbuton 12 zł a za taki zestaw na ketozę 180 zł a w niedzielę 220 też im się w d*pach przewraca . Weź pod uwagę że w tym menbutonie i glukozie już jest marża wliczona 

To Ty ketozy leczysz? Sam idź do lekarza 😁 ketoza to choroba hodowcy a raczej partacza 🤣🤦

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v