Polecane posty

alfa    1208
46 minut temu, vodz napisał:

U was może i taka cena bedzie bo u nas to max 60/ha przy 3 klasie i to jeszcze przez miedze. 

A ile tej ziemi za ten 1 mln? U mnie jakieś 2 lata temu było do wzięcia jakieś 17 ha za 1200000 w 4 kawałkach ale nikt się nie skusil. Ziemi dobra tylko jak ja żyję prawie 35 lat tak ta ziemia polifoski nie widziała a jak orał pod zasiewy to się traktor w bruzdzie nawet nie przechylal tak płytko było robione.

7,3 hektara  z polifoska też różnie tam było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    589

Kuźwa to kiego ch*ja ja pracuje. Mam 26 ha swojego.  Za kwoty powyżej 100 tys/ha z chatą i budynkami chętnie opierniczę by wolność odzyskać. Ziemie IIIa  do IVb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999

Dlatego ja się dziwię ludziom że stękają, zamiast się cieszyć że zamie po 100-150 tys można sprzedać. Ja bym się nie zastanawiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    307
Mlekpol tł4.35 bi3.40 19tys. 2.31zł brutto VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    48
Dnia 13.05.2024 o 04:59, krzychu121 napisał:

Dlatego ja się dziwię ludziom że stękają, zamiast się cieszyć że zamie po 100-150 tys można sprzedać. Ja bym się nie zastanawiał 

Sam byś pewnie jeszcze chętnie kupił tylko pewnie nie masz gdzie.🤔 Teraz ziemia dlatego taka droga ,bo duże maszyny,ciągniki każdy ma i teraz ta robota to rozrywka  jedna osoba wszystko może zrobić. Nie to co kiedyś każdy uciekał do miasta ,by nie pracować całymi rodzinami i dniami w polu . Dawniej tylko same tumany zostawały na wsi .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999
25 minut temu, Michal2399 napisał:

Sam byś pewnie jeszcze chętnie kupił tylko pewnie nie masz gdzie.🤔 Teraz ziemia dlatego taka droga ,bo duże maszyny,ciągniki każdy ma i teraz ta robota to rozrywka  jedna osoba wszystko może zrobić. Nie to co kiedyś każdy uciekał do miasta ,by nie pracować całymi rodzinami i dniami w polu . Dawniej tylko same tumany zostawały na wsi .

Pisałem nie tak dawno nawet chyba w tym temacie że znajomy oferował mi ziemię do kupienia. Podziękowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

65tys za 1ha, 4ha w 1 kawałku. 3a 3b. Najlepsza ziemia w gminie. 200m pod nosem. Ale nie chcę, nie stać mnie. Żałować tego dopiero będę za 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    589

Ja tam za dużo nie mam ale mi starczy. Kiedy się taki kawałek za te kilkadziesiąt tysięcy zwróci przy klasycznych uprawach w tych niepewnych czasach. Lepiej np gotowe zboże kupić przy dzisiejszych i pewnie przyszłych cenach. Do tego więcej i więcej roboty. Wymiana sprzętu na coraz to wydajniejszy i kolejne koszta. za***rdalać całe życie by później dzieciaki przebalowały. Niech się same czegoś dorobią to szanować przynajmniej będą. Jeszcze jakaś dzierżawa państwowa na korzystnych warunkach to tak. A jak nie ma to starczy tego co jest. I tak zapierdziel od świtu do nocy.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    948

Niestety niektórzy są tak zachłanni że w koło im mało i zwiększają i jaraja się że mają więcej od sąsiada. Robi się nadwyżka wszystkiego i ceny muszą polecieć. U nas centrum Polski raczej ludzie schodza z bydła ale też mają powstać w okolicy dwie duże obory już pod roboty także wyrówna sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    120
Napisano (edytowany)

przyszła faktura... Łuków -15gr , teraz w ilości do 3tys cena za litr to ok.1,65. 

 

kiedyś ktoś gadał że łuków patrzy co robi mlekovita i jak oni obniżają cenę to łuków też , ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Edytowano przez Sean_Layton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    945

Nikt by ziemi nie kupował tylko wszędzie się zabijają o nią ... 

Co do opłacalności inna sprawa, bo patrząc po stopie zwrotu to faktycznie lepiej sobie dokupić zboża jak potrzeba i tyle ... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
5 godzin temu, ThePerkins napisał:

Nikt by ziemi nie kupował tylko wszędzie się zabijają o nią ... 

 

Racja dzisiaj rozmawiałem z kierowcą co pasze przywozi u niego na wiosce bili się chłopy o ziemia to cena doszła do 275 tys za ha (rejon Pogorzeli - Wielkopolska ) 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1646

Widać jaka ciemnota na tej polskiej wsi ,kalkulatora tam w tej wsi nie mają chyba, toż to trzecim pokoleniu się spłaci. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    120

Ciekawi mnie czy gdy skończą się te unijne dopłaty do ziemi to czy ceny spadną.. chociaż patrząc na ziemię (nie) rolną i to w jakim tempie ona drożeje to podejrzewam że ceny jednak nie spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    400
Napisano (edytowany)
50 minut temu, Sean_Layton napisał:

Ciekawi mnie czy gdy skończą się te unijne dopłaty do ziemi to czy ceny spadną.. chociaż patrząc na ziemię (nie) rolną i to w jakim tempie ona drożeje to podejrzewam że ceny jednak nie spadną.

Przed wejściem do UE u nas ziemię można było kupić za 4-5 tys za ha teraz około 50 tys były rejony że klasę 5 można było nabyć za 1 tys za ha i nikt nie chciał tego kupić ale się okazało że tam kamień dla kopalni cenny to później kopalnia płacila po 70

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Widać jaka ciemnota na tej polskiej wsi ,kalkulatora tam w tej wsi nie mają chyba, toż to trzecim pokoleniu się spłaci. 

Można to sobie inaczej pomyśleć , tam są dużo hodowcy bydła i przy ok 120-150 ha to 5 czy 10 ha nie jest dla nich problemem spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6878
Napisano (edytowany)

kurła przyszedł rachunek za prąd…🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1646
58 minut temu, adamowicz84 napisał:

Można to sobie inaczej pomyśleć , tam są dużo hodowcy bydła i przy ok 120-150 ha to 5 czy 10 ha nie jest dla nich problemem spłacić.

Ja nie mówię że kredyt spłacić,  tylko kiedy ta ziemią się spłaci tzn, zwróci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1887
13 minut temu, robert1226 napisał:

Ja nie mówię że kredyt spłacić,  tylko kiedy ta ziemią się spłaci tzn, zwróci. 

A czemu ma się zwrócić ? Jak złoto kupujesz za zyski to też się zwraca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7454
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

kurła przyszedł rachunek za prąd…🤬🤬🤬🤬🤬🤬

I jak w  tej nowej uśmiechniętej Polsce wychodzi?

Która strona uśmiechnięta?

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Mi za wodę wzrósł o 30%,  ostro pojechali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1646
42 minuty temu, Mateusz1q napisał:

A czemu ma się zwrócić ? Jak złoto kupujesz za zyski to też się zwraca? 

Niewiem jak u ciebie , ale ja jak inwestuję to liczę że się zwróci z nawiązką inaczej to topienie pieniędzy. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6878
44 minuty temu, pedro2 napisał:

I jak w  tej nowej uśmiechniętej Polsce wychodzi?

Która strona uśmiechnięta?

40 % do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7454

To ładnie.

A tu zostałem zakrzyczany, że propagandę sieję jak o podwyżkach było... 

16 minut temu, robert1226 napisał:

Niewiem jak u ciebie , ale ja jak inwestuję to liczę że się zwróci z nawiązką inaczej to topienie pieniędzy. 

Topienie pieniędzy to możesz mieć w maszynach co stoją i nie pracują. 

Tu masz majątek. I nie uśmiechasz się przez zęby do wydzierżawiającego.

Aczkolwiek w tym konkretnym przypadku ta cena to abstrakcja 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
12 minut temu, pedro2 napisał:

To ładnie.

A tu zostałem zakrzyczany, że propagandę sieję jak o podwyżkach było... 

 

Może. Ale większość ludzi wiedziała że podwyżki będą. W sumie niezależnie może od wybranej władzy. Bo tutaj wszystko tak działa. Czekamy do wyborów, mrozimy ceny. A po nich można przywracać normalne (niestety) ceny. Bo tak jak my co rok płacimy drożej za ziemię. Tak samorządy itd mają również zwiększone koszta, które muszą na nas przerzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj