Piszczu

Ciągnik czy kombajn?

Polecane posty

Piszczu    1

Co byście polecili na 75 hektarowe gospodarstwo? Mam ciagniki 50 KM,90 KM + ładowacz oraz 110 KM do tego starego bizona. Lepiej kupić ciągnik ok 160 KM czy nowszy kombajn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Żeby podpowiedzieć, to trzebaby wiedzieć jaki stan mają maszyny, jak z maszynami pod nowy ciagnik, który to z bizonów itp 

Można rzucać plusy i minusy, a decyzja i tak  należny do właściciela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Piszczu napisał:

Co byście polecili na 75 hektarowe gospodarstwo? Mam ciagniki 50 KM,90 KM + ładowacz oraz 110 KM do tego starego bizona. Lepiej kupić ciągnik ok 160 KM czy nowszy kombajn? 

ale to w farmingu czy w realnym życiu? bo trochę dziwę pytanie jak na właściciela 75ha zawsze możesz sprzedać ciągnik 110KM dołożyć u kupić ciągnik 160÷180KM sprzedać bizona dobrać kredytu i kupić jakiegoś tx 34 lub dominatora 108


ale tak jak napisał @alchemik dużo zależy od sytuacji gospodarstwa I od stanu maszyn


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Wszystko zależy od specyfiki gospodars twa, specjalizacji produkcji, ciężkości, wielkości i ukształtowania działek. Pytanie czy to 110KM jest ciężkie jeszcze żwawe czy lekkie? Jak lekkie to po zmianie na 160KM konieczna będzie wymiana większości maszyn uprawowych na większe. U mnie na ok. 60ha w dużym rozdrobnieniu klas od 3 do 6, w. produkcji głównie zbożowej pracuje czterocylindrowe ciężkie 115KM(T6.125), c360 i c330 z turem + Stary NH8040 do zbioru. Zaznaczę że pracuję na pełny etat. Osobiście rozważam korzystanie z usługi koszenia większych kawałków a mniejsze samemu. Swój kombajn to obowiązek ale też i niezależność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jeśli to stary Super Z056 ,to lepiej wymienić kombajn na coś wydajniejszego, dającego trochę komfortu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Ja twierdzę, że tym bizonem 70 ha kosić to nie dużo, a ciągnikiem się pracuje cały rok. Zawsze można się poratować i wziąć usługę koszenia na część areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    587

70 ha x500 zł=35000 zł. Oczywiście wiele zależy od wielu czynników. W mojej ocenie lepiej kupić dobry , duży kombajn np Mega . Szybko i komfortowo obrobić żniwa , dorobić na usłudze i zarobić na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Trochę się wtrącę .Jeżeli pracujesz sam (zwożenie zboża ) a w okolicy biją się o usługi koszenia -ja bym sprzedał kombajn i zlecił usługę na pstryknięcie palcem (bizon to nie te czasy , komfort i awaryjność  ) ciągniki jeżeli stare awaryjne czy ursusy to wymień .25 -30tyś za koszenie nie majątek odejmij paliwo 10-14 tyś +5 tyś części  4tyś koszt kombajnisty .Już masz 10 tyś za 70ha i bez nerwów jak duże kawałki koszą taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaco512 napisał:

Jeśli to stary Super Z056 ,to lepiej wymienić kombajn na coś wydajniejszego, dającego trochę komfortu.

Kombajnem robi tydzien a ciagnikiem caly rok. Kup ciagnik a bizona zostaw na jakies male kawalki a na wieksze usluge koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Ja bym zostawił kombajn żeby samemu kosić, ale teraz kupił ciągnik jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

z mojego punktu widzenia, jeśli jest dużo usługodawców jeśli chodzi o koszenie ( u nas nawet 20 km dojeżdżają ) to sprzedałbym kombajn i kupił większy ciągnik, jeśli z usługami ciężko to wymienić kombajn na taki że swoje obskoczysz i jeszcze raz tyle na spokojnie na usługach pojeździsz  


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wszystko rozbija się o jakość usług, jeśli można polegać na firmie to dobrze, ale nie wszędzie tak jest, często nie dotrzymują słowa i zamiast kosić u Ciebie to jedzie tam gdzie pasuje albo u siebie bo zbliża się deszcz. Z tym ciągnikiem cały rok to nieco naciągane.. autor nie pisał że ma hodowlę, nie miesza paszowozu codziennie.. Przy roślinnej produkcji w ciągu roku ciągnik więcej dni stoi niż pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Na usługę pisze się umowę z warunkami a jak nie pasuje to niech  spada i jest inny .wszystko uzależnione od ilości kombajnów w okolicy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

I niw ma się co cieszyć bo brak jasnych zasad to problemy dla jednego lub drugiego -a kosze kilkaset ha rocznie i wiem jakie miewają  problemy a to że wszyscy sknerają na podatku to unikaja umów a płacę miesięcznie 460 zł podatku zarabiając godnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

75 ha same zboża czy w tym jakieś trawy, jakaś howa?  jak same zboża  to bym brał kombajn jakiegoś nh tx, lub dominatora, później bym sprzedał 110 km ciągnik i kupił większy. Zależy jeszcze jaki budżet 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj