Marti87

Jak ustawić pług

Polecane posty

Marti87    0

Witam mam problem. Mam MF 690 do niego mamy pług 3- skibowy obrotowy firmy Frost pług był ustawiony pod ten traktor, ale jest problem o ile jak skiby są w lewo jest wszystko dobrze nic się nie dzieje pług utrzymuje się na stałym poziomie, orka jest równa. A jak obróci się go w drugą stronę to pług albo wpada głęboko albo podnosi go do góry, przez co orka jest nierówna. Gdzie leży wina w pługu czy traktorze. Dodam jeszcze, że traktor jest po gruntownym remoncie całego podnośnika i hydrauliki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ustaw równo ramiona a później dokładnie pomierz pług. Zwróć uwagę na płozy czy są tak samo zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti87    0

Pług ustawiony w osi ciągnika ramiona i cięgła boczne równo rozstawione. Sam pług był mierzony z każdej możliwej strony i jest okej, a problem jak był tak jest. To jest tak jakby to cięgło które łączy pług z ciągnikiem w jedną stronę jest luźne nie naciska, a jak obróci się blokuje się i wtedy traktor ,, głupieje,, a w zasadzie to podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

na siłowej to obrotówka chyba nie da się orac bo będzie cyrk na polu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti87    0

Podnośnik w tym traktorze to jest osobny temat, niby wszystko działa, ale jest bardzo czuły. Wajchę przesuniesz trochę za daleko to albo wychodzi albo opada na zgaszonym też nie trzyma, ale podobno ten typ tak ma. Może to kwestia regulacji dlatego szukam kogoś z województwa opolskiego kto ma taki ciągnik lub podobny, bo chciałabym go zobaczyć w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Sprawdź, zmierz czy czop obrotu nie ma nadmiernego luzu , skrzywienia czy jakiś innych niedoskonałości np po niedoskonałej naprawie i jak zachowuje się pług w czasie obrotu - rama - wieżyczka. Bo skoro jest różnica w naprężeniu łącznika centralnego to i pług z różnym - innym ciężarem oddziaływuje na koncówki ramion. Pisałeś wcześniej, że podnośnik nie trzyma po zgaszeniu ,zapewne czasie pracy też nie trzyma ,ale że działa mechanizm sterujący to tego aż tak nie widać. Widać dopiero gdy ramiona są bardziej obciążone i stąd te skoki. Taka jest moja teoria😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

zgadzam się z przedmówcą. Luzy bądź ugięcie na połączeniu Wieża - rama pługa mogą powodować taką reakcję na hydraulice ciągnika. Hydraulika siłowa reaguje na naprężenie łącznika górnego. Jego naprężenie (ściskanie) powoduje uniesienie ramion podnośnika. Przełącz hydraulikę w ciągniku na pozycyjną albo na kopiującą. Opisz trochę dokładniej. Pług ma otwór fasolkowy w wieżyczce na łącznik górny? Posiada kółko podporowe? Czy pług jest wyregulowany poprawnie w pionie? W jakim stanie są płozy, czy pług utrzymuje linię prostą? Czy hydraulika jest poprawnie odpowietrzona po remoncie? Piszesz że regulowałeś pług ale podczas pracy pług może trochę zmienić kąty względem regulacji na postoju. A może najprostsze: szerokość pierwszej skiby! Źle ustawiona szerokość pierwszej skiby przez co źle został ustawiony punkt ciągu, co w efekcie powoduje że przy orce w prawo jest ok a przy orce w lewo pierwsza skiba odkładana jest za wąska i operator odruchowo zagłębia narzędzie żeby dorzucało ładnie pierwszą skibę ale łącznik górny jest za mocno ściskany i wymusza reakcję na hydraulice ciągnika co może spowodować nawet całkowite podniesienie narzędzia. A i jeszcze jedno, sprawdź stan kul oraz długość cięgieł dolnych traktora. Sąsiad miał jedno cięgło dłuższe a mi kiedyś wypadła tulejka przez co jedno było 1 cm dłuższe i nie szło ustawić pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti87    0

Pług był ustawiany na polu w czasie orki, w wieżyczce nie ma fasolki jest otwór stały, kółko podporowe posiada. Jadąc w lewo pierwsza skiba bierze normalnie w prawo bierze mniej próbowaliśmy to ustawić ale wtedy pług się jeszcze bardziej rozregulował. Cięgła boczne były mierzone są takie same. Ograniczniki też pomierzone i są takie same. Jak go podepniemy to musimy sprawdzić ten czop obrotu, bo na razie jest zablokowany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj