GrzegorzKulawiecki

co lepsze 5245 czy 6211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
który lepszy do rozsiewacza , kopania Ziemniaków Anna , siewnika , czasami do orki w razie awarii dużego ciągnika, mocniejszy bez napędu czy jednak ten słabszy a z napędem , doradzicie??? ceny 5245 jeszcZe idzie przełknąć a 6245 dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ja bym bral 6245 wcale nie są dużo droższe a warto dokozyc a coś zachodniego małego nie wchodzi w grę?


ja mam 6211 i właśnie brakuje mi tego napędu w opryskiwaczu 1000l jak jest mokra wiosna


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24 napisał:

ja bym bral 6245 wcale nie są dużo droższe a warto dokozyc a coś zachodniego małego nie wchodzi w grę?


ja mam 6211 i właśnie brakuje mi tego napędu w opryskiwaczu 1000l jak jest mokra wiosna

zachodniego sam nie wiem boję się kosztów i braku części , a takiego zetorka każdy ogarnie, poza tym mam małe gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Jak nie zachodni, to może  MTZ?

Pewnie znajdzie coś w budżecie z przednim napędem.

Edytowano przez Alchemik
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jako pomocnik to taki 62 czy nawet starsze 67/69 w zupełności wystarczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280 napisał:

jako pomocnik to taki 62 czy nawet starsze 67/69 w zupełności wystarczy

ceny 5245 i 6211 podobne , tylko zastanawiam się czy jednak ten przedni napęd nie będzie lepszy , mimo mniejszej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tu już sam musisz sobie odpowiedzieć, bo wiesz najlepiej jakie masz warunki na polu, bo ciągnik 2x4 i 4x4 ma wady jak i zalety


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Deutza oglądni niektóre na pewno tańsze od Zetora coś z serii 06 lub 07 i palą o wiele mniej silnik o wiele prostszy chłodzony powietrzem jedyne co to części zamienne do skrzyni mogą być droższe polecam wersję c z komfortową kabiną. hydrauliczna pompa na wierzchu przy silniku osobny olej do hydrauliki. 5207 lub 6007 około 55 koni mają 3 cylindry i około 3 litrów pojemności 7207 i 7807 4 litry około 75 koni co do napędu to ja trochę żałuje że mam 7807 bez napędu bo potrafi go przy ciężkiej orce wziąść na dęba

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Grab12 napisał:

Deutza oglądni niektóre na pewno tańsze od Zetora coś z serii 06 lub 07 i palą o wiele mniej silnik o wiele prostszy chłodzony powietrzem jedyne co to części zamienne do skrzyni mogą być droższe polecam wersję c z komfortową kabiną. hydrauliczna pompa na wierzchu przy silniku osobny olej do hydrauliki. 5207 lub 6007 około 55 koni mają 3 cylindry i około 3 litrów pojemności 7207 i 7807 4 litry około 75 koni co do napędu to ja trochę żałuje że mam 7807 bez napędu bo potrafi go przy ciężkiej orce wziąść na dęba

tylko ile kosztują napewno nie są w cenie zetora 5245


GrzegorzKulawiecki napisał:

izydor6280 napisał:

jako pomocnik to taki 62 czy nawet starsze 67/69 w zupełności wystarczy

ceny 5245 i 6211 podobne , tylko zastanawiam się czy jednak ten przedni napęd nie będzie lepszy , mimo mniejszej mocy

Zerknąłem tak na szybko na ogłoszenia na 5245 i 6245 to jakiejś dużej różnicy nie ma a jednak 4×4 przydatny

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Popieram kolegę ,,wojtal 24", jak już coś wybierać to z przednim napędem. Ja mam zetorka 62 45 i wiele razy w polu przydatny jest przedni napęd, a przy tym jeszcze jest mniejsze zużycie paliwa, ponieważ przy załączonym przednim napędzie część mocy ciągnika nie jest stracona na pokonywanie oporu przednich kół bez napędu, przy pracach polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
9 minut temu, wujekk110 napisał:

Popieram kolegę ,,wojtal 24", jak już coś wybierać to z przednim napędem. Ja mam zetorka 62 45 i wiele razy w polu przydatny jest przedni napęd, a przy tym jeszcze jest mniejsze zużycie paliwa, ponieważ przy załączonym przednim napędzie część mocy ciągnika nie jest stracona na pokonywanie oporu przednich kół bez napędu, przy pracach polowych.

Głownie to chodzi o to że tylne ci się mniej ślizgają sama blokada mostu już dużo daje i redukuje poślizg nie mówiąc o najniższym możliwym ciśnieniu w oponach i już są oszczędności na paliwie a przodek super sprawa co do cen deutza i Zetora to patrzyłem i nawet niektóre dx są tańsze sam oglądałem Zetora konkretnie 7711 i cena jest kosmos za to co oferuje w porównaniu do 7807 o spalaniu nie wspominając 

Edytowano przez Grab12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

 O wyśmiewanym MTZ napiszę tylko, że ma pod przednią osią prawie 65cm prześwitu. Zrobi trochę mniej zniszczeń jak trzeba wjechać z rozsiewaczem, czy opryskiwaczem  w wyższe uprawy niż taki Zetor 5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Do drobnych prac starczy 6211  ale czasami może brakować przedniego napędu 5245 może być czasami troszkę słaby ale jak byś chciał założyć tura w przeszłości to 5245 będzie napewno lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik napisał:

 O wyśmiewanym MTZ napiszę tylko, że ma pod przednią osią prawie 65cm prześwitu. Zrobi trochę mniej zniszczeń jak trzeba wjechać z rozsiewaczem, czy opryskiwaczem  w wyższe uprawy niż taki Zetor 5245

MTZ ma 80 koni ,poza tym nie będzie za szeroki rozstaw kół np. żeby kopać ziemniaki ?? ja sądzę na 68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zależy jakie MTZ ma opony, felgi i przednia oś.

Zakresy regulacji z instrukcji MTZ 82 i 82.1:

Przód da się ustawić od 120cm do 180cm

Tył od 140cm dla standardowych kół 15.5-38 (na mniej nie pozwalają błotniki), a na wąskich 9-42 da się uzyskać rozstaw 125cm.

O konkretne wersje jak to wygląda warto popytać w dziale MTZ.

Zestawem MTZ + Anna kopał @UrsusCzesio może powie coś więcej.

Osobiście nie jestem jakoś mega za MTZ, ale jest to jakaś opcja i daje większą pulę ciągników do wyboru. Większa szansa, że trafi się coś ciekawego w okolicy itp. A czasami się zdarza, że sprzedaje akurat ktoś znajomy gdzie wiemy jak dbał o sprzęt itp. Jak się nie spodoba to zawsze można sprzedać i kupić coś innego. Nie musi to być maszyna na zawsze.

 

 

 

 

 

IMG_20230915_062015.jpg

IMG_20230915_061901.jpg

IMG_20230915_061728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj