ursusikc330m

Różnice silników 1934 i 1634

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam jakie są różnice silników 16 pomiędzy 19? Może ktoś wie gdzie kupić części silnika do 19

Edytowano przez ursusikc330m

Napisano (edytowany)

Mam Bizona BS z tym silnikiem i zaczynam remont na oko silnik wydaje się taki sam ciekawe jak będzie z częściami do tego silnika 

jaco512    1034

Słowacki Martin produkował te silniki, różnią się skokiem tłoka, 1634 ma 6842cm3 silnik 8602.12, 1934 7,299cm3 silnik 8602.02

Byłem dzisiaj w sklepie to panewki są całkiem inne i na stanie ich nie mają, może ma ktoś namiary na a sklep z częściami do tego modelu silnika?

samtech84    102

Jest większy skok tłoka, największa wada to brak wałów korbowych, w zasadzie jak strzeli to silnik na złom. 

URSUS52    13

Widzę że wiedza o Ursusach nadal uboga na agrofoto. Wały idzie dostać nowe tylko nie od ręki i nie z łapanki na Google więc większość Agrom zamawiając części z innych sklepów internetowych mówi poprostu że tego nie ma, tamtego nie idzie dostać a to już nie dostępne a wystarczy poszukać tam gdzie były produkowane te silniki. Jakoś wału do 1734/1934/1954 nie idzie dostać ale do Zetora 18345 który miał identyczny silnik już u południowych sąsiadów idzie bez problemu zamówić. Silniki różnią się głównie wykorbieniem 6.85 120mm 7.3 128mm. 

jaco512    1034

Jeśli to takie łatwe dlaczego nie podasz linku do takiego wału, panewek, innych części?

• Like 1

URSUS52    13
jaco512 napisał:

Jeśli to takie łatwe dlaczego nie podasz linku do takiego wału, panewek, innych części?

Ciężko użyć Google i wpisać części ZTS 18345? Agrishop mają sporo części na stanie. Wały były 2 rodzaje, jedne pękały drugie są podobno wieczne.

ursusikc330m napisał:

Ciekawe czy Zetor w Kaliszu by takie coś sprowadził?

Co dokładnie potrzebujesz? Tuleje cylindrów są identyczne jak 1614, 1634 itp. Tłoki i korbowody nie pamiętam jak to leciało ale jedno napewno ładuje się z 1634. Blok stosowany w bizonie ma inny odlew względem tego z Ursusa/ZTS bo w miejscu gdzie jest oryginalna sprężarka bizon ma nadlew do pompy hydraulicznej. Kolektor ssący masz z intercoolerem wodnym czy zwykły?

jaco512    1034

Jakbyś miał oczy to już wyżej wstawiałem link do agrishopu, ale to ty miałeś pokazać jak łatwo znaleźć te części.

URSUS52    13

A myślisz że dlaczego napisałem agrishop? Nie wiem jak łatwiej znaleźć części jak wpisując wybraną frazę w wyszukiwarkę i szukać po sklepach internetowych... Jeśli ja miałbym tak pytać o każdą pierdołe na forum to 7 na 10 postów byłoby moich. 3 miesiące temu szukałem wydajność wtryskiwaczy 1417 i czy 1934 miał takie same czy inne. Nie znalazłem nic konkretnego więc zadzwoniłem do WUZETEM Warszawa i wszystkiego się dowiedziałem więc nie widzę problemu żeby szukać u źródła.

Napisano (edytowany)

Daje dzisiaj wał na szlif i potrzebne będą mi panewki uszczelki silnika i rurka oleju która pcha olej od pompy do bloku,kolektor ssący mam z intercolerem 

samtech84    102
Napisano (edytowany)

Wałów nie ma. Czesi w Strojírny Poldi nie produkują, Importu indyjskiego nie ma, polowanie na używkę to trzeba naprawdę być cierpliwym człowiekiem. Najczęściej silniki są wymieniane z UR IV na UR II w przypadku uszkodzenia wału.

końcówka wtryskiwacza do 1934 ma oznaczenie 1446

Edytowano przez samtech84

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez WojtekBuawski
      cześć W 80-ce wypaliło się gniazdo oraz zawór ssący. Postanowiłem wymienić oba gniazda, zawory i prowadnice. Problem polega na tym, że po wciśnięciu na prasie prowadnicy zaworu ssącego, nowy zawór nie chce wejść a jednak powinien wchodzić dość luźno. Spróbowalem włożyć go trzonkiem od góry i wchodzi ale potem już nie chce Nowy Zawór wydechowy normalnie wchodzi w ten otwór. Stary zawór ssący też. Co byście poradzili w tej sytuacji? Szlifowac trzonek zaworu papierem ściernym?
    • Przez ceston
      Witam jaki może być problem ze wentylator haczy o obudowę chłodnicy gdy ciągnik się przechyla nawet lekko w prawo? Jakby maska nie szła razem z ciągnikiem.
    • Przez armin089
      Witam, remontuje 914 i dokładam do niej turbo. Mam pytanie w którym miejscu podpiąć się żeby turbo miało smarowanie? Punkt A na zdjęciu to jest podłączony manometr a punkt B to jest prawdopodobnie kanał olejowy i bym musiał w nim otwór zrobić. Pytanie gdzie będzie lepiej się podpiąć ?

• Przez Zieleniak
      Witam. Ciagnik c 385 po obróconej panewce. Wał po szlifie, wymienione tuleje korbowodow oraz tlokow, pompa wyryskowa i wtryski po regeneracji. Pierscienie i tuleje tez. Glowica sprawdzona, wymienione sprężyny zaworowe i laski popychaczy. Odpala od strzala, nie dymi, nie kopci.
      Problem to slychac jakby zawor wydechowy uderzal w tlok, lub inaczej, jakby dmuchal w komin. Im dalej odejdziesz od ciagnika tym glosniej i wyrazniej to slychac. 
      Rozrzad ustawiany na znaki, odpala naprawde ladnie. Czy moze byc przyczyna zle wybity znak na kole od walka rozrzadu? Bo nie wiem czy szukac przyczyny gdzie indziej. 
      Lub inaczej. Na ktorym zebie liczac od klina powinien byc pierwszy znak na kole od walka rozrzadu. Nie mam porownania bo na starym bylo kilka znakow. 
      Jakas sugestia? 
    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj