Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
16 minut temu, Marcinrolnik2022 napisał(a):

No właśnie i mamy odpowiedź kto jest największym importerem świń w Polsce 

Moja rada wstawić połowę tego co zawsze i czekać na reakcję Zm 

Natomiast gdyby towaru brakowało to cena byłaby wyższa od niemieckiej 

Edytowane przez bizon1
Opublikowano
7 minut temu, bizon1 napisał(a):

No właśnie i mamy odpowiedź kto jest największym importerem świń w Polsce 

Moja rada wstawić połowę tego co zawsze i czekać na reakcję Zm 

W tą niszę  wchodzi tucz nakładczy i mają głęboko gdzieś niezależnych producentów trzody 

@Marcinrolnik2022 jeszcze raz i po polsku napisz

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, bizon1 napisał(a):

No właśnie i mamy odpowiedź kto jest największym importerem świń w Polsce 

Moja rada wstawić połowę tego co zawsze i czekać na reakcję Zm 

Natomiast gdyby towaru brakowało to cena byłaby wyższa od niemieckiej 

Brakuje, bo biorą na bieżąco, miałem kilka sztuk, przy zgłaszaniu nie ma opcji że przyjadą bo nie warto , wtorek rano trąbienie pod bramą  zabrali 6.50 E

1 godzinę temu, Marcinrolnik2022 napisał(a):

W milicji pracowałeś 😉? Poprawiłem. Może już zrozumiesz.

Zaraz lepiej 😉, ściągamy niecałe 7 mln sztuk warchlaka, krajowego mamy ok 2,5 mln a ogólnie ponoć na własną konsumpcję potrzebujemy 18 mln sztuk rocznie tucznika , i to w kraju w którym w chwili wejścia do unii było 20-22 mln sztuk trzody chlewnej z tego 90% pochodziło z krajowego pogłowia i nikt nie pisał wniosków o ciuchy, buty robocze, ewentualnie środki do dezynfekcji ,deratyzacji, stoczyliśmy się z całą naszą produkcją sporo poniżej dna 

Edytowane przez ws71
  • Like 1
  • Thanks 2
Opublikowano
Godzinę temu, Sadek napisał(a):

Chciałbym zobaczyć jak ten odkurzacz figuruje na FV?

odkurzacz jako bioasekuracja  dla rolnika żeby czegoś nie złapał łażąc na bułgarki;-))

  • Haha 1
Opublikowano
50 minut temu, ursus914 napisał(a):

Czy jest tu jakis łaskawca który napisze coś zgodnego z tematem? Jakie macie stawki za całe auto z tego tygodnia?

U nas była mowa o 5.5 na żywą  netto

Pozdrawiam 

Przecież miałeś cenę za auto, osobiście podałem za kilka sztuk ???

Opublikowano (edytowane)

Zaczyna się protest rolników. Traktory sparaliżują cały region, a później może całą Polskę https://share.google/mlEHCPIJ2HafsZSDC

"Zboża, rzepak, mleko, bydło mięsne- wszystko jest dziś pod kreską". Ten to zawsze myśli tylko o sobie - mleko i bydło w gorszej sytuacji od trzody chlewnej? Co da blokowanie dróg? Komentarze nie napawają optymizmem 

Edytowane przez krilan06
Opublikowano
13 godzin temu, krilan06 napisał(a):

Zaczyna się protest rolników. Traktory sparaliżują cały region, a później może całą Polskę https://share.google/mlEHCPIJ2HafsZSDC

"Zboża, rzepak, mleko, bydło mięsne- wszystko jest dziś pod kreską". Ten to zawsze myśli tylko o sobie - mleko i bydło w gorszej sytuacji od trzody chlewnej? Co da blokowanie dróg? Komentarze nie napawają optymizmem 

Znowu ten Buchajczyk na głównej, chyba mu się nie opłacają te ugory 6klasy po 3tys za ha 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez yacenty
      Cześć wszystkim!
      Kontynuujemy serię wątków na nowy rok. Tym razem temat, który wymaga trzymania ręki na pulsie – ceny prosiąt w 2026 roku.
      Wszyscy wiemy, jak chwiejny potrafi być ten rynek i jak mocno zależy od sytuacji za granicą (Dania/Niemcy) oraz stref ASF w Polsce. Abyśmy mieli jasny obraz sytuacji na starcie roku, otwieram dyskusję o aktualnych stawkach za warchlaki.
      Proszę o dzielenie się informacjami zarówno o towarze krajowym, jak i imporcie. Aby uniknąć nieporozumień, bardzo proszę o precyzowanie parametrów według poniższego wzoru:
      Województwo/Rejon:
      Pochodzenie (Kraj/Import):
      Waga:
      Cena (netto/brutto):
      Ilość (detal/hurt):
      Dodatkowe uwagi (genetyka, terminy płatności):
      Jak oceniacie opłacalność wstawień na początku 2026? Czy w Waszych okolicach widać większe zainteresowanie zakupem, czy raczej postoje?
      Tradycyjnie przypominam o zachowaniu kultury dyskusji. Wymieniajmy się wiedzą, a nie wyzwiskami.
      Dobrego roku i stabilnych cen!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v