przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

mariusz611    3

Wierzyć mi się nie chce ale niech będzie. 

 Zwracam honor źle policzyłem. Teraz jeszcze raz policzyłem i wyszło 214N. Ta wcześniejsza wersja pomyliła mi się z pszenżytem. Co nie zmienia faktu, że to i tak dość dużo.

Edytowano przez mariusz611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mariusz wrzuć foto tego żyta - wręcz wydaje się niemożliwe aby przy takiej dawce azotu w czystym stało  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Mariusz wrzuć foto tego żyta - wręcz wydaje się niemożliwe aby przy takiej dawce azotu w czystym stało  :o

Dziś raczej nie dam rady wrzucić, bo jest kilka kilometrów od domu. Byłem tydzień temu to wszystko stało. Wczoraj była burza i dość duża ulewa. Mam nadzieję, że będzie dalej stało. Nawet jak trochę się położy to trudno. Pojadę, zrobię foto i wrzucę. Mam nadzieję, że się przestraszę, jak będzie wszystko leżeć :D :D Jakość niezbyt, ale zawsze coś. Generalnie stoi, lekko się pochyliło, na dołku trochę leży. Nie jest źle.

post-170283-0-92436600-1467400780_thumb.jpg

post-170283-0-36615200-1467400789_thumb.jpg

post-170283-0-37689100-1467400792_thumb.jpg

Edytowano przez mariusz611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

Dlaczego tak sądzisz?  W tym roku przy nawożeniu jesiennym 50N i wiosennym 179N stoi jak na razie w pionie, przeszło już dwie ulewy. Pozdrawiam.

 

 

2.2js./ha Bono F1. Generalnie dość gęsto.

Nie jest łatwo, skracanie dość bardzo duże na I kolanko poszło stabilan 2l/ha + 0,1l/ha Moddus

na II kolanko 0,3l/ha Moddus. Po tak dużej ilości substancji jest dość niskie dlatego stoi. Inaczej wszystko by leżało. 

Takie nawożenie i do tego ponad 2 jednostki na ha, ponadto TYLKO takie skracanie i stoi????

 

To jest żyto z nawożeniem +200kg N????

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Dla wyjaśnienia, bo zrobił się trochę syf. Żyto hybrydowe KWS Bono F1, wysiew 2,2js/ha. Jesienią 49N wiosną 165N co daje Nam łącznie 214N. Skracane I kolanko 2l/ha stabilan 750SL+ 0,1l/ha Moddus II kolanko 0,3l/ha Moddus. Przeszło 3 ulewy z dość dużym wiatrem, ogólnie stoi lekko się pochyliło na dołku troszkę leży.


Takie nawożenie i do tego ponad 2 jednostki na ha, ponadto TYLKO takie skracanie i stoi????

 

To jest żyto z nawożeniem +200kg N????

Niestety słabo wygląda ale cóż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

do jeszce dla doprecyzowania termin siewu jaki?

14.09, w tamtym roku miałem hybrydę dostała tylko 115N i oddała 6t/ha + 25 bel 120x120 z Varianta 180 na maks. zgniocie. Mam nadzieję, że te chociaż 8ton wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

wg KWS nie powinno się przekraczać 88kg czyli 2 jedn

http://www.kws-zboza.pl/kontakt/doradztwo-w-regionie/region-4/faq-zyto.html

Oczywiście można zwiększyć normę wysiewu ze względu na opóźniony siew ale w Twoim przypadku skłaniałbym się raczej do zmniejszenia a nie zwiększania

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/terminy-dla-siewu-zboz-ozimych,52752.html

Szczerze to nie wierzę w to,że po pierwsze to żyto dostało aż tyle azotu zwłaszcza wiosną, a po drugie na taką wysoką normę wysiewu.

Jak będę miał czas w niedzielę zrobię zdjęcie żyta sianego w podobnym terminie i z dużo niższą normą wysiewu przy nawożeniu max 160kg N wyglądające dużo lepiej niż Twoje na takim za***istym nawożeniu.

Ciekawi mnie jeszcze jedno jakim cudem u Ciebie pierwsze skracanie przyniosło takie efekty-zakładam,że było trafione, skoro w terminie skracania było dość chłodno, a z tego co zaobserwowałem niższe temperatury nie wpływają zbyt kożystnie na działanie regulatorów zwłaszcza Moddusa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

wg KWS nie powinno się przekraczać 88kg czyli 2 jedn

http://www.kws-zboza.pl/kontakt/doradztwo-w-regionie/region-4/faq-zyto.html

Oczywiście można zwiększyć normę wysiewu ze względu na opóźniony siew ale w Twoim przypadku skłaniałbym się raczej do zmniejszenia a nie zwiększania

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/terminy-dla-siewu-zboz-ozimych,52752.html

Szczerze to nie wierzę w to,że po pierwsze to żyto dostało aż tyle azotu zwłaszcza wiosną, a po drugie na taką wysoką normę wysiewu.

Jak będę miał czas w niedzielę zrobię zdjęcie żyta sianego w podobnym terminie i z dużo niższą normą wysiewu przy nawożeniu max 160kg N wyglądające dużo lepiej niż Twoje na takim za***istym nawożeniu.

Ciekawi mnie jeszcze jedno jakim cudem u Ciebie pierwsze skracanie przyniosło takie efekty-zakładam,że było trafione, skoro w terminie skracania było dość chłodno, a z tego co zaobserwowałem niższe temperatury nie wpływają zbyt kożystnie na działanie regulatorów zwłaszcza Moddusa.

Poszło 70kg z tego względu, że to Bono było po 32kg/js.

I dawka wiosną 250kg saletra

II 100kg mocznik 100kg saletra

Powiem szczerze, że nie było to do końca rozsądne nawożenie, ale dopiero się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

Czytają Twoje posty uważam,że coraz bardziej się pogrążasz......ale to jest tylko moje subiektywne zdanie-człowieka, który jest tylko z zawodu POLITOLOGIEM......

Myślałem jeszcze,że pierwszą dawkę dałeś malutką żeby zredukować nieco tak wysoką obsadę a tu wręcz przeciwnie na start 80 kg N

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Bardzo się cieszę z Twojej opinii. Nie zależy mi na kłamaniu. Powiedziałem prawdę. Nikt mi nie dołoży ani ujmie także bez sensu kłamać. Nie musisz wierzyć, na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Poszło 70kg z tego względu, że to Bono było po 32kg/js.

I dawka wiosną 250kg saletra

II 100kg mocznik 100kg saletra

Powiem szczerze, że nie było to do końca rozsądne nawożenie, ale dopiero się uczę.

Mariusz a jak się mają te dawki saletry do ponad 200kg azotu w czystym składniku, o których piałeś wcześniej ??? 350kg saletry = 119kg azotu w czystym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Mariusz a jak się mają te dawki saletry do ponad 200kg azotu w czystym składniku, o których piałeś wcześniej ??? 350kg saletry = 119kg azotu w czystym

Jesienią azot z Polifoski 15N+ 100kg saletry(34N) razem 49N

Wiosna I dawka saletra 250kg(85N)           

             II dawka saletra 100kg(34N)+ 100kg mocznik(46N) razem 165N

Łącznie 49N+165N=214N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

dokładnie pisał "WIOSNĄ 165kg N" a mi wychodzi 250kg saletry(80kg), 100kg saletry(32 kg) 100 mocznika(46kg)to 80+32+46=158KG

To albo ja uczyłem się innej matematyki albo .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

dokładnie pisał "WIOSNĄ 165kg N" a mi wychodzi 250kg saletry(80kg), 100kg saletry(32 kg) 100 mocznika(46kg)to 80+32+46=158KG

To albo ja uczyłem się innej matematyki albo .........

Puławska saletra zawiera 34N a nie 32N jak kędzierzyńska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jeżeli dał saletrę puławską to będzie 34% azotu.

ja przy obliczaniu azotu nigdy nie liczę azotu danego na jesieni, więc dałeś max 165kg azotu w czystym, a to nie jest jakieś wygórowane nawożenie azotem - dla mnie normalne

w mojej galerii masz żyto przy dawce azotu w czystym 140kg/ha i tylko jednym skracaniu (nie zdążyłem z drugim - zaczęło się wykłaszać i zrezygnowałem również z trzeciej dawki azotu - miało pójść 40 kg N/ha)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

jeżeli dał saletrę puławską to będzie 34% azotu.

ja przy obliczaniu azotu nigdy nie liczę azotu danego na jesieni, więc dałeś max 165kg azotu w czystym, a to nie jest jakieś wygórowane nawożenie azotem - dla mnie normalne

w mojej galerii masz żyto przy dawce azotu w czystym 140kg/ha i tylko jednym skracaniu (nie zdążyłem z drugim - zaczęło się wykłaszać i zrezygnowałem również z trzeciej dawki azotu - miało pójść 40 kg N/ha)

No pozazdrościć, piękne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pierwszy raz mam odmianę z SU, wcześniej siałem odmiany KSW i za h...a nie mogłem przekroczyć 8t/ha pomimo dwóch zabiegów grzybowych - w tym roku po zabiegach zero oznak chorobowych - zobaczymy co pokaże przy zbiorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem powinno się uwzględniać azot z jesieni. 

SU niby mają lepsze plonowanie ale odstrasza mnie podatność na sporysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak na razie zero sporyszu - ale dzięki za info będę obserwował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie krótkie pytanie, jakie żyto hybrydowe najlepsze? Coś z KWS-u, Danko czy może Saaten Union ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj