Ursusss

John Deere 7430 premium, problem z elektryką

Polecane posty

Ursusss    0

Witam John Deere 7430p 2007r

Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jak nic jakieś zwarcie. Może myszy w kablach robotę zrobiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Dopiero go niedawno kupiłem jeszcze nwm ci gdzie szukać i pytanie czy ktoś wie gdzie i jakiego bezpiecznika szukać może jest jakiś od tych wyświetlaczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

@Rowan  poradzisz coś koledze?

 

Na pewno szukaj elektronika. Samo zmienienie bezpiecznika nie pomoże bo gdzieś pewno kable zwarło. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0
Napisano (edytowany)

Muszę kogoś znaleźć, chciałem wymienić bezpiecznik oby tylko bezpiecznik i włączyć jeszcze raz to bym wiedział że przy światłach szukać,jutro po pracy miernik w dłoń i poszukiwania,oby się udało znaleźć 

Edytowano przez Ursusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak będzie ciągle paliło bezpiecznik, polutuj pod spalony bezpiecznik żarówkę 12 i wtedy sprawdzaj.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

No dobra żarówka będzie się świecić, ale zanim się ona spali to nie spala mi się kable?? bo jednak jest chyba mocniejsza od bezpiecznika?

Muszę zobaczyć czy od tych zegarów no całego pulpitu zlicznikami i comand centra są bezpieczniki, rozmawiałem ze znajomym to kazał szukać bezpiecznika od bcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Żeby kable zaczęły się palić musialbys spory drucik tam wsadzić.

Ja bym odpiał wtyki od długich lub wyjał zarówki jak masz osobne do dlugich i wsadził bezp żeby się upewnić czy to tam problem i wtedy po kablu od lamp bym patrzył.

Miałem takie jaja u siebie ale to stary ciągnik jest co jakis3 czas palilo mi bezp od kierunków albo paliło od razu przerywacz...

Przyczyną było przetarcie przewodu w peszlu pomiedzy kabina a skrzynią jak kabina specyficznie się zatrzesła przwody zwieralo i pyk...

Ile ja sie oszukałem tego...ile przerywaczy spaliłem....

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

w tym modelu wiązki lecą kable się przecierały o siebie nawzajem lub o peszel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

O to już to widzę będzie ciekawie, wrócę z pracy miernik w dłoń i poszukiwania. Wczoraj zrobiłem tylko zdj puszki z bezpiecznikami to ich trochę jest

IMG_20240125_145005.jpg

IMG_20240125_145010.jpg

IMG_20240125_145018.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
9 godzin temu, Ursusss napisał:

No dobra żarówka będzie się świecić, ale zanim się ona spali to nie spala mi się kable?? bo jednak jest chyba mocniejsza od bezpiecznika?

Muszę zobaczyć czy od tych zegarów no całego pulpitu zlicznikami i comand centra są bezpieczniki, rozmawiałem ze znajomym to kazał szukać bezpiecznika od bcu 

No właśnie nie, a Ty będziesz mógł na "żywo" widzieć, czy Twoje czynności coś dadzą, tylko musisz widzieć tą żarówkę cały czas (zrób trochę dłuższe kabelki). Żarówka świeci normalnie - zwarcie, żarówka świeci słabo - jest ok.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Aaa tak działa ten patent z żarówka, po pracy poszukiwania bezpiecznika ale znając moje "szczęście '' to bez wizyty elektryka się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czasami wystarczy poruszać wiązką, żeby namierzyć problem. Szczególną uwagę zwróć przy zakrętach wiązek, styku z innymi wiązkami, elementami ciągnika. Chociaż przy "zakrętach" to częściej się przerywają niż zwierają, ale różnie   bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Tylko dlaczego teraz po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka ciągnika z przyczepami , pika coś i się załączają awaryjne same na jakiś czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

teraz wiesz dla czego ktoś sprzedał ten ciągnik... wymiana wiązek się szykuje 🙋‍♂️ znajomy miał to w jednym i trochę porawili i sprzedał drugi wymienił wiązki i jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a teraz ekrany działają ? sprawdź na początek bezpieczniki i przekaźniki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Bezpiecznik f02/13 wymieniłem wszystko działa ale jak włączę światła to przepala muszę szukać, powyciągam żarówki i zobaczę co się stanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Trochę się zejdzie kabli kabelków pełno, w pierwszej kolejności prawa lampa bo licho wygląda dużo kurzu w środku i kostki przy żarówkach później zgięcie kabli w masce przy otwieraniu zamykaniu się zginają a na końcu przy włączniku, zapowiadają się długie godziny. A przekaźnik może też robić zwarcie? Bo jest od krótkich i długich. Zaznaczę że jak włączę na krótkie to nie świecą a jak przełączę na długie to pali bezpiecznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusss    0

Wiązka od lamp do przełącznika ok zostało od przełącznika do przekaźników bo po odliczeniu wiązki pod kabina do lamp nadal pali bezpiecznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj