przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiko    110

Jakie macie teraz ceny na poszczególne odmiany nasion hybrydy?chodzi mi głównie o kws, odmiany takie jak serafino, binnto? Agrol ok zaśpiewał za te po 246zl porcja brutto.
Ktoś się orientowal?

Edytowano przez wiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Wszędzie tak bedzie średnio-240-250zł/j.s. hybrydy.Oby nie było drożej.W zeszłym roku brałem Livado od Osadkoskich po 240zł/j.s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Ma ktos moze Zyto Helltop w pokoleniu F2 okolice Biala podlaska

ja mam tylko ze jestem  z wlkp a co chcesz siac drugi raz? jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ma ktos moze Zyto Helltop w pokoleniu F2 okolice Biala podlaska

Ja posiadam :) do Białej Podlaskiej mam 79km. Podlaskie powiat bielski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Jakie macie teraz ceny na poszczególne odmiany nasion hybrydy?chodzi mi głównie o kws, odmiany takie jak serafino, binnto? Agrol ok zaśpiewał za te po 246zl porcja brutto.

Ktoś się orientowal?

 

Serafino KWS 215netto, Livado 204netto.  płatność 15 X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Ja posiadam :) do Białej Podlaskiej mam 79km. Podlaskie powiat bielski.

i ile kolego sypnął Ci helltop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

i ile kolego sypnął Ci helltop?

w tym roku gorzej F1 bo wygniło:( 4t może wyszło. Za to F2 na 6 klasie po łubinie 5,5t/ha:) :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

ile siales f2? jak z kielkowaniem?

 

140kg/ha szczota za gęsto troszkę. W tym roku 120-130kg zobaczymy:) siły kiełkowania nie robiłem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Danko niby ma te Dolaro i Kws to wkoncu czyje to

 

Nie wiem jutro bede dzwonc i szukac z danko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

 KWS Binntto na 6 Rz 5,5-5,8 t/ha Dankowskie Opal 3,5 t/ha Dańkowskie Rubin 3,1 t/ha. Nawozenie i ochrona mieszanca i populacji identyczne, stanowiska pod hybryde najslabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja mam ile ton potrzeba?

 

performer zamówiony 40 jednostek po 210 brutto

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja teraz chcę znowu posiać Palazzo, dwa lata temu sypało pięknie i ma grube ziarno. Teraz miałem Daniello to bez rewelacji i ziarno dość drobne. Znacie jeszcze jakieś odmiany żyta hybrydowego z grubym ziarnem? Bo dla większości kupujących grubsze = lepsze więc w takie odmiany muszę celować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

w tym roku tez przechodzimy z całościa na performera. KWS cos zawiódł, mimo pollen plus od cholery sporyszu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

ale performer szybciej dojrzał do zbioru.  Trzoda zje.

W jakiej cenie sprzedajesz aktualnie zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

żyta jeszcze całego nie wywiozłem (sprzedałem 34t), ale mam ustalona cenę na 570 netto (zostało około 50t), a pszenicę sprzedałem 32t po 650 netto - około 50t zostawiam do zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj